Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

door
Reden collectieve off-day Club Brugge bekend

Club Brugge leefde na de straffe prestatie in Porto op een roze wolk, maar daar is de landskampioen zondagavond pijnlijk vanaf gedonderd. In eigen land werd de titelverdediger immers op pak stevige nederlaag getrakteerd. Zo gingen de Bruggelingen met 3-0 onderuit op het veld van Standard.


Heel wat spelers waren dan ook niet op de afspraak bij Blauw-Zwart. Bjorn Meijer en Kamal Sowah konden hun sterke optredens in de Champions League bijvoorbeeld niet bevestigen, terwijl Roman Yaremchuk illustreerde waarom hij de voorbije matchen tweede keuze was achter Ferran Jutgla. En zelfs Hans Vanaken kwam erg bleek voor de dag. Zo werd het dus een collectieve off-day voor de landskampioen.

Desondanks maakte men zich volgens Het Laatste Nieuws geen grote zorgen bij de West-Vlamingen. Men beseft maar al te goed dat het voor heel wat spelers nog aanpassen is aan een ritme van meerdere (top)wedstrijden per week. Basisspelers als Abakar Sylla, Casper Nielsen, Andreas Skov Olsen, Kamal Sowah, Ferran Jutgla, ... hebben weinig tot geen Champions League-ervaring. Voor hun is het dus aanpassen aan het ritme en de fysieke belasting.

ERVARING GEMIST
Daarnaast moeten zij ook nog leren omgaan met 'decompressie' na de Europese prestaties. Bovendien liggen jongens als Clinton Mata, Mats Rits en Noa Lang in de lappenmand. Ook hun ervaring zou goed van pas zijn gekomen zondag op Sclessin. Tot slot is Club nog steeds in opbouw. Afgelopen zomer werd niet alleen een nieuwe trainer aangesteld, ook de selectie kreeg een serieuze facelift. En alles finetunen kost nu eenmaal tijd. Vandaar dat er momenteel dus allerminst sprake is van paniek bij de landskampioen.

LEES OOK: POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

Club heeft een sterkere kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

46
46
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

174
174
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

72
72
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

79
79
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

126
126
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

238
238
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

157
157
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

206
206
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

397
397
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

225
225
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

571
571
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

114
114
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

40
40
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

222
222
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

219
219
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

148
148
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

46
46
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

156
156
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

636
636
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

400
400
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

317
317
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws