Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

door
Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

In 'spaarmodus' heeft Antwerp zijn achtste (!) overwinning op een rij geboekt in deze competitie. Een machteloos Cercle Brugge moest de wet van de sterkste ondergaan en zag The Great Old schijnbaar eenvoudig richting het clubrecord flitsen.


Antwerp kende de perfecte start van de competitie met maar liefst zeven overwinningen op een rij. Mits een nieuwe zege vandaag kwam de teller op acht te staan en was het clubrecord verbroken. De Vereniging zelf bengelde voorlopig onderin en had dringend punten nodig om niet vroegtijdig in degradatiegevaar te komen. Bij The Great Old kwamen de ervaren mannen De Laet en Nainggolan in het elftal, Thalhammer zette Deman in de basis.

Achtste zege komt halfweg in zicht

De thuisploeg opende zeker niet slecht op Jan Breydel, na een handvol minuten spelen kopte Popovic een eerste kansje over de kooi van Butez. Aan de overzijde was het even later wel meteen raak: vanop rechts gaf Ekkelenkamp andermaal een prima assist en Janssen verlengde van dichtbij eenvoudig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor Antwerp.

Cercle Brugge had tijd nodig om te herstellen van de vroege opdoffer en ook de volgende mogelijkheid was voor The Great Old, sluipschutter Janssen kopte deze keer in de handen van Majecki. Iets voor het halfuur moest ook Butez een eerste redding uit de mouwen schudden, een scherpe vrije trap van Hotic ging gevaarlijk richting doel maar daar lag de Franse doelman in de weg. Voor de pauze kwam de Vereniging nog één keer dicht bij de gelijkmaker maar Butez haalde andermaal een vrije trap van Hotic uit zijn doelkader. Bij de rust had Antwerp een krappe voorsprong te pakken.

Van Bommel ziet zijn team richting een achtste zege op een rij doorstormen.

Ervaren duo doet de boeken toe

Met hernieuwde moed kwam Cercle Brugge uit de kleedkamer maar het eerste schot was opnieuw van de bezoekers: Valencia knalde hoog over de kooi van Majecki. Iets voor het uur kwam ook de Vereniging nog eens tot een kans maar het schot van Popovic werd eenvoudig gepareerd door Butez. Zonder echt overtuigend te voetballen bleef Rood-Wit eenvoudig overeind.

Quasi al het gevaar van de thuisploeg moest via stilstaande fase komen, na een nieuwe vrije trap van Hotic kopte Denkey over. Halfweg de tweede periode sloeg Antwerp opnieuw genadeloos toe, na een hoekschop van Radja Nainggolan was het Alderweireld die centraal zijn eerste voor de competitieleider tegen de touwen knikte. Het team van Thalhammer had geen reactie meer in huis en blijft zo troosteloos onderin bengelen. Antwerp blijft maar verder op zijn roze wolk surfen, verliezen staat stilaan niet meer in het woordenboek van Mark Van Bommel en co.

Scoreverloop:

0-1 (6') Janssen, 0-2 (68') Alderweireld

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Is Antwerp de topfavoriet voor de titel?

Meest recent

Hayen in clinch met Antwerp-fans: Genk-coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

15
15
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

31
31
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

60
60
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

45
45
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

53
53
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

228
228
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

373
373
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

341
341
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

23
23
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

111
111
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

422
422
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

164
164
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

331
331
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

291
291
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

239
239
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

178
178

Meer sportnieuws