Standard ontdekt nieuw goudhaantje: "Enorm potentieel"

door
Standard ontdekt nieuw goudhaantje:

Standard verraste zondag vriend en vijand door landskampioen Club Brugge, dat enkele dagen geleden nog FC Porto door de gehaktmolen gedraaid had, een 3-0-nederlaag aan te smeren. Philip Zinckernagel eiste de meeste aandacht op met twee doelpunten, maar in zijn schaduw wist ook een nieuw goudhaantje helemaal te bevestigen.


Op zijn 23ste lijkt William Balikwisha immers eindelijk helemaal door te breken bij Standard. De offensieve middenvelder debuteerde al in 2018 onder Michel Preud'homme, maar kon zich daarna niet doorzetten. Na uitleenbeurten aan Cercle Brugge en MVV bracht hij vorig seizoen door in de B-kern van de Rouches. De voorbije weken wist hij zich echter helemaal in de gunst van Ronny Deila te spelen.

Tegen Club stond Balikwisha al voor de vijfde keer op rij in de basis en was hij ook een eerste keer beslissend. Hij leverde de assists voor beide goals van Zinckernagel en zette in blessuretijd de kers op de taart door zelf de 3-0 te maken. Enige domper was dat hij daarna vierde door zijn shirt uit te trekken, wat hem op een tweede gele kaart en dus rood kwam te staan. Daardoor moet hij de eerste match na de interlandbreak tegen Seraing missen.

POTENTIEEL
Desondanks lijkt Balikwisha wel helemaal vertrokken te zijn. "Het is interessant om te zien hoe Ronny Deila hem in de pas heeft doen lopen", verklaart analist Joachim Mununga aan RTBF. "Iedereen was ervan overtuigd dat hij een enorm potentieel had, maar niemand slaagde erin hem te doen ontploffen. Het lijkt erop dat Balikwisha eindelijk volwassen geworden is en dat Deila het vertrouwen en de juiste omstandigheden gevonden heeft om hem tot zijn recht te laten komen."

LEES OOK: Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Is hij een revelatie bij Standard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

15
15
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

6
6
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

23
23
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

22
22
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

48
48
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

295
295
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

169
169
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

100
100
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

85
85
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

332
332
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

442
442
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

303
303
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

121
121
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

91
91
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

74
74
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

133
133
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1268
1268
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

77
77
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

182
182
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

311
311
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

47
47
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

76
76
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184

Meer sportnieuws