RSCA-selectie afgekraakt: "Niemand zou bij mij op de bank zitten"

door
RSCA-selectie afgekraakt:

De 4-1-overwinning tegen KV Kortrijk was voldoende om het crisissfeertje weg te nemen. Maar RSC Anderlecht kan niet bepaald tevreden zijn over het eerste luik van de Jupiler Pro League. Zo staat Paars-Wit momenteel slechts achtste met 13 op 27, dat zijn nu al veertien (!) punten minder dan leider Antwerp.


Hoewel er nog 23 speeldagen te gaan zijn in de reguliere competitie én vervolgens nog Play-Offs volgen, ziet het er momenteel niet naar uit dat RSCA ook dit seizoen gaat meedoen voor de titel. Daar had men op Neerpede nochtans stiekem op gehoopt. Met Felice Mazzu werd immers een coach aangesteld die een meer resultaatgerichte aanpak zou hanteren. En de sportieve leiding was uiteindelijk behoorlijk tevreden over de samenstelling van de kern.

Maar ex-coach en analist Aimé Anthuenis heeft zelf grote bedenkingen bij de kwaliteiten van die spelersgroep. "Ik mag niet vergelijken met het Anderlecht dat ik trainde, maar niemand van de huidige selectie zou bij mij toen op de bank gezeten hebben. Dat meen ik", vertelde Anthuenis bij de podcast De Tribune. "Als topclub in Europa, wie haal je dan van dit Anderlecht?"

TE WEINIG
De oud-trainer vreest dan ook dat er voor Anderlecht niet veel meer inzit dan vorig seizoen, toen het beslag legde op de derde plaats. "Hetzelfde scenario speelt zich af. Vorig jaar was derde het hoogst haalbare. Vincent Kompany kon volgens mij niet beter doen met zijn spelersmateriaal. De pers schrijft dan over de aanwezige kwaliteit, maar volgens mij overdrijft de pers. Zeg me dan eens wie zo goed is? Ik vind het veel te weinig."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Deze kern is onvoldoende sterk om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

7
7
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

49
49
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

51
51
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

200
200
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

269
269
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

21
21
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

216
216
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

128
128
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

184
184
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

124
124
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

303
303
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

438
438
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

126
126
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

93
93
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

51
51
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

63
63
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

221
221
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1460
1460
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

276
276
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

151
151
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

45
45
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

367
367

Meer sportnieuws