Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

door
Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

Club Brugge leefde na de straffe prestatie in Porto op een roze wolk, maar daar is de landskampioen zondagavond pijnlijk vanaf gedonderd. In eigen land werd de titelverdediger immers op pak stevige nederlaag getrakteerd. Zo gingen de Bruggelingen met 3-0 onderuit op het veld van Standard.


Heel wat spelers waren dan ook niet op de afspraak bij Blauw-Zwart. Bjorn Meijer en Kamal Sowah konden hun sterke optredens in de Champions League bijvoorbeeld niet bevestigen, terwijl Roman Yaremchuk illustreerde waarom hij de voorbije matchen tweede keuze was achter Ferran Jutgla. En zelfs Hans Vanaken kwam erg bleek voor de dag. Zo werd het dus een collectieve off-day voor de landskampioen.

Desondanks maakte men zich volgens Het Laatste Nieuws geen grote zorgen bij de West-Vlamingen. Men beseft maar al te goed dat het voor heel wat spelers nog aanpassen is aan een ritme van meerdere (top)wedstrijden per week. Basisspelers als Abakar Sylla, Casper Nielsen, Andreas Skov Olsen, Kamal Sowah, Ferran Jutgla, ... hebben weinig tot geen Champions League-ervaring. Voor hun is het dus aanpassen aan het ritme en de fysieke belasting.

ERVARING GEMIST
Daarnaast moeten zij ook nog leren omgaan met 'decompressie' na de Europese prestaties. Bovendien liggen jongens als Clinton Mata, Mats Rits en Noa Lang in de lappenmand. Ook hun ervaring zou goed van pas zijn gekomen zondag op Sclessin. Tot slot is Club nog steeds in opbouw. Afgelopen zomer werd niet alleen een nieuwe trainer aangesteld, ook de selectie kreeg een serieuze facelift. En alles finetunen kost nu eenmaal tijd. Vandaar dat er momenteel dus allerminst sprake is van paniek bij de landskampioen.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club heeft een sterkere kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

314
314
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

230
230
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

198
198
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

35
35
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

249
249
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

126
126
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

698
698
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

394
394
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

587
587
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

115
115
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

502
502
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

521
521
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

349
349
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

279
279
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

173
173
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

386
386
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

379
379
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

542
542
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

48
48
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

412
412
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

436
436
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

568
568

Meer sportnieuws