Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

187 stemmen
Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

In 'spaarmodus' heeft Antwerp zijn achtste (!) overwinning op een rij geboekt in deze competitie. Een machteloos Cercle Brugge moest de wet van de sterkste ondergaan en zag The Great Old schijnbaar eenvoudig richting het clubrecord flitsen.


Antwerp kende de perfecte start van de competitie met maar liefst zeven overwinningen op een rij. Mits een nieuwe zege vandaag kwam de teller op acht te staan en was het clubrecord verbroken. De Vereniging zelf bengelde voorlopig onderin en had dringend punten nodig om niet vroegtijdig in degradatiegevaar te komen. Bij The Great Old kwamen de ervaren mannen De Laet en Nainggolan in het elftal, Thalhammer zette Deman in de basis.

Achtste zege komt halfweg in zicht

De thuisploeg opende zeker niet slecht op Jan Breydel, na een handvol minuten spelen kopte Popovic een eerste kansje over de kooi van Butez. Aan de overzijde was het even later wel meteen raak: vanop rechts gaf Ekkelenkamp andermaal een prima assist en Janssen verlengde van dichtbij eenvoudig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor Antwerp.

Cercle Brugge had tijd nodig om te herstellen van de vroege opdoffer en ook de volgende mogelijkheid was voor The Great Old, sluipschutter Janssen kopte deze keer in de handen van Majecki. Iets voor het halfuur moest ook Butez een eerste redding uit de mouwen schudden, een scherpe vrije trap van Hotic ging gevaarlijk richting doel maar daar lag de Franse doelman in de weg. Voor de pauze kwam de Vereniging nog één keer dicht bij de gelijkmaker maar Butez haalde andermaal een vrije trap van Hotic uit zijn doelkader. Bij de rust had Antwerp een krappe voorsprong te pakken.

Van Bommel ziet zijn team richting een achtste zege op een rij doorstormen.

Ervaren duo doet de boeken toe

Met hernieuwde moed kwam Cercle Brugge uit de kleedkamer maar het eerste schot was opnieuw van de bezoekers: Valencia knalde hoog over de kooi van Majecki. Iets voor het uur kwam ook de Vereniging nog eens tot een kans maar het schot van Popovic werd eenvoudig gepareerd door Butez. Zonder echt overtuigend te voetballen bleef Rood-Wit eenvoudig overeind.

Quasi al het gevaar van de thuisploeg moest via stilstaande fase komen, na een nieuwe vrije trap van Hotic kopte Denkey over. Halfweg de tweede periode sloeg Antwerp opnieuw genadeloos toe, na een hoekschop van Radja Nainggolan was het Alderweireld die centraal zijn eerste voor de competitieleider tegen de touwen knikte. Het team van Thalhammer had geen reactie meer in huis en blijft zo troosteloos onderin bengelen. Antwerp blijft maar verder op zijn roze wolk surfen, verliezen staat stilaan niet meer in het woordenboek van Mark Van Bommel en co.

Scoreverloop:

0-1 (6') Janssen, 0-2 (68') Alderweireld

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Is Antwerp de topfavoriet voor de titel?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

18
18
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

21
21
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

31
31
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

27
27
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

42
42
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

66
66
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

140
140
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

172
172
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

564
564
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

287
287
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

140
140
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

156
156
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

125
125
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

155
155
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

145
145
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

56
56
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

405
405
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

226
226
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

254
254
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

399
399
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

542
542
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

117
117
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

318
318

Meer sportnieuws