Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

743 stemmen
Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

Het clubvoetbal maakt in de komende dagen opnieuw plaats voor de nationale ploegen. En dus is het een ideaal moment om de balans op te maken na het eerste luik van de competitie. De Jupiler Pro League is immers alweer negen speeldagen ver en dus kunnen toch al enkele conclusies getrokken worden.


Er moeten in de reguliere competitie weliswaar nog 23 speeldagen afgewerkt worden, er kan en zal in de komende maanden dus nog één en ander veranderen. Maar nu al weten een verschillende ploegen waar ze voor staan dit seizoen. Onderaan het klassement moeten Zulte Waregem, Cercle Brugge, KAS Eupen, RFC Seraing en KV Kortrijk zich bijvoorbeeld stilaan grote zorgen beginnen te maken. Zeker gezien het feit dat er straks drie ploegen moeten degraderen.

Bovenaan de ranglijst springt de suprematie van Antwerp FC dan weer in het oog, de Great Old staat nog steeds te pronken met het maximum van de punten. Ook de tweede plaats van KRC Genk mag gezien worden. Dat die twee clubs geen Europees voetbal meer spelen, zou wel eens een groot voordeel kunnen worden. Achter hun moet titelverdediger al een klein gaatje toegeven. Terwijl OHL tot dusver dé revelatie is op plek 4.

DRIE ZEKERHEDEN
Zoals eerder vermeld: er kan en zal nog heel wat gebeuren in het klassement. Maar analist Philippe Albert waagde zich toch al aan een voorspelling over de top 4 en dus over welke ploegen de Champions' Play-Offs zullen betwisten. "Volgens mij worden de eerste drie plaatsen ingenomen door Antwerp, Genk en Club Brugge. Wat mij betreft zal Gent dat kwartet moeten afmaken. Maar als ze zich niet snel herpakken, zullen Standard en Union op de loer staan", aldus de ex-Rode Duivel in zijn column voor SudPresse.

LEES OOK: Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

De huidige top 3 speelt straks zeker in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

23
23
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

246
246
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

131
131
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

107
107
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

75
75
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

611
611
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

416
416
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

364
364
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

320
320
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

236
236
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

304
304
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

189
189
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

481
481
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

108
108
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws