Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

195 stemmen
Bondsparket velt zwaar verdict voor sterkhouders KVM en SVZW

De negende speeldag van de Jupiler Pro League is alweer afgesloten. Het aantal rechtstreekse uitsluitingen beperkte zich het afgelopen weekend tot een schamel tweetal. Bij KV Mechelen was Alessio Da Cruz de pineut van dienst, terwijl bij SV Zulte Waregem Daniel Ramirez Fernandez een rood karton voor de kiezen geduwd kreeg. 


KV Mechelen nam het zaterdag in eigen huis op tegen revelatie OHL. In een relatief faire wedstrijd ging een minuut voor het rustsignaal het licht uit bij Alessio Da Cruz. OHL-aanvoerder Maertens snoepte de bal af van Da Cruz, waarna de Nederlander reageerde met een tackle langs achter. Bert Put aarzelde niet en gaf de middenvelder van de thuisploeg een rood karton. Het Bondsparket besliste vandaag om Da Cruz voor drie wedstrijden te schorsen (waarvan twee effectief), en hem te veroordelen tot een geldboete van 2.500 euro. 

Bij SV Zulte Waregem zit men momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Mbaye Leye verloor voor een derde keer op rij, en bengelt nog steeds helemaal achterin het klassement. Tegen STVV moesten de West-Vlamingen al na een kwartier met een man minder aan de bak. Verdediger Daniel Ramirez Fernandez ging vol met de studs op het been van bezoeker Franck Boya staan, waarna Brent Staesens niet twijfelde en hem meteen rood gaf. Het Bondsparket geeft Fernandez dezelfde straf als zijn mede-pineut Da Cruz. Ook hem wacht een schorsing van drie speeldagen (waarvan twee effectief) en een geldboete van 2.500 euro. 

Nog geen beroep aangetekend

Zowel KV Mechelen als SV Zulte Waregem kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing van het Bondsparket. Vooralsnog namen beide clubs nog geen actie. Da Cruz mist dus voorlopig de wedstrijden tegen Club Brugge en RSC Anderlecht, terwijl Fernandez vanop de tribune zal moeten toekijken tegen Westerlo en OHL. 

LEES OOK: Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

🚀

Terechte straffen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

25
25
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

59
59
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

112
112
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

112
112
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

21
21
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

108
108
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

198
198
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

184
184
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

262
262
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

405
405
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

566
566
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

575
575
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws