Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

door
Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

KRC Genk zag in de zomermercato Theo Bongonda (FC Cádiz) en Junya Ito (Stade Reims) vertrekken. Daardoor verloren de Limburgers heel wat kwaliteit op de aanvallende flankposities, maar desondanks besloot Dimitri de Condé om Bongonda en Ito niet te vervangen. De hoofdreden daarvoor is Mika Godts, het 17-jarige supertalent dat Genk absoluut niet wil blokkeren in zijn ontwikkeling.


STERK DEBUUT BIJ JONG GENK

Een kleine twee weken geleden werd Mika Godts definitief overgeheveld naar de A-kern van KRC Genk. De 17-jarige offensieve middenvelder, opgeleid in de jeugd van RSC Anderlecht, zag daarmee zijn knap seizoensbegin bij Jong Genk beloond worden. Godts is de jongste veldspeler van Jong Genk en hij maakt een uitstekende indruk in de Challenger Pro League. Na zes wedstrijden telt hij twee doelpunten en één assist. Da’s zeker niet slecht in zijn eerste matchen in het profvoetbal.



GENK ZET VOL IN OP GODTS

Door zijn doorschuiving naar de grote jongens toont de clubleiding een groot vertrouwen in de tiener. Na het vertrek van Theo Bongonda en Junya Ito, alsook door de langdurige blessure van Luca Oyen, vond Genk geen flankaanvaller meer van een voldoende kwalitatief niveau. De piste van Yira Sor (Slavia Praag) werd intensief bewandeld, de Nigeriaan werd vorig seizoen succesvol omgevormd van flankaanvaller naar centrumspits in Tsjechië, maar hij viel te duur uit.



Daarna schakelde Dimitri de Condé door naar een alternatief in Scandinavië, Noord-Europa, Engeland en Rusland, maar al die pistes liepen uiteindelijk dood. Genk wou enkel een nieuwe flankaanvaller halen die een meerwaarde zou brengen, maar zo’n speler werd dus niet gevonden. Daarom besloot de clubleiding om de jonge Mika Godts door te schuiven naar de grote jongens. “Mika is klaar om aan te sluiten bij de A-kern”, zei de Condé aan Het Belang van Limburg.

DRIBBELKONING

Mika Godts heeft een interessant profiel voor de ploeg van Wouter Vrancken, want de aanvaller kan zowel centraal als op links uit de voeten. Hij springt in het oog door zijn grote beweeglijkheid, offensieve impulsen en vooral zijn veelvuldige en snelle dribbels. Godts is immers de koning van de dribbels in de Challenger Pro League, waar hij reeds 54 dribbels telt (gemiddeld zo’n 10 per wedstrijd) en dat bovendien aan een indrukwekkende efficiëntie van 63%. Daarnaast is hij de vierde offensief regelmatigste speler van deze competitie.



Mika Godts vormt bij Jong Genk een gevreesde tandem met Tuur Rommens op de linkerflank. Het duo voelt elkaar perfect aan, vindt elkaar bijna blindelings en onderneemt veel overlaps. En dat is wel opmerkelijk omdat Godts en Rommens in het verleden nooit veel samen speelden. Godts speelt als de meest vooruitgeschoven speler op de linkerflank, waar hij voor gevaar zorgt door naar binnen te snijden maar evengoed buitenom kan gaan. Hij is een onvoorspelbare factor voor de ploeg.

HAZARD & DE BRUYNE

Mika Godts maakt momenteel zijn status waar als één van de meest veelbelovende en jonge Belgische talenten. Op veertienjarige leeftijd stond hij als jeugdspeler van RSC Anderlecht immers in de belangstelling van verschillende Europese topclubs zoals Arsenal, Ajax, PSV Eindhoven, Chelsea en Manchester City. Desondanks besloot hij om naar Genk te trekken omdat dit een familieclub is, bekend staat voor goed voetbal én over een kwalitatieve jeugdopleiding beschikt.



In 2020 nam Het Laatste Nieuws hem ook op in ‘The Next Gen’-reeks, waar hij prijkte bij de tien meest beloftevolle spelers van de generatie 2005. “Hij heeft de atletische lichaamsbouw van Kevin De Bruyne, maar ook de techniek van een Eden Hazard”, schreef de krant. Ook Malick Fofana (AA Gent), Joseph Ngonge (Juventus), Ahmed Sameer Habibzai (Antwerp), Cihan Canak (Standard), Stanis Idumbo (Ajax), Enock Agyei (Anderlecht), Chemsdine Talbi (Club Brugge), Brahim Ghalidi (Standard) en Kyriani Sabbe (Club Brugge) maakten deel uit van deze top tien.

LEES OOK: Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Moet Godts zijn kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

0
0
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

62
62
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

44
44
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

231
231
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

238
238
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

130
130
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

439
439
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

147
147
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

171
171
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

125
125
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

213
213
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

246
246
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

115
115
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

404
404
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

100
100
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

733
733
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

143
143
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

261
261
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

311
311
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

176
176
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

461
461
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

370
370

Meer sportnieuws