Michael Verschueren gepakt door eerbetoon: "Voor papa"

277 stemmen
Michael Verschueren gepakt door eerbetoon:

RSC Anderlecht boekte zondagavond een deugddoende overwinning tegen KV Kortrijk: 4-1. De match in het Lotto Park stond echter in teken van één man. Zo kreeg de voormalig manager Michel Verschueren een gepast afscheid van de club van zijn hart.


Afgelopen woensdag geraakte het nieuws bekend dat Verschueren op 91-jarige leeftijd is komen te gaan. Paars-Wit moest zo afscheid nemen van een absoluut clubicoon. De 'Zilveren Vos' legde als manager immers de basis voor een jarenlange succesperiode bij de recordkampioen. Zo staan onder meer 11 landstitels, 3 bekers en enkele Europese finales op zijn palmares bij RSCA.

Voor de match tegen KV Kortrijk werd dan ook uitgebreid stilgestaan bij het overlijden van Verschueren. Zo werd bij de harde kern een tifo ontrold waarop te lezen stond: "Karakter, trouw en liefde. De Zilveren Vos zal nooit vergeten worden". Ook elders in de tribunes hingen spandoeken op ter nagedachtenis van de oud-manager. Op de schermen werd dan weer één van zijn laatste interviews afgespeeld.

INDRUKWEKKENDE MINUUT STILTE
Vlak voor de aftrap verzamelden enkele nabestaanden, waaronder zoon Michael Verschueren, rond de middencirkel. Daar kregen ze een fotokader van 'Mister Michel' een krans bloemen van voorzitter Wouter Vandenhaute, alvorens een indrukwekkende minuut stilte volgde. Een emotioneel eerbetoon dat de familie Verschueren duidelijk raakte, zo liet Michael achteraf nog eens verstaan via zijn Instagram-pagina.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Verschueren sr. is de beste manager in de geschiedenis van RSCA ...

Meest recent

'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

167
167
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

35
35
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

51
51
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

124
124
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

541
541
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

309
309
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

340
340
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

229
229
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

594
594
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

516
516
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

355
355
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

421
421
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

381
381
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

152
152
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

705
705
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

292
292
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

330
330

Meer sportnieuws