Deila na smet op zege: "Mag geen tweede keer gebeuren"

242 stemmen
Deila na smet op zege:

Standard zette zondag Club Brugge opzij met duidelijke 3-0-cijfers. De Rouches pakken zo 12 op 12 en lijken helemaal onder stoom te komen in de Jupiler Pro League. Voor Club Brugge was het opnieuw met de voeten op de grond komen na de zege in Porto.


Standard was enorm gretig. Dat vertaalde zich op het halfuur in de openingstreffer van Philip Zinckernagel. De Deen trapte de bal mooi binnen met zijn linker. Diezelfde Zinckernagel verdubbelde na het uur de Luikse voorsprong. Van een binnenkomer gesproken bij zijn eerste basisplaats. De late 3-0 kwam op naam van William Balikwisha. De broer van Antwerp-speler Michel-Ange trok daarbij zijn truitje uit en kreeg daarvoor een tweede gele kaart.

Standard-coach Ronny Deila toonde achteraf begrip voor de niet zo slimme actie van zijn speler. "Ik snap dat het moeilijk was om het hoofd koel te houden in deze sfeer", vertelde hij bij Het Nieuwsblad. Al kwam hij ook met een waarschuwing. "Ik ben bereid om het te bedekken met de mantel der liefde, maar het mag geen tweede keer gebeuren", klonk het daarna duidelijk. Balikwisha weet dus wat hem (niet) te doen staat in de toekomst.

HEROPLEVING

Standard lijkt helemaal herop te leven onder Deila. Het vorige seizoen was dramatisch, en de fans wilden een grondige verandering zien bij hun ploeg. Die is er nu gekomen, onder impuls van de nieuwe coach en de nieuwe eigenaars. En ook de nieuwe spelers beginnen nu steeds meer hun duit in het zakje te doen. Tegen Blauw-Zwart was de uitblinkersrol weggelegd voor Zinckernagel, die gehuurd wordt van de Griekse topclub Olympiakos.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

🚀

Is Standard een kandidaat voor de top 4?

Meest recent

Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

194
194
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

22
22
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

37
37
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

219
219
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

22
22
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

65
65
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

86
86
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

20
20
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

498
498
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

89
89
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

182
182
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

265
265
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

66
66
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

183
183
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

106
106
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

140
140
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

165
165
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

163
163

Meer sportnieuws