Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

door
Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een fraai stukje clubgeschiedenis kunnen zorgen. In de Champions League maakte de landskampioen immers indruk door met zware 0-4-cijfers te gaan winnen op het veld van FC Porto. En die knappe prestatie in het Drakenstadion werd gevolgd door een aantal prominente gasten in de tribunes.


Blauw-Zwart maakte dus brandhout van de Portugese kampioen, aan uitblinkers dan ook geen gebrek. Hans Vanaken verdeelde het spel als een ware kapitein, Kamal Sowah heeft zijn prijskaartje inmiddels helemaal gerechtvaardigd en Casper Nielsen doet Ruud Vormer helemaal vergeten. Maar dé uitblinker was toch wel Ferran Jutgla. De Spaanse spits, in het tussenseizoen overgenomen van FC Barcelona, werkte bijzonder hard en woog zwaar door op de Porto-defensie. Daar deed hij ook nog eens een goal en assist bovenop.

Jutgla werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match' en maakte dus indruk op de afgevaardigden van de UEFA. Ook de vele aanwezige scouts van andere Europese ploegen zullen zijn naam ongetwijfeld genoteerd hebben. Maar in het Estadio do Dragao was nog een andere prominente gast aanwezig, iemand die zelfs speciaal voor Jutgla was afgereisd naar Portugal. Volgens El Chiringuito kwam een lid uit de staf van Spaans bondscoach Luis Enrique de prestatie van de spits persoonlijk onder de loep nemen.

LA ROJA
Bovengenoemde bron beweert dan ook dat de naam van Jutgla steeds luider rondgaat binnen de sportieve omkadering van de Spaanse nationale ploeg. La Roja kan nog wel wat alternatieven gebruiken voor de spits-positie, zeker op langere termijn. Bovendien is Jutgla, vorig seizoen nog vlot scorend bij FC Barcelona B, uitstekend van start gegaan bij Club. In 11 officiële duels zit hij er bijvoorbeeld aan 6 goals en 4 assists. Of hij op korte termijn al mag dromen van een selectie, valt te betwijfelen. Maar zijn naam staat dus al zeker genoteerd bij Enrique en co voor de nieuwe cyclus na het komende WK.

LEES OOK: 'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Jutgla is binnen de drie seizoenen weer weg bij Club ...

Meest recent

'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

22
22
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

39
39
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

370
370
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

91
91
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

98
98
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

171
171
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

262
262
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

290
290
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

135
135
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

680
680
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

410
410
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

126
126
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

306
306
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

56
56
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

69
69
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

419
419
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

82
82
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

505
505
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

268
268
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

458
458
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

382
382
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

347
347
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1518
1518
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

455
455
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

766
766

Meer sportnieuws