Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

door
Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

Het clubvoetbal maakt in de komende dagen opnieuw plaats voor de nationale ploegen. En dus is het een ideaal moment om de balans op te maken na het eerste luik van de competitie. De Jupiler Pro League is immers alweer negen speeldagen ver en dus kunnen toch al enkele conclusies getrokken worden.


Er moeten in de reguliere competitie weliswaar nog 23 speeldagen afgewerkt worden, er kan en zal in de komende maanden dus nog één en ander veranderen. Maar nu al weten een verschillende ploegen waar ze voor staan dit seizoen. Onderaan het klassement moeten Zulte Waregem, Cercle Brugge, KAS Eupen, RFC Seraing en KV Kortrijk zich bijvoorbeeld stilaan grote zorgen beginnen te maken. Zeker gezien het feit dat er straks drie ploegen moeten degraderen.

Bovenaan de ranglijst springt de suprematie van Antwerp FC dan weer in het oog, de Great Old staat nog steeds te pronken met het maximum van de punten. Ook de tweede plaats van KRC Genk mag gezien worden. Dat die twee clubs geen Europees voetbal meer spelen, zou wel eens een groot voordeel kunnen worden. Achter hun moet titelverdediger al een klein gaatje toegeven. Terwijl OHL tot dusver dé revelatie is op plek 4.

DRIE ZEKERHEDEN
Zoals eerder vermeld: er kan en zal nog heel wat gebeuren in het klassement. Maar analist Philippe Albert waagde zich toch al aan een voorspelling over de top 4 en dus over welke ploegen de Champions' Play-Offs zullen betwisten. "Volgens mij worden de eerste drie plaatsen ingenomen door Antwerp, Genk en Club Brugge. Wat mij betreft zal Gent dat kwartet moeten afmaken. Maar als ze zich niet snel herpakken, zullen Standard en Union op de loer staan", aldus de ex-Rode Duivel in zijn column voor SudPresse.

LEES OOK: Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

De huidige top 3 speelt straks zeker in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

7
7
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

22
22
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

11
11
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

19
19
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

39
39
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

138
138
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

288
288
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

152
152
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

109
109
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

540
540
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

783
783
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

63
63
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

294
294
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

539
539
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

433
433
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

546
546
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

653
653
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

360
360
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

607
607
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

461
461
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

247
247
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

548
548
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

652
652

Meer sportnieuws