Onverwachte held bij Club: "Mooi om naar te kijken"

door
Onverwachte held bij Club:

De Belgische successen in de Champions League zijn niet dik gezaaid, maar de prestatie van Club Brugge dinsdagavond tegen FC Porto zal nog een tijdje in het geheugen gegrift staan. Zo won de landskampioen met zware 0-4-cijfers in het Drakenstadion. En gezien het wedstrijdverloop was die score niets eens zo overdreven.


Toegegeven, als Simon Mignolet bij een 0-0-tussenstand niet uitpakte met een belangrijke redding had de match heel anders kunnen lopen voor Blauw-Zwart. Maar van zodra Ferran Jutgla de score opende van op de stip, gingen de Bruggelingen volop in hun kansen geloven. En zeker in de tweede periode waren ze ruim de betere ploeg.

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek aan Brugse zijde. Al was analist Wim De Coninck vooral gecharmeerd door het optreden van Kamal Sowah. "Hij beviel mij heel erg en dat doet hij eigenlijk al een tijdje. Nochtans leek hij afgeschreven, een miskoop van 9 miljoen euro. Maar een beetje uit noodzaak heeft hij weer een kans gekregen. Hoe hij zich nu ontwikkelt, is mooi om naar te kijken", klonk het bij Sporza.

VASTE KRACHT VANAKEN
Daarnaast kon Club ook weer rekenen op draaischijf Hans Vanaken. Na de transfersoap van afgelopen zomer heeft die de knop inmiddels helemaal omgedraaid. "Ik zag een super Vanaken, die op zijn manier outstanding was. Bij hem valt het allemaal niet meer zo op, omdat we hem al zo lang kennen. Maar hij was heel sterk", aldus De Coninck.

LEES OOK: Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

12
12
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

5
5
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

134
134
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

24
24
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

61
61
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

160
160
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

120
120
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

223
223
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

272
272
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

209
209
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

100
100
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

141
141
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

96
96
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

131
131
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

113
113
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

161
161
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

50
50
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

187
187
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

265
265
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

565
565
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

500
500
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

381
381
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

366
366

Meer sportnieuws