Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

door
Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

De negende speeldag van de Jupiler Pro League is alweer afgesloten. Het aantal rechtstreekse uitsluitingen beperkte zich het afgelopen weekend tot een schamel tweetal. Bij KV Mechelen was Alessio Da Cruz de pineut van dienst, terwijl bij SV Zulte Waregem Daniel Ramirez Fernandez een rood karton voor de kiezen geduwd kreeg. 


KV Mechelen nam het zaterdag in eigen huis op tegen revelatie OHL. In een relatief faire wedstrijd ging een minuut voor het rustsignaal het licht uit bij Alessio Da Cruz. OHL-aanvoerder Maertens snoepte de bal af van Da Cruz, waarna de Nederlander reageerde met een tackle langs achter. Bert Put aarzelde niet en gaf de middenvelder van de thuisploeg een rood karton. Het Bondsparket besliste vandaag om Da Cruz voor drie wedstrijden te schorsen (waarvan twee effectief), en hem te veroordelen tot een geldboete van 2.500 euro. 

Bij SV Zulte Waregem zit men momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Mbaye Leye verloor voor een derde keer op rij, en bengelt nog steeds helemaal achterin het klassement. Tegen STVV moesten de West-Vlamingen al na een kwartier met een man minder aan de bak. Verdediger Daniel Ramirez Fernandez ging vol met de studs op het been van bezoeker Franck Boya staan, waarna Brent Staesens niet twijfelde en hem meteen rood gaf. Het Bondsparket geeft Fernandez dezelfde straf als zijn mede-pineut Da Cruz. Ook hem wacht een schorsing van drie speeldagen (waarvan twee effectief) en een geldboete van 2.500 euro. 

Nog geen beroep aangetekend

Zowel KV Mechelen als SV Zulte Waregem kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing van het Bondsparket. Vooralsnog namen beide clubs nog geen actie. Da Cruz mist dus voorlopig de wedstrijden tegen Club Brugge en RSC Anderlecht, terwijl Fernandez vanop de tribune zal moeten toekijken tegen Westerlo en OHL. 

LEES OOK: Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

Terechte straffen?

Meest recent

'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

27
27
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

66
66
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

41
41
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

135
135
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

91
91
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

291
291
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

305
305
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

203
203
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

110
110
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

268
268
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

154
154
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

97
97
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

60
60
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

284
284
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

390
390
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

91
91
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

637
637
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

115
115
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

133
133
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

475
475
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

108
108
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

350
350
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

807
807
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

48
48
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

312
312

Meer sportnieuws