Standard ontdekt nieuw goudhaantje: "Enorm potentieel"

door
Standard ontdekt nieuw goudhaantje:

Standard verraste zondag vriend en vijand door landskampioen Club Brugge, dat enkele dagen geleden nog FC Porto door de gehaktmolen gedraaid had, een 3-0-nederlaag aan te smeren. Philip Zinckernagel eiste de meeste aandacht op met twee doelpunten, maar in zijn schaduw wist ook een nieuw goudhaantje helemaal te bevestigen.


Op zijn 23ste lijkt William Balikwisha immers eindelijk helemaal door te breken bij Standard. De offensieve middenvelder debuteerde al in 2018 onder Michel Preud'homme, maar kon zich daarna niet doorzetten. Na uitleenbeurten aan Cercle Brugge en MVV bracht hij vorig seizoen door in de B-kern van de Rouches. De voorbije weken wist hij zich echter helemaal in de gunst van Ronny Deila te spelen.

Tegen Club stond Balikwisha al voor de vijfde keer op rij in de basis en was hij ook een eerste keer beslissend. Hij leverde de assists voor beide goals van Zinckernagel en zette in blessuretijd de kers op de taart door zelf de 3-0 te maken. Enige domper was dat hij daarna vierde door zijn shirt uit te trekken, wat hem op een tweede gele kaart en dus rood kwam te staan. Daardoor moet hij de eerste match na de interlandbreak tegen Seraing missen.

POTENTIEEL
Desondanks lijkt Balikwisha wel helemaal vertrokken te zijn. "Het is interessant om te zien hoe Ronny Deila hem in de pas heeft doen lopen", verklaart analist Joachim Mununga aan RTBF. "Iedereen was ervan overtuigd dat hij een enorm potentieel had, maar niemand slaagde erin hem te doen ontploffen. Het lijkt erop dat Balikwisha eindelijk volwassen geworden is en dat Deila het vertrouwen en de juiste omstandigheden gevonden heeft om hem tot zijn recht te laten komen."

LEES OOK: Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

🚀

Is hij een revelatie bij Standard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

35
35
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

85
85
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

227
227
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

66
66
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

222
222
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

220
220
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

199
199
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

204
204
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

41
41
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

177
177
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

137
137
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

47
47
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

113
113
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

174
174
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

123
123
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

177
177
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

235
235
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

241
241
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

783
783
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

183
183
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

150
150
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

63
63
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

370
370

Meer sportnieuws