Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

195 stemmen
Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

De negende speeldag van de Jupiler Pro League is alweer afgesloten. Het aantal rechtstreekse uitsluitingen beperkte zich het afgelopen weekend tot een schamel tweetal. Bij KV Mechelen was Alessio Da Cruz de pineut van dienst, terwijl bij SV Zulte Waregem Daniel Ramirez Fernandez een rood karton voor de kiezen geduwd kreeg. 


KV Mechelen nam het zaterdag in eigen huis op tegen revelatie OHL. In een relatief faire wedstrijd ging een minuut voor het rustsignaal het licht uit bij Alessio Da Cruz. OHL-aanvoerder Maertens snoepte de bal af van Da Cruz, waarna de Nederlander reageerde met een tackle langs achter. Bert Put aarzelde niet en gaf de middenvelder van de thuisploeg een rood karton. Het Bondsparket besliste vandaag om Da Cruz voor drie wedstrijden te schorsen (waarvan twee effectief), en hem te veroordelen tot een geldboete van 2.500 euro. 

Bij SV Zulte Waregem zit men momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Mbaye Leye verloor voor een derde keer op rij, en bengelt nog steeds helemaal achterin het klassement. Tegen STVV moesten de West-Vlamingen al na een kwartier met een man minder aan de bak. Verdediger Daniel Ramirez Fernandez ging vol met de studs op het been van bezoeker Franck Boya staan, waarna Brent Staesens niet twijfelde en hem meteen rood gaf. Het Bondsparket geeft Fernandez dezelfde straf als zijn mede-pineut Da Cruz. Ook hem wacht een schorsing van drie speeldagen (waarvan twee effectief) en een geldboete van 2.500 euro. 

Nog geen beroep aangetekend

Zowel KV Mechelen als SV Zulte Waregem kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing van het Bondsparket. Vooralsnog namen beide clubs nog geen actie. Da Cruz mist dus voorlopig de wedstrijden tegen Club Brugge en RSC Anderlecht, terwijl Fernandez vanop de tribune zal moeten toekijken tegen Westerlo en OHL. 

LEES OOK: Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

🚀

Terechte straffen?

Meest recent

SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

0
0
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

22
22
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

157
157
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

396
396
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

56
56
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

167
167
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

107
107
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

115
115
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

220
220
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

37
37
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

139
139
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

456
456
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

221
221
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

208
208
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

134
134
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

86
86
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

435
435
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

334
334
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

142
142
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

136
136
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

24
24
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

127
127
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

566
566
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347

Meer sportnieuws