Tweede trainersontslag in JPL: Cercle zet Thalhammer op straat

door
Tweede trainersontslag in JPL: Cercle zet Thalhammer op straat

De Jupiler Pro League is inmiddels al negen speeldagen ver, wat betekent dat we dus al een vierde van de reguliere competitie gespeeld hebben. Bij een aantal ploegen worden daardoor al de eerste conclusies getrokken en dat heeft tot het tweede trainersontslag van het seizoen geleid. Cercle Brugge kondigt aan dat het afscheid neemt van Dominik Thalhammer.


"Cercle Brugge heeft de samenwerking met Dominik Thalhammer beëindigd. Assistent-coach Miron Muslic wordt gepromoveerd tot hoofdtrainer en zal vanaf dinsdag samen met Jimmy De Wulf de trainingen leiden. Een extra, nieuwe assistent-coach zal later toetreden tot de technische staf", luidt de vrij korte mededeling van Cercle.

Thalhammer was in november 2021 aan de slag gegaan bij Cercle als opvolger van de eveneens ontslagen Yves Vanderhaeghe. De aanstelling van de Oostenrijker luidde een enorme ommekeer in en onder zijn leiding rukte de Vereniging nog op van een degradatieplaats naar de veilige middenmoot. Cercle deed dat bovendien met kenmerkend voetbal en een enorme pressing.

MUSLIN
Dit seizoen liep het echter een pak minder en met een 6 op 27 bengelt Cercle momenteel op een voorlaatste plaats. Het gelijkspel tegen KV Oostende, waarin Cercle een dubbele voorsprong nog weggaf, bleek de druppel te zijn. Zijn voormalige assistent Miron Muslic neemt nu over. De 40-jarige was in oktober 2021 kort voor zijn landgenoot neergestreken in het Jan Breydelstadion en staat voor zijn derde opdracht als hoofdcoach. In het verleden trainde hij al Floridsdorfer AC in de Oostenrijkse tweede klasse en SV Ried in de Oostenrijkse Bundesliga.


LEES OOK: 'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Terechte beslissing van Cercle?

Meest recent

Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

70
70
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

69
69
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

50
50
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

164
164
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

217
217
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

337
337
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

231
231
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

34
34
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

75
75
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

65
65
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

42
42
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

123
123
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

58
58
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

78
78
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

86
86
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

79
79
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

171
171
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

538
538
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

223
223
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

300
300
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

216
216
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

510
510

Meer sportnieuws