Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

door
Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

KRC Genk zag in de zomermercato Theo Bongonda (FC Cádiz) en Junya Ito (Stade Reims) vertrekken. Daardoor verloren de Limburgers heel wat kwaliteit op de aanvallende flankposities, maar desondanks besloot Dimitri de Condé om Bongonda en Ito niet te vervangen. De hoofdreden daarvoor is Mika Godts, het 17-jarige supertalent dat Genk absoluut niet wil blokkeren in zijn ontwikkeling.


STERK DEBUUT BIJ JONG GENK

Een kleine twee weken geleden werd Mika Godts definitief overgeheveld naar de A-kern van KRC Genk. De 17-jarige offensieve middenvelder, opgeleid in de jeugd van RSC Anderlecht, zag daarmee zijn knap seizoensbegin bij Jong Genk beloond worden. Godts is de jongste veldspeler van Jong Genk en hij maakt een uitstekende indruk in de Challenger Pro League. Na zes wedstrijden telt hij twee doelpunten en één assist. Da’s zeker niet slecht in zijn eerste matchen in het profvoetbal.



GENK ZET VOL IN OP GODTS

Door zijn doorschuiving naar de grote jongens toont de clubleiding een groot vertrouwen in de tiener. Na het vertrek van Theo Bongonda en Junya Ito, alsook door de langdurige blessure van Luca Oyen, vond Genk geen flankaanvaller meer van een voldoende kwalitatief niveau. De piste van Yira Sor (Slavia Praag) werd intensief bewandeld, de Nigeriaan werd vorig seizoen succesvol omgevormd van flankaanvaller naar centrumspits in Tsjechië, maar hij viel te duur uit.



Daarna schakelde Dimitri de Condé door naar een alternatief in Scandinavië, Noord-Europa, Engeland en Rusland, maar al die pistes liepen uiteindelijk dood. Genk wou enkel een nieuwe flankaanvaller halen die een meerwaarde zou brengen, maar zo’n speler werd dus niet gevonden. Daarom besloot de clubleiding om de jonge Mika Godts door te schuiven naar de grote jongens. “Mika is klaar om aan te sluiten bij de A-kern”, zei de Condé aan Het Belang van Limburg.

DRIBBELKONING

Mika Godts heeft een interessant profiel voor de ploeg van Wouter Vrancken, want de aanvaller kan zowel centraal als op links uit de voeten. Hij springt in het oog door zijn grote beweeglijkheid, offensieve impulsen en vooral zijn veelvuldige en snelle dribbels. Godts is immers de koning van de dribbels in de Challenger Pro League, waar hij reeds 54 dribbels telt (gemiddeld zo’n 10 per wedstrijd) en dat bovendien aan een indrukwekkende efficiëntie van 63%. Daarnaast is hij de vierde offensief regelmatigste speler van deze competitie.



Mika Godts vormt bij Jong Genk een gevreesde tandem met Tuur Rommens op de linkerflank. Het duo voelt elkaar perfect aan, vindt elkaar bijna blindelings en onderneemt veel overlaps. En dat is wel opmerkelijk omdat Godts en Rommens in het verleden nooit veel samen speelden. Godts speelt als de meest vooruitgeschoven speler op de linkerflank, waar hij voor gevaar zorgt door naar binnen te snijden maar evengoed buitenom kan gaan. Hij is een onvoorspelbare factor voor de ploeg.

HAZARD & DE BRUYNE

Mika Godts maakt momenteel zijn status waar als één van de meest veelbelovende en jonge Belgische talenten. Op veertienjarige leeftijd stond hij als jeugdspeler van RSC Anderlecht immers in de belangstelling van verschillende Europese topclubs zoals Arsenal, Ajax, PSV Eindhoven, Chelsea en Manchester City. Desondanks besloot hij om naar Genk te trekken omdat dit een familieclub is, bekend staat voor goed voetbal én over een kwalitatieve jeugdopleiding beschikt.



In 2020 nam Het Laatste Nieuws hem ook op in ‘The Next Gen’-reeks, waar hij prijkte bij de tien meest beloftevolle spelers van de generatie 2005. “Hij heeft de atletische lichaamsbouw van Kevin De Bruyne, maar ook de techniek van een Eden Hazard”, schreef de krant. Ook Malick Fofana (AA Gent), Joseph Ngonge (Juventus), Ahmed Sameer Habibzai (Antwerp), Cihan Canak (Standard), Stanis Idumbo (Ajax), Enock Agyei (Anderlecht), Chemsdine Talbi (Club Brugge), Brahim Ghalidi (Standard) en Kyriani Sabbe (Club Brugge) maakten deel uit van deze top tien.

LEES OOK: Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

Moet Godts zijn kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

12
12
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

66
66
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

38
38
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

20
20
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

235
235
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

152
152
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

112
112
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

121
121
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

399
399
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

65
65
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

555
555
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

129
129
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

236
236
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

452
452
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

450
450
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

267
267
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

596
596
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

749
749

Meer sportnieuws