Geen paniek: "KVK speelt volgend seizoen op hoogste niveau"

door
Geen paniek:

Door de nakende competitiehervorming, zullen dit seizoen liefst drie ploegen afzakken uit de Jupiler Pro League. En hoewel er nog maar negen speeldagen achter de rug zijn, begint een aantal clubs zich dan ook al zorgen te maken. Daar hoort onder meer het wisselvalligge KV Kortrijk bij.


Ondanks de zwakke prestaties van in de tweede helft van vorig seizoen, besloot het bestuur van KVK om afgelopen zomer vast te houden aan Karim Belhocine als hoofdcoach. Dat bleek evenwel geen goede keuze. Na een zwakke competitiestart werd de Franse Algerijn alsnog de laan uitgestuurd. Met Adnan Custovic werd een ander bekend gezicht aangesteld als opvolger, maar ook onder zijn bewind is er niet bepaald sprake van beterschap.

Custovic pakte in zijn eerste match weliswaar de zege, sindsdien werd opnieuw alles verloren. Zo ging KVK zondag ook de boot in na een matige match op het veld van Anderlecht: 4-1. Desondanks bleef de Bosnische trainer positief. "We hebben werkpunten, maar we speelden vandaag ook tegen een erg efficiënt Anderlecht. Er zijn ook genoeg positieve punten om mee te nemen", klonk het bij Sporza.

VOLDOENDE VERTROUWEN
Aan zijn eerste negen competitieduels hield KVK slechts zeven punten over. Dat zijn er amper twee meer dan rode lantaarn Zulte Waregem. Desondanks is er van paniek geen sprake bij Custovic, hij blijft overtuigd van de reddingskansen. "We gaan blijven knokken, ik ben er zeker van dat Kortrijk volgend jaar nog op het hoogste niveau speelt."

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

KVK gaat zich uiteindelijk redden ...

Meest recent

Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

3
3
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

7
7
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

41
41
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

99
99
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

99
99
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

202
202
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

137
137
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

42
42
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

241
241
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

342
342
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

344
344
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

216
216
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

136
136
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

337
337
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

121
121
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

94
94
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

418
418
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

370
370
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

205
205
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

301
301

Meer sportnieuws