Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

door
Adidas reageert na storm van kritiek op Duivels-shirt

De Rode Duivels zakken zeker niet als topfavoriet af naar Qatar, maar willen tijdens het komende WK toch weer mooie dingen laten zien. Maandag geraakte alvast bekend in welke shirts ze dat zullen doen. Die nieuwe truitjes werden echter niet bepaald op veel enthousiasme onthaald.


België was één van de laatste landen die hun truitjes voor het komende WK bekend maakten. Het model was echter eerder al gelekt. En dat deed de nodige wenkbrauwen fronsen. Zo werd gekozen voor een rood truitje met zwarte afwerking, maar vooral de mouwen springen in het oog. Die werden namelijk afgewerkt met 'vlammetjes'. Hierdoor lijkt het vooral op darts-shirts, wat niet gesmaakt werd door een groot deel van de supporters.

Tegenover La Dernière Heure kwam fabrikant Adidas inmiddels met een reactie op die storm aan kritiek. "Het is normaal dat de mensen hun eigen mening hebben. Zeker bij truitjes van de nationale ploeg, met wie ze een sterke emotionele band hebben. De ervaring leert ons echter dat de meest originele ontwerpen, de meest extreme reacties uitlokken. Het is pas na een tijd dat we kunnen oordelen of de fans hiervan houden of niet."

VAN DICHTBIJ BEKIJKEN
Bij Adidas wijst men er overigens op dat de mening nog kan veranderen wanneer men de truitjes ook van dichtbij kan bekijken. Maar ook de spelers lijken gemengde gevoelens over te houden aan het model. Al kunnen ze dat natuurlijk niet luidop zeggen. "Het is een kwestie van persoonlijk smaak, het is een bepaalde stijl ... aan ons om erin te presteren. Wanneer we het goed doen, zal men zeggen dat het goeie truitjes zijn", verklaarde Youri Tielemans met een veelzeggende grijns op het gezicht.

LEES OOK: 'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

Het nieuwe shirt van de Duivels ...

Meest recent

Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

12
12
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

31
31
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

48
48
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

15
15
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

59
59
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

202
202
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

94
94
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

177
177
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

48
48
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

178
178
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

84
84
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

129
129
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

83
83
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

334
334
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

227
227
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

319
319
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

297
297
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

431
431
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

211
211
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

363
363
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

68
68
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

265
265

Meer sportnieuws