Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

door
Martinez: 'Mogelijke Anderlecht-verrassing in Qatar'

RSC Anderlecht is bezig aan een bijzonder tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League, maar in de voorbije weken stond ook één groot lichtpunt op bij de recordkampioen. Zo maakte de 18-jarige Julien Duranville indruk met zijn snedige invalbeurten. En dat is ook bondscoach Roberto Martinez niet ontgaan.


Duranville staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die momenteel op Neerpede rondlopen. En dit seizoen bewijst hij dat ook bij de grote jongens. Begin deze maand scoorde hij bijvoorbeeld zijn eerste profgoal bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Enkele dagen later mocht hij dan weer invallen bij de A-ploeg tegen OHL en hielp hij zijn team aan een punt door opnieuw een knap doelpunt te scoren. Sindsdien wordt hij door coach Felice Mazzu telkens opnieuw als joker gebruikt.

En hoewel hij dus nog altijd maar 18 jaar is, heeft Duranville ook de bondscoach kunnen charmeren. "Het is geen geheim dat ik van potentiële talenten hou en Duranville is zo iemand", stelt Martinez in gesprek met Eleven Sports. "Het is een beetje wat ik voelde toen ik Tielemans, De Ketelaere of Doku eerst zag. Een speler die iets exceptioneel heeft, maar die nog moet groeien en waarvan je niet kan voorspellen wanneer hij het volledige pakket heeft om te gebruiken bij de nationale ploeg."

PLAN VOLTOOIEN
De kans is dus klein dat Duranville al wordt opgenomen in de selectie voor de komende Nations League-duels. Maar indien hij zich kan blijven ontwikkelen is een ticket voor het WK in Qatar niet op voorhand uitgesloten. "Dat is de grote vraag, zoiets weet je nooit. Er is een plan met Julien en we zullen zien hoe snel hij door elke fase daarvan gaat, maar hij moet die fases wel voltooien. Maar ik heb er vertrouwen in dat hij dat proces kan versnellen. Bij Julien is het eerder een kwestie van wanneer, dan óf hij de Rode Duivels zal halen."

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Wie is volgens u het meest klaar voor de Duivels?

Meest recent

Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

31
31
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

44
44
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

29
29
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

91
91
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

283
283
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

241
241
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

98
98
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

260
260
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

275
275
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

87
87
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

20
20
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

84
84
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

75
75
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

115
115
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

171
171
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

168
168
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

170
170
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

410
410
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

108
108
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

67
67
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

223
223
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

248
248

Meer sportnieuws