Alderweireld dolgelukkig na eerste voor Antwerp

door
Alderweireld dolgelukkig na eerste voor Antwerp

Antwerp blijft doorstomen in de competitie. De Great Old pakte tegen Cercle Brugge al zijn achtste (!) zege op een rij in de competitie. Daarmee tekent het voor een clubrecord. Met 24 op 24 prijken de Antwerpenaren fier op kop in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld stond voor het eerst aan het kanon voor zijn nieuwe club.


De Rode Duivel kopte de veilige 0-2 tegen de netten. Daarvoor had die andere topaankoop, Vincent Jansen, ook al toegeslagen. Alderweireld was achteraf blij als een kind met zijn eerste voor stamnummer één. "Dat doelpunt maken is speciaal. Het werd eens tijd om te scoren. Ik denk dat het belangrijk is dat ik dan het team kon helpen", tekende Sporza op.

De verdediger vond Cercle een lastige tegenstander. "Hier komen is niet makkelijk. Ik denk dat Cercle minder punten heeft dan het verdient", aldus Alderweireld. Antwerp toonde volgens hem de juist mentaliteit. "Maar we hebben gevochten. Natuurlijk konden we beter voetballen, maar we wisten op voorhand dat dit een overwinning zou zijn op wilskracht. Dat hebben we vandaag getoond."

TIEN?

Na acht zeges op een rij denk je natuurlijk al snel aan het magische getal tien. Volgende week staat Antwerp alvast een zeer haalbare kaart te wachten. Het krijgt dan het bezoek van RFC Seraing, dat thuis met 0-2 de boot inging tegen Club Brugge. De negende zege lonkt dus. Ook op speeldag tien moet Antwerp op papier de drie punten binnenhalen. Mark van Bommel en co trekken dan naar KV Kortrijk. De Kerels kregen dit weekend in eigen huis een bolwassing van KV Mechelen (1-4).

LEES OOK: Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Wordt Antwerp kampioen?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

28
28
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

51
51
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

24
24
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

49
49
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

234
234
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

274
274
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

177
177
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

249
249
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

479
479
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

209
209
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

112
112
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

61
61
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

158
158
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

50
50
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

80
80
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

227
227
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

619
619

Meer sportnieuws