Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

door
Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een fraai stukje clubgeschiedenis kunnen zorgen. In de Champions League maakte de landskampioen immers indruk door met zware 0-4-cijfers te gaan winnen op het veld van FC Porto. En die knappe prestatie in het Drakenstadion werd gevolgd door een aantal prominente gasten in de tribunes.


Blauw-Zwart maakte dus brandhout van de Portugese kampioen, aan uitblinkers dan ook geen gebrek. Hans Vanaken verdeelde het spel als een ware kapitein, Kamal Sowah heeft zijn prijskaartje inmiddels helemaal gerechtvaardigd en Casper Nielsen doet Ruud Vormer helemaal vergeten. Maar dé uitblinker was toch wel Ferran Jutgla. De Spaanse spits, in het tussenseizoen overgenomen van FC Barcelona, werkte bijzonder hard en woog zwaar door op de Porto-defensie. Daar deed hij ook nog eens een goal en assist bovenop.

Jutgla werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match' en maakte dus indruk op de afgevaardigden van de UEFA. Ook de vele aanwezige scouts van andere Europese ploegen zullen zijn naam ongetwijfeld genoteerd hebben. Maar in het Estadio do Dragao was nog een andere prominente gast aanwezig, iemand die zelfs speciaal voor Jutgla was afgereisd naar Portugal. Volgens El Chiringuito kwam een lid uit de staf van Spaans bondscoach Luis Enrique de prestatie van de spits persoonlijk onder de loep nemen.

LA ROJA
Bovengenoemde bron beweert dan ook dat de naam van Jutgla steeds luider rondgaat binnen de sportieve omkadering van de Spaanse nationale ploeg. La Roja kan nog wel wat alternatieven gebruiken voor de spits-positie, zeker op langere termijn. Bovendien is Jutgla, vorig seizoen nog vlot scorend bij FC Barcelona B, uitstekend van start gegaan bij Club. In 11 officiële duels zit hij er bijvoorbeeld aan 6 goals en 4 assists. Of hij op korte termijn al mag dromen van een selectie, valt te betwijfelen. Maar zijn naam staat dus al zeker genoteerd bij Enrique en co voor de nieuwe cyclus na het komende WK.

LEES OOK: Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Jutgla is binnen de drie seizoenen weer weg bij Club ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

25
25
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

49
49
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

121
121
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

113
113
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

140
140
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

455
455
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

475
475
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws