Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

513 stemmen
Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een fraai stukje clubgeschiedenis kunnen zorgen. In de Champions League maakte de landskampioen immers indruk door met zware 0-4-cijfers te gaan winnen op het veld van FC Porto. En die knappe prestatie in het Drakenstadion werd gevolgd door een aantal prominente gasten in de tribunes.


Blauw-Zwart maakte dus brandhout van de Portugese kampioen, aan uitblinkers dan ook geen gebrek. Hans Vanaken verdeelde het spel als een ware kapitein, Kamal Sowah heeft zijn prijskaartje inmiddels helemaal gerechtvaardigd en Casper Nielsen doet Ruud Vormer helemaal vergeten. Maar dé uitblinker was toch wel Ferran Jutgla. De Spaanse spits, in het tussenseizoen overgenomen van FC Barcelona, werkte bijzonder hard en woog zwaar door op de Porto-defensie. Daar deed hij ook nog eens een goal en assist bovenop.

Jutgla werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match' en maakte dus indruk op de afgevaardigden van de UEFA. Ook de vele aanwezige scouts van andere Europese ploegen zullen zijn naam ongetwijfeld genoteerd hebben. Maar in het Estadio do Dragao was nog een andere prominente gast aanwezig, iemand die zelfs speciaal voor Jutgla was afgereisd naar Portugal. Volgens El Chiringuito kwam een lid uit de staf van Spaans bondscoach Luis Enrique de prestatie van de spits persoonlijk onder de loep nemen.

LA ROJA
Bovengenoemde bron beweert dan ook dat de naam van Jutgla steeds luider rondgaat binnen de sportieve omkadering van de Spaanse nationale ploeg. La Roja kan nog wel wat alternatieven gebruiken voor de spits-positie, zeker op langere termijn. Bovendien is Jutgla, vorig seizoen nog vlot scorend bij FC Barcelona B, uitstekend van start gegaan bij Club. In 11 officiële duels zit hij er bijvoorbeeld aan 6 goals en 4 assists. Of hij op korte termijn al mag dromen van een selectie, valt te betwijfelen. Maar zijn naam staat dus al zeker genoteerd bij Enrique en co voor de nieuwe cyclus na het komende WK.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Jutgla is binnen de drie seizoenen weer weg bij Club ...

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

37
37
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

59
59
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

26
26
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

58
58
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

94
94
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

89
89
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

63
63
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

335
335
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

67
67
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

301
301
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

290
290
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

146
146
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

257
257
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

167
167
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

376
376
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

603
603
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

389
389
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws