Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

187 stemmen
Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

In 'spaarmodus' heeft Antwerp zijn achtste (!) overwinning op een rij geboekt in deze competitie. Een machteloos Cercle Brugge moest de wet van de sterkste ondergaan en zag The Great Old schijnbaar eenvoudig richting het clubrecord flitsen.


Antwerp kende de perfecte start van de competitie met maar liefst zeven overwinningen op een rij. Mits een nieuwe zege vandaag kwam de teller op acht te staan en was het clubrecord verbroken. De Vereniging zelf bengelde voorlopig onderin en had dringend punten nodig om niet vroegtijdig in degradatiegevaar te komen. Bij The Great Old kwamen de ervaren mannen De Laet en Nainggolan in het elftal, Thalhammer zette Deman in de basis.

Achtste zege komt halfweg in zicht

De thuisploeg opende zeker niet slecht op Jan Breydel, na een handvol minuten spelen kopte Popovic een eerste kansje over de kooi van Butez. Aan de overzijde was het even later wel meteen raak: vanop rechts gaf Ekkelenkamp andermaal een prima assist en Janssen verlengde van dichtbij eenvoudig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor Antwerp.

Cercle Brugge had tijd nodig om te herstellen van de vroege opdoffer en ook de volgende mogelijkheid was voor The Great Old, sluipschutter Janssen kopte deze keer in de handen van Majecki. Iets voor het halfuur moest ook Butez een eerste redding uit de mouwen schudden, een scherpe vrije trap van Hotic ging gevaarlijk richting doel maar daar lag de Franse doelman in de weg. Voor de pauze kwam de Vereniging nog één keer dicht bij de gelijkmaker maar Butez haalde andermaal een vrije trap van Hotic uit zijn doelkader. Bij de rust had Antwerp een krappe voorsprong te pakken.

Van Bommel ziet zijn team richting een achtste zege op een rij doorstormen.

Ervaren duo doet de boeken toe

Met hernieuwde moed kwam Cercle Brugge uit de kleedkamer maar het eerste schot was opnieuw van de bezoekers: Valencia knalde hoog over de kooi van Majecki. Iets voor het uur kwam ook de Vereniging nog eens tot een kans maar het schot van Popovic werd eenvoudig gepareerd door Butez. Zonder echt overtuigend te voetballen bleef Rood-Wit eenvoudig overeind.

Quasi al het gevaar van de thuisploeg moest via stilstaande fase komen, na een nieuwe vrije trap van Hotic kopte Denkey over. Halfweg de tweede periode sloeg Antwerp opnieuw genadeloos toe, na een hoekschop van Radja Nainggolan was het Alderweireld die centraal zijn eerste voor de competitieleider tegen de touwen knikte. Het team van Thalhammer had geen reactie meer in huis en blijft zo troosteloos onderin bengelen. Antwerp blijft maar verder op zijn roze wolk surfen, verliezen staat stilaan niet meer in het woordenboek van Mark Van Bommel en co.

Scoreverloop:

0-1 (6') Janssen, 0-2 (68') Alderweireld

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

🚀

Is Antwerp de topfavoriet voor de titel?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

0
0
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

4
4
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

53
53
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

10
10
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

22
22
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

72
72
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

60
60
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

149
149
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

194
194
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

434
434
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

186
186
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

293
293
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

29
29
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

165
165
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

196
196
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

483
483
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

185
185
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

43
43
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

43
43
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

30
30
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

124
124

Meer sportnieuws