Deila na smet op zege: "Mag geen tweede keer gebeuren"

door
Deila na smet op zege:

Standard zette zondag Club Brugge opzij met duidelijke 3-0-cijfers. De Rouches pakken zo 12 op 12 en lijken helemaal onder stoom te komen in de Jupiler Pro League. Voor Club Brugge was het opnieuw met de voeten op de grond komen na de zege in Porto.


Standard was enorm gretig. Dat vertaalde zich op het halfuur in de openingstreffer van Philip Zinckernagel. De Deen trapte de bal mooi binnen met zijn linker. Diezelfde Zinckernagel verdubbelde na het uur de Luikse voorsprong. Van een binnenkomer gesproken bij zijn eerste basisplaats. De late 3-0 kwam op naam van William Balikwisha. De broer van Antwerp-speler Michel-Ange trok daarbij zijn truitje uit en kreeg daarvoor een tweede gele kaart.

Standard-coach Ronny Deila toonde achteraf begrip voor de niet zo slimme actie van zijn speler. "Ik snap dat het moeilijk was om het hoofd koel te houden in deze sfeer", vertelde hij bij Het Nieuwsblad. Al kwam hij ook met een waarschuwing. "Ik ben bereid om het te bedekken met de mantel der liefde, maar het mag geen tweede keer gebeuren", klonk het daarna duidelijk. Balikwisha weet dus wat hem (niet) te doen staat in de toekomst.

HEROPLEVING

Standard lijkt helemaal herop te leven onder Deila. Het vorige seizoen was dramatisch, en de fans wilden een grondige verandering zien bij hun ploeg. Die is er nu gekomen, onder impuls van de nieuwe coach en de nieuwe eigenaars. En ook de nieuwe spelers beginnen nu steeds meer hun duit in het zakje te doen. Tegen Blauw-Zwart was de uitblinkersrol weggelegd voor Zinckernagel, die gehuurd wordt van de Griekse topclub Olympiakos.

LEES OOK: Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Is Standard een kandidaat voor de top 4?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

93
93
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

45
45
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

245
245
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

92
92
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

155
155
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

354
354
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

238
238
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

152
152
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

141
141
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

555
555

Meer sportnieuws