Deila na smet op zege: "Mag geen tweede keer gebeuren"

door
Deila na smet op zege:

Standard zette zondag Club Brugge opzij met duidelijke 3-0-cijfers. De Rouches pakken zo 12 op 12 en lijken helemaal onder stoom te komen in de Jupiler Pro League. Voor Club Brugge was het opnieuw met de voeten op de grond komen na de zege in Porto.


Standard was enorm gretig. Dat vertaalde zich op het halfuur in de openingstreffer van Philip Zinckernagel. De Deen trapte de bal mooi binnen met zijn linker. Diezelfde Zinckernagel verdubbelde na het uur de Luikse voorsprong. Van een binnenkomer gesproken bij zijn eerste basisplaats. De late 3-0 kwam op naam van William Balikwisha. De broer van Antwerp-speler Michel-Ange trok daarbij zijn truitje uit en kreeg daarvoor een tweede gele kaart.

Standard-coach Ronny Deila toonde achteraf begrip voor de niet zo slimme actie van zijn speler. "Ik snap dat het moeilijk was om het hoofd koel te houden in deze sfeer", vertelde hij bij Het Nieuwsblad. Al kwam hij ook met een waarschuwing. "Ik ben bereid om het te bedekken met de mantel der liefde, maar het mag geen tweede keer gebeuren", klonk het daarna duidelijk. Balikwisha weet dus wat hem (niet) te doen staat in de toekomst.

HEROPLEVING

Standard lijkt helemaal herop te leven onder Deila. Het vorige seizoen was dramatisch, en de fans wilden een grondige verandering zien bij hun ploeg. Die is er nu gekomen, onder impuls van de nieuwe coach en de nieuwe eigenaars. En ook de nieuwe spelers beginnen nu steeds meer hun duit in het zakje te doen. Tegen Blauw-Zwart was de uitblinkersrol weggelegd voor Zinckernagel, die gehuurd wordt van de Griekse topclub Olympiakos.

LEES OOK: Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Is Standard een kandidaat voor de top 4?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

29
29
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

19
19
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

29
29
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

39
39
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

38
38
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

33
33
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

290
290
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

126
126
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

86
86
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

407
407
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

178
178
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

69
69
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

359
359
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

357
357
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

292
292
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

494
494
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

373
373
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

126
126
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

719
719

Meer sportnieuws