Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

door
Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

De Rode Duivels zakken zeker niet als topfavoriet af naar Qatar, maar willen tijdens het komende WK toch weer mooie dingen laten zien. Maandag geraakte alvast bekend in welke shirts ze dat zullen doen. Die nieuwe truitjes werden echter niet bepaald op veel enthousiasme onthaald.


België was één van de laatste landen die hun truitjes voor het komende WK bekend maakten. Het model was echter eerder al gelekt. En dat deed de nodige wenkbrauwen fronsen. Zo werd gekozen voor een rood truitje met zwarte afwerking, maar vooral de mouwen springen in het oog. Die werden namelijk afgewerkt met 'vlammetjes'. Hierdoor lijkt het vooral op darts-shirts, wat niet gesmaakt werd door een groot deel van de supporters.

Tegenover La Dernière Heure kwam fabrikant Adidas inmiddels met een reactie op die storm aan kritiek. "Het is normaal dat de mensen hun eigen mening hebben. Zeker bij truitjes van de nationale ploeg, met wie ze een sterke emotionele band hebben. De ervaring leert ons echter dat de meest originele ontwerpen, de meest extreme reacties uitlokken. Het is pas na een tijd dat we kunnen oordelen of de fans hiervan houden of niet."

VAN DICHTBIJ BEKIJKEN
Bij Adidas wijst men er overigens op dat de mening nog kan veranderen wanneer men de truitjes ook van dichtbij kan bekijken. Maar ook de spelers lijken gemengde gevoelens over te houden aan het model. Al kunnen ze dat natuurlijk niet luidop zeggen. "Het is een kwestie van persoonlijk smaak, het is een bepaalde stijl ... aan ons om erin te presteren. Wanneer we het goed doen, zal men zeggen dat het goeie truitjes zijn", verklaarde Youri Tielemans met een veelzeggende grijns op het gezicht.

LEES OOK: Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Het nieuwe shirt van de Duivels ...

Meest recent

Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

15
15
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

98
98
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

37
37
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

63
63
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

38
38
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

46
46
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

85
85
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

46
46
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

427
427
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

71
71
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

171
171
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

291
291
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

281
281
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

213
213
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

229
229
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

247
247
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

438
438
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

425
425
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

85
85
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

287
287
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

161
161
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

202
202
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

588
588
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

70
70

Meer sportnieuws