Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

door
Leye gokt en verliest met vreemde keuzes

Zulte Waregem verloor met 0-3 van STVV en staat laatste in de Jupiler Pro League. Mbaye Leye moet dringend punten gaan pakken, anders wordt de druk wel heel erg groot. De coach neemt ook vreemde keuzes.


Zulte Waregem is al jaren op de dool, maar vorig jaar kon het nog rekenen op een straf aanvallend trio met Jean-Luc Dompé, Zinho Gano en Jelle Vossen. Dompé werd voor 1,2 miljoen euro verkocht aan Hamburg, Gano en Vossen zijn wel nog bij de club. Leye besliste zélf dat Gano naar de B-kern moest, al is dat een zeer vreemde zet. Gano bewees zijn waarde al in de Jupiler Pro League en was vorig jaar nog goed voor 15 doelpunten. De spits stond open voor een vertrek, maar enkel als er voor alle partijen een goede oplossing kwam. Dat Leye hem in de B-kern zette zorgde voor heel wat verrassende blikken aan de Gaverbeek.

LEYE JAMMERT OVER GEBREK AAN… EFFICIËNTIE

Tegen STVV besliste Leye om Vossen naar de bank te sturen. Die begon het seizoen niet geweldig met 1 goal en 1 assist, maar Essevee heeft een vrij matig elftal en de aanvoer is er niet. Zeker niet nu hij met Gano zijn ideale aanvalspartner naast zich verloor. Vossen was vorig jaar goed voor maar liefst 17 treffers. Leye zet zo 32 doelpunten uit de ploeg, wat een zeer vreemde beslissing is. "Dat we daar niet efficiënt genoeg zijn, is een bewijs dat het allemaal niet mee zit. Dat verontrust me wel een beetje. Kansen creëren is immers het moeilijkste onderdeel van voetbal, en als je er dan hebt, moet je ze ook gewoon afmaken", , zei Leye na de match tegen STVV aan Het Belang van Limburg. Opvallend.

Als Zulte Waregem zich dit seizoen nog wil redden, kan het maar best weer gaan uitpakken met een duo Gano-Vossen en hopen dat zij snel weer doelpunten gaan scoren. Anders lijkt dit Zulte Waregem een vogel voor de kat te worden en op weg te zijn richting Challenger Pro League.

LEES OOK: Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Moet Leye met het duo Vossen-Gano in de aanval spelen?

Meest recent

'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

40
40
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

89
89
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

81
81
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

54
54
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

105
105
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

60
60
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

114
114
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

62
62
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

102
102
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

92
92
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

144
144
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

622
622
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

256
256
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

115
115
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

98
98
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

90
90
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

253
253
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

130
130
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

187
187
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

109
109
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

291
291
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

253
253

Meer sportnieuws