Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

door
Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een fraai stukje clubgeschiedenis kunnen zorgen. In de Champions League maakte de landskampioen immers indruk door met zware 0-4-cijfers te gaan winnen op het veld van FC Porto. En die knappe prestatie in het Drakenstadion werd gevolgd door een aantal prominente gasten in de tribunes.


Blauw-Zwart maakte dus brandhout van de Portugese kampioen, aan uitblinkers dan ook geen gebrek. Hans Vanaken verdeelde het spel als een ware kapitein, Kamal Sowah heeft zijn prijskaartje inmiddels helemaal gerechtvaardigd en Casper Nielsen doet Ruud Vormer helemaal vergeten. Maar dé uitblinker was toch wel Ferran Jutgla. De Spaanse spits, in het tussenseizoen overgenomen van FC Barcelona, werkte bijzonder hard en woog zwaar door op de Porto-defensie. Daar deed hij ook nog eens een goal en assist bovenop.

Jutgla werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match' en maakte dus indruk op de afgevaardigden van de UEFA. Ook de vele aanwezige scouts van andere Europese ploegen zullen zijn naam ongetwijfeld genoteerd hebben. Maar in het Estadio do Dragao was nog een andere prominente gast aanwezig, iemand die zelfs speciaal voor Jutgla was afgereisd naar Portugal. Volgens El Chiringuito kwam een lid uit de staf van Spaans bondscoach Luis Enrique de prestatie van de spits persoonlijk onder de loep nemen.

LA ROJA
Bovengenoemde bron beweert dan ook dat de naam van Jutgla steeds luider rondgaat binnen de sportieve omkadering van de Spaanse nationale ploeg. La Roja kan nog wel wat alternatieven gebruiken voor de spits-positie, zeker op langere termijn. Bovendien is Jutgla, vorig seizoen nog vlot scorend bij FC Barcelona B, uitstekend van start gegaan bij Club. In 11 officiële duels zit hij er bijvoorbeeld aan 6 goals en 4 assists. Of hij op korte termijn al mag dromen van een selectie, valt te betwijfelen. Maar zijn naam staat dus al zeker genoteerd bij Enrique en co voor de nieuwe cyclus na het komende WK.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

Jutgla is binnen de drie seizoenen weer weg bij Club ...

Meest recent

KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

2
2
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

6
6
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

38
38
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

66
66
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

35
35
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

315
315
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

111
111
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

120
120
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

288
288
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

83
83
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

104
104
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

156
156
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

190
190
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

221
221
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

85
85
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1157
1157
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

143
143
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

339
339
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

409
409
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

272
272
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

337
337
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

135
135
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94

Meer sportnieuws