Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

door
Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

Club Brugge leefde na de straffe prestatie in Porto op een roze wolk, maar daar is de landskampioen zondagavond pijnlijk vanaf gedonderd. In eigen land werd de titelverdediger immers op pak stevige nederlaag getrakteerd. Zo gingen de Bruggelingen met 3-0 onderuit op het veld van Standard.


Heel wat spelers waren dan ook niet op de afspraak bij Blauw-Zwart. Bjorn Meijer en Kamal Sowah konden hun sterke optredens in de Champions League bijvoorbeeld niet bevestigen, terwijl Roman Yaremchuk illustreerde waarom hij de voorbije matchen tweede keuze was achter Ferran Jutgla. En zelfs Hans Vanaken kwam erg bleek voor de dag. Zo werd het dus een collectieve off-day voor de landskampioen.

Desondanks maakte men zich volgens Het Laatste Nieuws geen grote zorgen bij de West-Vlamingen. Men beseft maar al te goed dat het voor heel wat spelers nog aanpassen is aan een ritme van meerdere (top)wedstrijden per week. Basisspelers als Abakar Sylla, Casper Nielsen, Andreas Skov Olsen, Kamal Sowah, Ferran Jutgla, ... hebben weinig tot geen Champions League-ervaring. Voor hun is het dus aanpassen aan het ritme en de fysieke belasting.

ERVARING GEMIST
Daarnaast moeten zij ook nog leren omgaan met 'decompressie' na de Europese prestaties. Bovendien liggen jongens als Clinton Mata, Mats Rits en Noa Lang in de lappenmand. Ook hun ervaring zou goed van pas zijn gekomen zondag op Sclessin. Tot slot is Club nog steeds in opbouw. Afgelopen zomer werd niet alleen een nieuwe trainer aangesteld, ook de selectie kreeg een serieuze facelift. En alles finetunen kost nu eenmaal tijd. Vandaar dat er momenteel dus allerminst sprake is van paniek bij de landskampioen.

LEES OOK: 'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club heeft een sterkere kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

0
0
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

69
69
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

55
55
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

39
39
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

216
216
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

70
70
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

51
51
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

186
186
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

255
255
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

281
281
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

313
313
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

120
120
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

373
373
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

192
192
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

253
253
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

219
219
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

179
179
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

538
538
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

459
459
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

220
220
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

453
453
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

320
320

Meer sportnieuws