Esposito de mist in: "Hier moet op gereageerd worden"

340 stemmen
Esposito de mist in:

Na de gesmaakte passages van Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee, besloot RSC Anderlecht afgelopen zomer om opnieuw twee beloftevolle huurlingen aan te trekken om de spitspositie in te vullen. Fabio Silva kon zijn meerwaarde inmiddels ook meermaals bewijzen. Sebastiano Esposito blijft voorlopig echter ver onder de verwachtingen.


De Italiaan van Internazionale had het vorig seizoen nochtans goed gedaan op huurbasis bij FC Basel. Bovendien liet hij in de voorbereiding veelbelovende flitsen zien. Maar in de eerste weken van het seizoen viel Esposito vooral op met enkele frappante missers. Zondag tegen Westerlo kon hij dan toch zijn teller openen bij Paars-Wit. Dat vierde hij ook door ostentatief de vinger voor de mond te houden.

Niet bepaald een teken van nederigheid. Bovendien liet Esposito na zijn doelpunt amper nog een goede actie zien en lag hij zelfs aan de basis van de beslissende tegentreffer. Maandagavond bij Extra Time werd hij dan ook hard aangepakt. "Die Esposito mag ook wel eens aangepakt worden voor zijn gebaren na zijn goal", was Youri Mulder hard. "Een mooi doelpunt, maar daarna gaat hij wat Noa Lang nadoen. Wat is dit voor gedrag? Hier moet op gereageerd worden."

NOG NIETS BEWEZEN
Collega-analist Filip Joos zag echter nog een groot verschil tussen Esposito en de Nederlandse aanvaller van Club Brugge. "Lang had ook al veel bewezen", aldus Joos. "Esposito had één geweldige klasseflits, maar tot dusver is het veel te weinig geweest. Deze reactie was ook richting de wereld. Wees niet boos op de wereld, maar wel op jezelf."

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Esposito is voorlopig een tegenvaller voor Anderlecht ...

Meest recent

Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

3
3
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

14
14
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

49
49
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

12
12
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

89
89
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

449
449
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

142
142
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

90
90
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

53
53
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

321
321
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

298
298
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

738
738
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

142
142
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

482
482
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

135
135
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

157
157
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

702
702
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

817
817
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

369
369
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

422
422
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

259
259

Meer sportnieuws