Michael Verschueren gepakt door eerbetoon: "Voor papa"

door
Michael Verschueren gepakt door eerbetoon:

RSC Anderlecht boekte zondagavond een deugddoende overwinning tegen KV Kortrijk: 4-1. De match in het Lotto Park stond echter in teken van één man. Zo kreeg de voormalig manager Michel Verschueren een gepast afscheid van de club van zijn hart.


Afgelopen woensdag geraakte het nieuws bekend dat Verschueren op 91-jarige leeftijd is komen te gaan. Paars-Wit moest zo afscheid nemen van een absoluut clubicoon. De 'Zilveren Vos' legde als manager immers de basis voor een jarenlange succesperiode bij de recordkampioen. Zo staan onder meer 11 landstitels, 3 bekers en enkele Europese finales op zijn palmares bij RSCA.

Voor de match tegen KV Kortrijk werd dan ook uitgebreid stilgestaan bij het overlijden van Verschueren. Zo werd bij de harde kern een tifo ontrold waarop te lezen stond: "Karakter, trouw en liefde. De Zilveren Vos zal nooit vergeten worden". Ook elders in de tribunes hingen spandoeken op ter nagedachtenis van de oud-manager. Op de schermen werd dan weer één van zijn laatste interviews afgespeeld.

INDRUKWEKKENDE MINUUT STILTE
Vlak voor de aftrap verzamelden enkele nabestaanden, waaronder zoon Michael Verschueren, rond de middencirkel. Daar kregen ze een fotokader van 'Mister Michel' een krans bloemen van voorzitter Wouter Vandenhaute, alvorens een indrukwekkende minuut stilte volgde. Een emotioneel eerbetoon dat de familie Verschueren duidelijk raakte, zo liet Michael achteraf nog eens verstaan via zijn Instagram-pagina.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

Verschueren sr. is de beste manager in de geschiedenis van RSCA ...

Meest recent

'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

16
16
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

14
14
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

47
47
Ex-topman voetbalbond slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

6
6
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

155
155
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

407
407
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

41
41
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

170
170
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

31
31
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

317
317
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

55
55
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

309
309
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

56
56
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

166
166
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

154
154
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

81
81
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

301
301
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

128
128
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

662
662
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

422
422
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

495
495
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

656
656
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

236
236
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

285
285

Meer sportnieuws