Standard ontdekt nieuw goudhaantje: "Enorm potentieel"

door
Standard ontdekt nieuw goudhaantje:

Standard verraste zondag vriend en vijand door landskampioen Club Brugge, dat enkele dagen geleden nog FC Porto door de gehaktmolen gedraaid had, een 3-0-nederlaag aan te smeren. Philip Zinckernagel eiste de meeste aandacht op met twee doelpunten, maar in zijn schaduw wist ook een nieuw goudhaantje helemaal te bevestigen.


Op zijn 23ste lijkt William Balikwisha immers eindelijk helemaal door te breken bij Standard. De offensieve middenvelder debuteerde al in 2018 onder Michel Preud'homme, maar kon zich daarna niet doorzetten. Na uitleenbeurten aan Cercle Brugge en MVV bracht hij vorig seizoen door in de B-kern van de Rouches. De voorbije weken wist hij zich echter helemaal in de gunst van Ronny Deila te spelen.

Tegen Club stond Balikwisha al voor de vijfde keer op rij in de basis en was hij ook een eerste keer beslissend. Hij leverde de assists voor beide goals van Zinckernagel en zette in blessuretijd de kers op de taart door zelf de 3-0 te maken. Enige domper was dat hij daarna vierde door zijn shirt uit te trekken, wat hem op een tweede gele kaart en dus rood kwam te staan. Daardoor moet hij de eerste match na de interlandbreak tegen Seraing missen.

POTENTIEEL
Desondanks lijkt Balikwisha wel helemaal vertrokken te zijn. "Het is interessant om te zien hoe Ronny Deila hem in de pas heeft doen lopen", verklaart analist Joachim Mununga aan RTBF. "Iedereen was ervan overtuigd dat hij een enorm potentieel had, maar niemand slaagde erin hem te doen ontploffen. Het lijkt erop dat Balikwisha eindelijk volwassen geworden is en dat Deila het vertrouwen en de juiste omstandigheden gevonden heeft om hem tot zijn recht te laten komen."

LEES OOK: Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

🚀

Is hij een revelatie bij Standard?

Meest recent

Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

194
194
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

21
21
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

36
36
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

90
90
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

38
38
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

121
121
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

363
363
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

65
65
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

30
30
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

24
24
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

159
159
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

234
234
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

442
442
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

178
178
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

159
159
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

87
87
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

371
371
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

60
60
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

174
174

Meer sportnieuws