Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

221 stemmen
Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

Zulte Waregem verloor met 0-3 van STVV en staat laatste in de Jupiler Pro League. Mbaye Leye moet dringend punten gaan pakken, anders wordt de druk wel heel erg groot. De coach neemt ook vreemde keuzes.


Zulte Waregem is al jaren op de dool, maar vorig jaar kon het nog rekenen op een straf aanvallend trio met Jean-Luc Dompé, Zinho Gano en Jelle Vossen. Dompé werd voor 1,2 miljoen euro verkocht aan Hamburg, Gano en Vossen zijn wel nog bij de club. Leye besliste zélf dat Gano naar de B-kern moest, al is dat een zeer vreemde zet. Gano bewees zijn waarde al in de Jupiler Pro League en was vorig jaar nog goed voor 15 doelpunten. De spits stond open voor een vertrek, maar enkel als er voor alle partijen een goede oplossing kwam. Dat Leye hem in de B-kern zette zorgde voor heel wat verrassende blikken aan de Gaverbeek.

LEYE JAMMERT OVER GEBREK AAN… EFFICIËNTIE

Tegen STVV besliste Leye om Vossen naar de bank te sturen. Die begon het seizoen niet geweldig met 1 goal en 1 assist, maar Essevee heeft een vrij matig elftal en de aanvoer is er niet. Zeker niet nu hij met Gano zijn ideale aanvalspartner naast zich verloor. Vossen was vorig jaar goed voor maar liefst 17 treffers. Leye zet zo 32 doelpunten uit de ploeg, wat een zeer vreemde beslissing is. "Dat we daar niet efficiënt genoeg zijn, is een bewijs dat het allemaal niet mee zit. Dat verontrust me wel een beetje. Kansen creëren is immers het moeilijkste onderdeel van voetbal, en als je er dan hebt, moet je ze ook gewoon afmaken", , zei Leye na de match tegen STVV aan Het Belang van Limburg. Opvallend.

Als Zulte Waregem zich dit seizoen nog wil redden, kan het maar best weer gaan uitpakken met een duo Gano-Vossen en hopen dat zij snel weer doelpunten gaan scoren. Anders lijkt dit Zulte Waregem een vogel voor de kat te worden en op weg te zijn richting Challenger Pro League.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

🚀

Moet Leye met het duo Vossen-Gano in de aanval spelen?

Meest recent

'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

21
21
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

9
9
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

35
35
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

166
166
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

383
383
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

235
235
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

33
33
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

397
397
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

406
406
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

180
180
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

198
198
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

45
45
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

305
305
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

234
234
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

650
650
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

103
103
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

788
788
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

176
176
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

150
150
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

362
362
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

632
632
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

338
338
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

756
756

Meer sportnieuws