Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

door
Philippe Albert voorspelt samenstelling top 4

Het clubvoetbal maakt in de komende dagen opnieuw plaats voor de nationale ploegen. En dus is het een ideaal moment om de balans op te maken na het eerste luik van de competitie. De Jupiler Pro League is immers alweer negen speeldagen ver en dus kunnen toch al enkele conclusies getrokken worden.


Er moeten in de reguliere competitie weliswaar nog 23 speeldagen afgewerkt worden, er kan en zal in de komende maanden dus nog één en ander veranderen. Maar nu al weten een verschillende ploegen waar ze voor staan dit seizoen. Onderaan het klassement moeten Zulte Waregem, Cercle Brugge, KAS Eupen, RFC Seraing en KV Kortrijk zich bijvoorbeeld stilaan grote zorgen beginnen te maken. Zeker gezien het feit dat er straks drie ploegen moeten degraderen.

Bovenaan de ranglijst springt de suprematie van Antwerp FC dan weer in het oog, de Great Old staat nog steeds te pronken met het maximum van de punten. Ook de tweede plaats van KRC Genk mag gezien worden. Dat die twee clubs geen Europees voetbal meer spelen, zou wel eens een groot voordeel kunnen worden. Achter hun moet titelverdediger al een klein gaatje toegeven. Terwijl OHL tot dusver dé revelatie is op plek 4.

DRIE ZEKERHEDEN
Zoals eerder vermeld: er kan en zal nog heel wat gebeuren in het klassement. Maar analist Philippe Albert waagde zich toch al aan een voorspelling over de top 4 en dus over welke ploegen de Champions' Play-Offs zullen betwisten. "Volgens mij worden de eerste drie plaatsen ingenomen door Antwerp, Genk en Club Brugge. Wat mij betreft zal Gent dat kwartet moeten afmaken. Maar als ze zich niet snel herpakken, zullen Standard en Union op de loer staan", aldus de ex-Rode Duivel in zijn column voor SudPresse.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

De huidige top 3 speelt straks zeker in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

18
18
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

34
34
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

50
50
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

45
45
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

74
74
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

31
31
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

108
108
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

51
51
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

183
183
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

76
76
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

59
59
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

304
304
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

114
114
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

60
60
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

54
54
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

49
49
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

292
292
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

131
131
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

178
178
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

55
55
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

146
146
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

133
133
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

181
181

Meer sportnieuws