RSCA-selectie afgekraakt: "Niemand zou bij mij op de bank zitten"

405 stemmen
RSCA-selectie afgekraakt:

De 4-1-overwinning tegen KV Kortrijk was voldoende om het crisissfeertje weg te nemen. Maar RSC Anderlecht kan niet bepaald tevreden zijn over het eerste luik van de Jupiler Pro League. Zo staat Paars-Wit momenteel slechts achtste met 13 op 27, dat zijn nu al veertien (!) punten minder dan leider Antwerp.


Hoewel er nog 23 speeldagen te gaan zijn in de reguliere competitie én vervolgens nog Play-Offs volgen, ziet het er momenteel niet naar uit dat RSCA ook dit seizoen gaat meedoen voor de titel. Daar had men op Neerpede nochtans stiekem op gehoopt. Met Felice Mazzu werd immers een coach aangesteld die een meer resultaatgerichte aanpak zou hanteren. En de sportieve leiding was uiteindelijk behoorlijk tevreden over de samenstelling van de kern.

Maar ex-coach en analist Aimé Anthuenis heeft zelf grote bedenkingen bij de kwaliteiten van die spelersgroep. "Ik mag niet vergelijken met het Anderlecht dat ik trainde, maar niemand van de huidige selectie zou bij mij toen op de bank gezeten hebben. Dat meen ik", vertelde Anthuenis bij de podcast De Tribune. "Als topclub in Europa, wie haal je dan van dit Anderlecht?"

TE WEINIG
De oud-trainer vreest dan ook dat er voor Anderlecht niet veel meer inzit dan vorig seizoen, toen het beslag legde op de derde plaats. "Hetzelfde scenario speelt zich af. Vorig jaar was derde het hoogst haalbare. Vincent Kompany kon volgens mij niet beter doen met zijn spelersmateriaal. De pers schrijft dan over de aanwezige kwaliteit, maar volgens mij overdrijft de pers. Zeg me dan eens wie zo goed is? Ik vind het veel te weinig."

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Deze kern is onvoldoende sterk om voor de titel te gaan ...

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

17
17
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

78
78
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

166
166
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

162
162
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

143
143
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

17
17
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

93
93
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

22
22
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

123
123
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

627
627
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

189
189
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

114
114
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

381
381
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

343
343
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

834
834
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

539
539
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

758
758
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

876
876

Meer sportnieuws