Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

496 stemmen
Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

De Rode Duivels zakken zeker niet als topfavoriet af naar Qatar, maar willen tijdens het komende WK toch weer mooie dingen laten zien. Maandag geraakte alvast bekend in welke shirts ze dat zullen doen. Die nieuwe truitjes werden echter niet bepaald op veel enthousiasme onthaald.


België was één van de laatste landen die hun truitjes voor het komende WK bekend maakten. Het model was echter eerder al gelekt. En dat deed de nodige wenkbrauwen fronsen. Zo werd gekozen voor een rood truitje met zwarte afwerking, maar vooral de mouwen springen in het oog. Die werden namelijk afgewerkt met 'vlammetjes'. Hierdoor lijkt het vooral op darts-shirts, wat niet gesmaakt werd door een groot deel van de supporters.

Tegenover La Dernière Heure kwam fabrikant Adidas inmiddels met een reactie op die storm aan kritiek. "Het is normaal dat de mensen hun eigen mening hebben. Zeker bij truitjes van de nationale ploeg, met wie ze een sterke emotionele band hebben. De ervaring leert ons echter dat de meest originele ontwerpen, de meest extreme reacties uitlokken. Het is pas na een tijd dat we kunnen oordelen of de fans hiervan houden of niet."

VAN DICHTBIJ BEKIJKEN
Bij Adidas wijst men er overigens op dat de mening nog kan veranderen wanneer men de truitjes ook van dichtbij kan bekijken. Maar ook de spelers lijken gemengde gevoelens over te houden aan het model. Al kunnen ze dat natuurlijk niet luidop zeggen. "Het is een kwestie van persoonlijk smaak, het is een bepaalde stijl ... aan ons om erin te presteren. Wanneer we het goed doen, zal men zeggen dat het goeie truitjes zijn", verklaarde Youri Tielemans met een veelzeggende grijns op het gezicht.

LEES OOK: Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

Het nieuwe shirt van de Duivels ...

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

95
95
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

138
138
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

104
104
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

123
123
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

139
139
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

318
318
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

494
494
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

112
112
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

236
236
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

316
316
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

585
585
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

377
377
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

143
143
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

426
426
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

550
550
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

373
373
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

173
173
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

417
417
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

512
512
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

684
684
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws