Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

187
Ervaren pionnen helpen efficiënt Antwerp aan clubrecord

In 'spaarmodus' heeft Antwerp zijn achtste (!) overwinning op een rij geboekt in deze competitie. Een machteloos Cercle Brugge moest de wet van de sterkste ondergaan en zag The Great Old schijnbaar eenvoudig richting het clubrecord flitsen.


Antwerp kende de perfecte start van de competitie met maar liefst zeven overwinningen op een rij. Mits een nieuwe zege vandaag kwam de teller op acht te staan en was het clubrecord verbroken. De Vereniging zelf bengelde voorlopig onderin en had dringend punten nodig om niet vroegtijdig in degradatiegevaar te komen. Bij The Great Old kwamen de ervaren mannen De Laet en Nainggolan in het elftal, Thalhammer zette Deman in de basis.

Achtste zege komt halfweg in zicht

De thuisploeg opende zeker niet slecht op Jan Breydel, na een handvol minuten spelen kopte Popovic een eerste kansje over de kooi van Butez. Aan de overzijde was het even later wel meteen raak: vanop rechts gaf Ekkelenkamp andermaal een prima assist en Janssen verlengde van dichtbij eenvoudig in doel, de vroege 0-1 was een feit voor Antwerp.

Cercle Brugge had tijd nodig om te herstellen van de vroege opdoffer en ook de volgende mogelijkheid was voor The Great Old, sluipschutter Janssen kopte deze keer in de handen van Majecki. Iets voor het halfuur moest ook Butez een eerste redding uit de mouwen schudden, een scherpe vrije trap van Hotic ging gevaarlijk richting doel maar daar lag de Franse doelman in de weg. Voor de pauze kwam de Vereniging nog één keer dicht bij de gelijkmaker maar Butez haalde andermaal een vrije trap van Hotic uit zijn doelkader. Bij de rust had Antwerp een krappe voorsprong te pakken.

Van Bommel ziet zijn team richting een achtste zege op een rij doorstormen.

Ervaren duo doet de boeken toe

Met hernieuwde moed kwam Cercle Brugge uit de kleedkamer maar het eerste schot was opnieuw van de bezoekers: Valencia knalde hoog over de kooi van Majecki. Iets voor het uur kwam ook de Vereniging nog eens tot een kans maar het schot van Popovic werd eenvoudig gepareerd door Butez. Zonder echt overtuigend te voetballen bleef Rood-Wit eenvoudig overeind.

Quasi al het gevaar van de thuisploeg moest via stilstaande fase komen, na een nieuwe vrije trap van Hotic kopte Denkey over. Halfweg de tweede periode sloeg Antwerp opnieuw genadeloos toe, na een hoekschop van Radja Nainggolan was het Alderweireld die centraal zijn eerste voor de competitieleider tegen de touwen knikte. Het team van Thalhammer had geen reactie meer in huis en blijft zo troosteloos onderin bengelen. Antwerp blijft maar verder op zijn roze wolk surfen, verliezen staat stilaan niet meer in het woordenboek van Mark Van Bommel en co.

Scoreverloop:

0-1 (6') Janssen, 0-2 (68') Alderweireld

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is Antwerp de topfavoriet voor de titel?

Meest recent

Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

0
0
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

64
64
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

62
62
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

115
115
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

142
142
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

306
306
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

300
300
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

289
289
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

41
41
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

301
301
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

74
74
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

151
151
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

137
137
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

80
80
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

56
56
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

373
373
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

68
68
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

155
155
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

98
98

Meer sportnieuws