Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

195 stemmen
Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

De negende speeldag van de Jupiler Pro League is alweer afgesloten. Het aantal rechtstreekse uitsluitingen beperkte zich het afgelopen weekend tot een schamel tweetal. Bij KV Mechelen was Alessio Da Cruz de pineut van dienst, terwijl bij SV Zulte Waregem Daniel Ramirez Fernandez een rood karton voor de kiezen geduwd kreeg. 


KV Mechelen nam het zaterdag in eigen huis op tegen revelatie OHL. In een relatief faire wedstrijd ging een minuut voor het rustsignaal het licht uit bij Alessio Da Cruz. OHL-aanvoerder Maertens snoepte de bal af van Da Cruz, waarna de Nederlander reageerde met een tackle langs achter. Bert Put aarzelde niet en gaf de middenvelder van de thuisploeg een rood karton. Het Bondsparket besliste vandaag om Da Cruz voor drie wedstrijden te schorsen (waarvan twee effectief), en hem te veroordelen tot een geldboete van 2.500 euro. 

Bij SV Zulte Waregem zit men momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Mbaye Leye verloor voor een derde keer op rij, en bengelt nog steeds helemaal achterin het klassement. Tegen STVV moesten de West-Vlamingen al na een kwartier met een man minder aan de bak. Verdediger Daniel Ramirez Fernandez ging vol met de studs op het been van bezoeker Franck Boya staan, waarna Brent Staesens niet twijfelde en hem meteen rood gaf. Het Bondsparket geeft Fernandez dezelfde straf als zijn mede-pineut Da Cruz. Ook hem wacht een schorsing van drie speeldagen (waarvan twee effectief) en een geldboete van 2.500 euro. 

Nog geen beroep aangetekend

Zowel KV Mechelen als SV Zulte Waregem kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing van het Bondsparket. Vooralsnog namen beide clubs nog geen actie. Da Cruz mist dus voorlopig de wedstrijden tegen Club Brugge en RSC Anderlecht, terwijl Fernandez vanop de tribune zal moeten toekijken tegen Westerlo en OHL. 

LEES OOK: 'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

🚀

Terechte straffen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

3
3
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

7
7
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

23
23
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

79
79
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

279
279
De Ketelaere-blunder kan hem WK kosten

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

86
86
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

98
98
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

85
85
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

68
68
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

133
133
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

748
748
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

138
138
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

265
265
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

95
95
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

735
735
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

149
149
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

173
173
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

206
206
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

71
71
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

222
222
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1065
1065
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

98
98
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

352
352
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

933
933
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

138
138

Meer sportnieuws