Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

411 stemmen
Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

RSC Anderlecht is bezig aan een bijzonder tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League, maar in de voorbije weken stond ook één groot lichtpunt op bij de recordkampioen. Zo maakte de 18-jarige Julien Duranville indruk met zijn snedige invalbeurten. En dat is ook bondscoach Roberto Martinez niet ontgaan.


Duranville staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die momenteel op Neerpede rondlopen. En dit seizoen bewijst hij dat ook bij de grote jongens. Begin deze maand scoorde hij bijvoorbeeld zijn eerste profgoal bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Enkele dagen later mocht hij dan weer invallen bij de A-ploeg tegen OHL en hielp hij zijn team aan een punt door opnieuw een knap doelpunt te scoren. Sindsdien wordt hij door coach Felice Mazzu telkens opnieuw als joker gebruikt.

En hoewel hij dus nog altijd maar 18 jaar is, heeft Duranville ook de bondscoach kunnen charmeren. "Het is geen geheim dat ik van potentiële talenten hou en Duranville is zo iemand", stelt Martinez in gesprek met Eleven Sports. "Het is een beetje wat ik voelde toen ik Tielemans, De Ketelaere of Doku eerst zag. Een speler die iets exceptioneel heeft, maar die nog moet groeien en waarvan je niet kan voorspellen wanneer hij het volledige pakket heeft om te gebruiken bij de nationale ploeg."

PLAN VOLTOOIEN
De kans is dus klein dat Duranville al wordt opgenomen in de selectie voor de komende Nations League-duels. Maar indien hij zich kan blijven ontwikkelen is een ticket voor het WK in Qatar niet op voorhand uitgesloten. "Dat is de grote vraag, zoiets weet je nooit. Er is een plan met Julien en we zullen zien hoe snel hij door elke fase daarvan gaat, maar hij moet die fases wel voltooien. Maar ik heb er vertrouwen in dat hij dat proces kan versnellen. Bij Julien is het eerder een kwestie van wanneer, dan óf hij de Rode Duivels zal halen."

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Wie is volgens u het meest klaar voor de Duivels?

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

4
4
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

65
65
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

45
45
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

132
132
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

508
508
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

15
15
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

408
408
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

76
76
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

192
192
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

722
722
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

109
109
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

197
197
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

204
204
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

539
539
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

457
457
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

905
905
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

320
320
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

507
507
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

292
292
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

183
183
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

434
434
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

521
521
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

110
110
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

345
345

Meer sportnieuws