Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

door
Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

RSC Anderlecht is bezig aan een bijzonder tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League, maar in de voorbije weken stond ook één groot lichtpunt op bij de recordkampioen. Zo maakte de 18-jarige Julien Duranville indruk met zijn snedige invalbeurten. En dat is ook bondscoach Roberto Martinez niet ontgaan.


Duranville staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die momenteel op Neerpede rondlopen. En dit seizoen bewijst hij dat ook bij de grote jongens. Begin deze maand scoorde hij bijvoorbeeld zijn eerste profgoal bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Enkele dagen later mocht hij dan weer invallen bij de A-ploeg tegen OHL en hielp hij zijn team aan een punt door opnieuw een knap doelpunt te scoren. Sindsdien wordt hij door coach Felice Mazzu telkens opnieuw als joker gebruikt.

En hoewel hij dus nog altijd maar 18 jaar is, heeft Duranville ook de bondscoach kunnen charmeren. "Het is geen geheim dat ik van potentiële talenten hou en Duranville is zo iemand", stelt Martinez in gesprek met Eleven Sports. "Het is een beetje wat ik voelde toen ik Tielemans, De Ketelaere of Doku eerst zag. Een speler die iets exceptioneel heeft, maar die nog moet groeien en waarvan je niet kan voorspellen wanneer hij het volledige pakket heeft om te gebruiken bij de nationale ploeg."

PLAN VOLTOOIEN
De kans is dus klein dat Duranville al wordt opgenomen in de selectie voor de komende Nations League-duels. Maar indien hij zich kan blijven ontwikkelen is een ticket voor het WK in Qatar niet op voorhand uitgesloten. "Dat is de grote vraag, zoiets weet je nooit. Er is een plan met Julien en we zullen zien hoe snel hij door elke fase daarvan gaat, maar hij moet die fases wel voltooien. Maar ik heb er vertrouwen in dat hij dat proces kan versnellen. Bij Julien is het eerder een kwestie van wanneer, dan óf hij de Rode Duivels zal halen."

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Wie is volgens u het meest klaar voor de Duivels?

Meest recent

Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

1
1
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

74
74
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

23
23
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

136
136
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

101
101
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

146
146
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

61
61
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

215
215
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

256
256
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

47
47
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

142
142
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

76
76
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

202
202
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

193
193
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

199
199
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

25
25
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

210
210
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

279
279
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

288
288
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

149
149
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

107
107
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

287
287
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

62
62

Meer sportnieuws