Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

221 stemmen
Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

Zulte Waregem verloor met 0-3 van STVV en staat laatste in de Jupiler Pro League. Mbaye Leye moet dringend punten gaan pakken, anders wordt de druk wel heel erg groot. De coach neemt ook vreemde keuzes.


Zulte Waregem is al jaren op de dool, maar vorig jaar kon het nog rekenen op een straf aanvallend trio met Jean-Luc Dompé, Zinho Gano en Jelle Vossen. Dompé werd voor 1,2 miljoen euro verkocht aan Hamburg, Gano en Vossen zijn wel nog bij de club. Leye besliste zélf dat Gano naar de B-kern moest, al is dat een zeer vreemde zet. Gano bewees zijn waarde al in de Jupiler Pro League en was vorig jaar nog goed voor 15 doelpunten. De spits stond open voor een vertrek, maar enkel als er voor alle partijen een goede oplossing kwam. Dat Leye hem in de B-kern zette zorgde voor heel wat verrassende blikken aan de Gaverbeek.

LEYE JAMMERT OVER GEBREK AAN… EFFICIËNTIE

Tegen STVV besliste Leye om Vossen naar de bank te sturen. Die begon het seizoen niet geweldig met 1 goal en 1 assist, maar Essevee heeft een vrij matig elftal en de aanvoer is er niet. Zeker niet nu hij met Gano zijn ideale aanvalspartner naast zich verloor. Vossen was vorig jaar goed voor maar liefst 17 treffers. Leye zet zo 32 doelpunten uit de ploeg, wat een zeer vreemde beslissing is. "Dat we daar niet efficiënt genoeg zijn, is een bewijs dat het allemaal niet mee zit. Dat verontrust me wel een beetje. Kansen creëren is immers het moeilijkste onderdeel van voetbal, en als je er dan hebt, moet je ze ook gewoon afmaken", , zei Leye na de match tegen STVV aan Het Belang van Limburg. Opvallend.

Als Zulte Waregem zich dit seizoen nog wil redden, kan het maar best weer gaan uitpakken met een duo Gano-Vossen en hopen dat zij snel weer doelpunten gaan scoren. Anders lijkt dit Zulte Waregem een vogel voor de kat te worden en op weg te zijn richting Challenger Pro League.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Moet Leye met het duo Vossen-Gano in de aanval spelen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

20
20
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

55
55
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

71
71
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

84
84
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

145
145
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

217
217
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

172
172
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

441
441
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

359
359
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

693
693
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

179
179
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws