Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

682
Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

KRC Genk zag in de zomermercato Theo Bongonda (FC Cádiz) en Junya Ito (Stade Reims) vertrekken. Daardoor verloren de Limburgers heel wat kwaliteit op de aanvallende flankposities, maar desondanks besloot Dimitri de Condé om Bongonda en Ito niet te vervangen. De hoofdreden daarvoor is Mika Godts, het 17-jarige supertalent dat Genk absoluut niet wil blokkeren in zijn ontwikkeling.


STERK DEBUUT BIJ JONG GENK

Een kleine twee weken geleden werd Mika Godts definitief overgeheveld naar de A-kern van KRC Genk. De 17-jarige offensieve middenvelder, opgeleid in de jeugd van RSC Anderlecht, zag daarmee zijn knap seizoensbegin bij Jong Genk beloond worden. Godts is de jongste veldspeler van Jong Genk en hij maakt een uitstekende indruk in de Challenger Pro League. Na zes wedstrijden telt hij twee doelpunten en één assist. Da’s zeker niet slecht in zijn eerste matchen in het profvoetbal.



GENK ZET VOL IN OP GODTS

Door zijn doorschuiving naar de grote jongens toont de clubleiding een groot vertrouwen in de tiener. Na het vertrek van Theo Bongonda en Junya Ito, alsook door de langdurige blessure van Luca Oyen, vond Genk geen flankaanvaller meer van een voldoende kwalitatief niveau. De piste van Yira Sor (Slavia Praag) werd intensief bewandeld, de Nigeriaan werd vorig seizoen succesvol omgevormd van flankaanvaller naar centrumspits in Tsjechië, maar hij viel te duur uit.



Daarna schakelde Dimitri de Condé door naar een alternatief in Scandinavië, Noord-Europa, Engeland en Rusland, maar al die pistes liepen uiteindelijk dood. Genk wou enkel een nieuwe flankaanvaller halen die een meerwaarde zou brengen, maar zo’n speler werd dus niet gevonden. Daarom besloot de clubleiding om de jonge Mika Godts door te schuiven naar de grote jongens. “Mika is klaar om aan te sluiten bij de A-kern”, zei de Condé aan Het Belang van Limburg.

DRIBBELKONING

Mika Godts heeft een interessant profiel voor de ploeg van Wouter Vrancken, want de aanvaller kan zowel centraal als op links uit de voeten. Hij springt in het oog door zijn grote beweeglijkheid, offensieve impulsen en vooral zijn veelvuldige en snelle dribbels. Godts is immers de koning van de dribbels in de Challenger Pro League, waar hij reeds 54 dribbels telt (gemiddeld zo’n 10 per wedstrijd) en dat bovendien aan een indrukwekkende efficiëntie van 63%. Daarnaast is hij de vierde offensief regelmatigste speler van deze competitie.



Mika Godts vormt bij Jong Genk een gevreesde tandem met Tuur Rommens op de linkerflank. Het duo voelt elkaar perfect aan, vindt elkaar bijna blindelings en onderneemt veel overlaps. En dat is wel opmerkelijk omdat Godts en Rommens in het verleden nooit veel samen speelden. Godts speelt als de meest vooruitgeschoven speler op de linkerflank, waar hij voor gevaar zorgt door naar binnen te snijden maar evengoed buitenom kan gaan. Hij is een onvoorspelbare factor voor de ploeg.

HAZARD & DE BRUYNE

Mika Godts maakt momenteel zijn status waar als één van de meest veelbelovende en jonge Belgische talenten. Op veertienjarige leeftijd stond hij als jeugdspeler van RSC Anderlecht immers in de belangstelling van verschillende Europese topclubs zoals Arsenal, Ajax, PSV Eindhoven, Chelsea en Manchester City. Desondanks besloot hij om naar Genk te trekken omdat dit een familieclub is, bekend staat voor goed voetbal én over een kwalitatieve jeugdopleiding beschikt.



In 2020 nam Het Laatste Nieuws hem ook op in ‘The Next Gen’-reeks, waar hij prijkte bij de tien meest beloftevolle spelers van de generatie 2005. “Hij heeft de atletische lichaamsbouw van Kevin De Bruyne, maar ook de techniek van een Eden Hazard”, schreef de krant. Ook Malick Fofana (AA Gent), Joseph Ngonge (Juventus), Ahmed Sameer Habibzai (Antwerp), Cihan Canak (Standard), Stanis Idumbo (Ajax), Enock Agyei (Anderlecht), Chemsdine Talbi (Club Brugge), Brahim Ghalidi (Standard) en Kyriani Sabbe (Club Brugge) maakten deel uit van deze top tien.

LEES OOK: KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

Moet Godts zijn kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

8
8
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

15
15
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

15
15
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

63
63
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

54
54
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

231
231
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

182
182
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

85
85
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

87
87
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

578
578
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

524
524
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

263
263
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

124
124
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

460
460
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

343
343
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

154
154
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

94
94
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

82
82
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

633
633
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

197
197
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

265
265
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

525
525
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

176
176
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

283
283
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

239
239

Meer sportnieuws