Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

411 stemmen
Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

RSC Anderlecht is bezig aan een bijzonder tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League, maar in de voorbije weken stond ook één groot lichtpunt op bij de recordkampioen. Zo maakte de 18-jarige Julien Duranville indruk met zijn snedige invalbeurten. En dat is ook bondscoach Roberto Martinez niet ontgaan.


Duranville staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die momenteel op Neerpede rondlopen. En dit seizoen bewijst hij dat ook bij de grote jongens. Begin deze maand scoorde hij bijvoorbeeld zijn eerste profgoal bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Enkele dagen later mocht hij dan weer invallen bij de A-ploeg tegen OHL en hielp hij zijn team aan een punt door opnieuw een knap doelpunt te scoren. Sindsdien wordt hij door coach Felice Mazzu telkens opnieuw als joker gebruikt.

En hoewel hij dus nog altijd maar 18 jaar is, heeft Duranville ook de bondscoach kunnen charmeren. "Het is geen geheim dat ik van potentiële talenten hou en Duranville is zo iemand", stelt Martinez in gesprek met Eleven Sports. "Het is een beetje wat ik voelde toen ik Tielemans, De Ketelaere of Doku eerst zag. Een speler die iets exceptioneel heeft, maar die nog moet groeien en waarvan je niet kan voorspellen wanneer hij het volledige pakket heeft om te gebruiken bij de nationale ploeg."

PLAN VOLTOOIEN
De kans is dus klein dat Duranville al wordt opgenomen in de selectie voor de komende Nations League-duels. Maar indien hij zich kan blijven ontwikkelen is een ticket voor het WK in Qatar niet op voorhand uitgesloten. "Dat is de grote vraag, zoiets weet je nooit. Er is een plan met Julien en we zullen zien hoe snel hij door elke fase daarvan gaat, maar hij moet die fases wel voltooien. Maar ik heb er vertrouwen in dat hij dat proces kan versnellen. Bij Julien is het eerder een kwestie van wanneer, dan óf hij de Rode Duivels zal halen."

LEES OOK: 'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Wie is volgens u het meest klaar voor de Duivels?

Meest recent

Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

21
21
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

57
57
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

11
11
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

45
45
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

524
524
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

379
379
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

160
160
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

48
48
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

243
243
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

86
86
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

89
89
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

104
104
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

168
168
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

42
42
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

156
156
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

40
40
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

220
220
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

67
67
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

336
336
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

238
238
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

792
792
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

234
234
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

89
89
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

86
86
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

374
374

Meer sportnieuws