Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

door
Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

De negende speeldag van de Jupiler Pro League is alweer afgesloten. Het aantal rechtstreekse uitsluitingen beperkte zich het afgelopen weekend tot een schamel tweetal. Bij KV Mechelen was Alessio Da Cruz de pineut van dienst, terwijl bij SV Zulte Waregem Daniel Ramirez Fernandez een rood karton voor de kiezen geduwd kreeg. 


KV Mechelen nam het zaterdag in eigen huis op tegen revelatie OHL. In een relatief faire wedstrijd ging een minuut voor het rustsignaal het licht uit bij Alessio Da Cruz. OHL-aanvoerder Maertens snoepte de bal af van Da Cruz, waarna de Nederlander reageerde met een tackle langs achter. Bert Put aarzelde niet en gaf de middenvelder van de thuisploeg een rood karton. Het Bondsparket besliste vandaag om Da Cruz voor drie wedstrijden te schorsen (waarvan twee effectief), en hem te veroordelen tot een geldboete van 2.500 euro. 

Bij SV Zulte Waregem zit men momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Mbaye Leye verloor voor een derde keer op rij, en bengelt nog steeds helemaal achterin het klassement. Tegen STVV moesten de West-Vlamingen al na een kwartier met een man minder aan de bak. Verdediger Daniel Ramirez Fernandez ging vol met de studs op het been van bezoeker Franck Boya staan, waarna Brent Staesens niet twijfelde en hem meteen rood gaf. Het Bondsparket geeft Fernandez dezelfde straf als zijn mede-pineut Da Cruz. Ook hem wacht een schorsing van drie speeldagen (waarvan twee effectief) en een geldboete van 2.500 euro. 

Nog geen beroep aangetekend

Zowel KV Mechelen als SV Zulte Waregem kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing van het Bondsparket. Vooralsnog namen beide clubs nog geen actie. Da Cruz mist dus voorlopig de wedstrijden tegen Club Brugge en RSC Anderlecht, terwijl Fernandez vanop de tribune zal moeten toekijken tegen Westerlo en OHL. 

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Terechte straffen?

Meest recent

Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

7
7
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

6
6
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

27
27
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

39
39
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

71
71
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

103
103
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

32
32
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

59
59
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

36
36
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

28
28
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

84
84
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

176
176
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

40
40
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

170
170
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

91
91
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

68
68
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

364
364
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

65
65
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

122
122
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

52
52
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

153
153
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

146
146
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

93
93

Meer sportnieuws