Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

411 stemmen
Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

RSC Anderlecht is bezig aan een bijzonder tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League, maar in de voorbije weken stond ook één groot lichtpunt op bij de recordkampioen. Zo maakte de 18-jarige Julien Duranville indruk met zijn snedige invalbeurten. En dat is ook bondscoach Roberto Martinez niet ontgaan.


Duranville staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die momenteel op Neerpede rondlopen. En dit seizoen bewijst hij dat ook bij de grote jongens. Begin deze maand scoorde hij bijvoorbeeld zijn eerste profgoal bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Enkele dagen later mocht hij dan weer invallen bij de A-ploeg tegen OHL en hielp hij zijn team aan een punt door opnieuw een knap doelpunt te scoren. Sindsdien wordt hij door coach Felice Mazzu telkens opnieuw als joker gebruikt.

En hoewel hij dus nog altijd maar 18 jaar is, heeft Duranville ook de bondscoach kunnen charmeren. "Het is geen geheim dat ik van potentiële talenten hou en Duranville is zo iemand", stelt Martinez in gesprek met Eleven Sports. "Het is een beetje wat ik voelde toen ik Tielemans, De Ketelaere of Doku eerst zag. Een speler die iets exceptioneel heeft, maar die nog moet groeien en waarvan je niet kan voorspellen wanneer hij het volledige pakket heeft om te gebruiken bij de nationale ploeg."

PLAN VOLTOOIEN
De kans is dus klein dat Duranville al wordt opgenomen in de selectie voor de komende Nations League-duels. Maar indien hij zich kan blijven ontwikkelen is een ticket voor het WK in Qatar niet op voorhand uitgesloten. "Dat is de grote vraag, zoiets weet je nooit. Er is een plan met Julien en we zullen zien hoe snel hij door elke fase daarvan gaat, maar hij moet die fases wel voltooien. Maar ik heb er vertrouwen in dat hij dat proces kan versnellen. Bij Julien is het eerder een kwestie van wanneer, dan óf hij de Rode Duivels zal halen."

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Wie is volgens u het meest klaar voor de Duivels?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

56
56
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

218
218
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

60
60
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

59
59
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

514
514
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

145
145
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

111
111
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

327
327
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

525
525
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

307
307
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

625
625
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

237
237
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

523
523
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws