Geen paniek: "KVK speelt volgend seizoen op hoogste niveau"

stemmen
Geen paniek:

Door de nakende competitiehervorming, zullen dit seizoen liefst drie ploegen afzakken uit de Jupiler Pro League. En hoewel er nog maar negen speeldagen achter de rug zijn, begint een aantal clubs zich dan ook al zorgen te maken. Daar hoort onder meer het wisselvalligge KV Kortrijk bij.


Ondanks de zwakke prestaties van in de tweede helft van vorig seizoen, besloot het bestuur van KVK om afgelopen zomer vast te houden aan Karim Belhocine als hoofdcoach. Dat bleek evenwel geen goede keuze. Na een zwakke competitiestart werd de Franse Algerijn alsnog de laan uitgestuurd. Met Adnan Custovic werd een ander bekend gezicht aangesteld als opvolger, maar ook onder zijn bewind is er niet bepaald sprake van beterschap.

Custovic pakte in zijn eerste match weliswaar de zege, sindsdien werd opnieuw alles verloren. Zo ging KVK zondag ook de boot in na een matige match op het veld van Anderlecht: 4-1. Desondanks bleef de Bosnische trainer positief. "We hebben werkpunten, maar we speelden vandaag ook tegen een erg efficiënt Anderlecht. Er zijn ook genoeg positieve punten om mee te nemen", klonk het bij Sporza.

VOLDOENDE VERTROUWEN
Aan zijn eerste negen competitieduels hield KVK slechts zeven punten over. Dat zijn er amper twee meer dan rode lantaarn Zulte Waregem. Desondanks is er van paniek geen sprake bij Custovic, hij blijft overtuigd van de reddingskansen. "We gaan blijven knokken, ik ben er zeker van dat Kortrijk volgend jaar nog op het hoogste niveau speelt."

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KVK gaat zich uiteindelijk redden ...

Meest recent

WK-droomscenario Duivels: "Geweldige kans voor die Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

18
18
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

22
22
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

200
200
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

146
146
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

136
136
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

314
314
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

65
65
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

384
384
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

206
206
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

807
807
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

199
199
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

425
425
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

623
623
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

254
254
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

157
157
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1376
1376
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

122
122
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

58
58
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

379
379
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

202
202
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

266
266
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

226
226
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

221
221
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

542
542

Meer sportnieuws