Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

682
Genk helemaal gek van dribbelkoning van 1B

KRC Genk zag in de zomermercato Theo Bongonda (FC Cádiz) en Junya Ito (Stade Reims) vertrekken. Daardoor verloren de Limburgers heel wat kwaliteit op de aanvallende flankposities, maar desondanks besloot Dimitri de Condé om Bongonda en Ito niet te vervangen. De hoofdreden daarvoor is Mika Godts, het 17-jarige supertalent dat Genk absoluut niet wil blokkeren in zijn ontwikkeling.


STERK DEBUUT BIJ JONG GENK

Een kleine twee weken geleden werd Mika Godts definitief overgeheveld naar de A-kern van KRC Genk. De 17-jarige offensieve middenvelder, opgeleid in de jeugd van RSC Anderlecht, zag daarmee zijn knap seizoensbegin bij Jong Genk beloond worden. Godts is de jongste veldspeler van Jong Genk en hij maakt een uitstekende indruk in de Challenger Pro League. Na zes wedstrijden telt hij twee doelpunten en één assist. Da’s zeker niet slecht in zijn eerste matchen in het profvoetbal.



GENK ZET VOL IN OP GODTS

Door zijn doorschuiving naar de grote jongens toont de clubleiding een groot vertrouwen in de tiener. Na het vertrek van Theo Bongonda en Junya Ito, alsook door de langdurige blessure van Luca Oyen, vond Genk geen flankaanvaller meer van een voldoende kwalitatief niveau. De piste van Yira Sor (Slavia Praag) werd intensief bewandeld, de Nigeriaan werd vorig seizoen succesvol omgevormd van flankaanvaller naar centrumspits in Tsjechië, maar hij viel te duur uit.



Daarna schakelde Dimitri de Condé door naar een alternatief in Scandinavië, Noord-Europa, Engeland en Rusland, maar al die pistes liepen uiteindelijk dood. Genk wou enkel een nieuwe flankaanvaller halen die een meerwaarde zou brengen, maar zo’n speler werd dus niet gevonden. Daarom besloot de clubleiding om de jonge Mika Godts door te schuiven naar de grote jongens. “Mika is klaar om aan te sluiten bij de A-kern”, zei de Condé aan Het Belang van Limburg.

DRIBBELKONING

Mika Godts heeft een interessant profiel voor de ploeg van Wouter Vrancken, want de aanvaller kan zowel centraal als op links uit de voeten. Hij springt in het oog door zijn grote beweeglijkheid, offensieve impulsen en vooral zijn veelvuldige en snelle dribbels. Godts is immers de koning van de dribbels in de Challenger Pro League, waar hij reeds 54 dribbels telt (gemiddeld zo’n 10 per wedstrijd) en dat bovendien aan een indrukwekkende efficiëntie van 63%. Daarnaast is hij de vierde offensief regelmatigste speler van deze competitie.



Mika Godts vormt bij Jong Genk een gevreesde tandem met Tuur Rommens op de linkerflank. Het duo voelt elkaar perfect aan, vindt elkaar bijna blindelings en onderneemt veel overlaps. En dat is wel opmerkelijk omdat Godts en Rommens in het verleden nooit veel samen speelden. Godts speelt als de meest vooruitgeschoven speler op de linkerflank, waar hij voor gevaar zorgt door naar binnen te snijden maar evengoed buitenom kan gaan. Hij is een onvoorspelbare factor voor de ploeg.

HAZARD & DE BRUYNE

Mika Godts maakt momenteel zijn status waar als één van de meest veelbelovende en jonge Belgische talenten. Op veertienjarige leeftijd stond hij als jeugdspeler van RSC Anderlecht immers in de belangstelling van verschillende Europese topclubs zoals Arsenal, Ajax, PSV Eindhoven, Chelsea en Manchester City. Desondanks besloot hij om naar Genk te trekken omdat dit een familieclub is, bekend staat voor goed voetbal én over een kwalitatieve jeugdopleiding beschikt.



In 2020 nam Het Laatste Nieuws hem ook op in ‘The Next Gen’-reeks, waar hij prijkte bij de tien meest beloftevolle spelers van de generatie 2005. “Hij heeft de atletische lichaamsbouw van Kevin De Bruyne, maar ook de techniek van een Eden Hazard”, schreef de krant. Ook Malick Fofana (AA Gent), Joseph Ngonge (Juventus), Ahmed Sameer Habibzai (Antwerp), Cihan Canak (Standard), Stanis Idumbo (Ajax), Enock Agyei (Anderlecht), Chemsdine Talbi (Club Brugge), Brahim Ghalidi (Standard) en Kyriani Sabbe (Club Brugge) maakten deel uit van deze top tien.

LEES OOK: Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

Moet Godts zijn kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

10
10
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

17
17
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

126
126
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

29
29
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

88
88
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

82
82
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

311
311
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

143
143
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

156
156
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

90
90
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

339
339
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

151
151
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

302
302
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

216
216
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

182
182
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

127
127
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

222
222
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

301
301
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

136
136
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

117
117
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

30
30

Meer sportnieuws