Leye op zijn hoede voor specifiek Gent-duo

83 stemmen
Leye op zijn hoede voor specifiek Gent-duo

AA Gent hield afgelopen donderdag een punt over aan de Europese verplaatsing op het veld van Molde FK, maar veel tijd om te recupereren van de trip naar Noorwegen is er niet. Zondagavond moeten de Buffalo's immers weer in eigen land aan de slag. Dan wacht een thuisduel tegen Zulte Waregem.


In principe beschikt Gent over voldoende kwaliteit om de maat te nemen van Essevee. Maar de ploeg van coach Mbaye Leye zal zijn huid ongetwijfeld duur verkopen. Zulte Waregem heeft de punten immers zelf ook broodnodig. Na 7 speeldagen staan de West-Vlamingen immers op de voorlaatste plaats in het klassement, het degradatiegevaar is dus accuut.

Maar Leye wil zich voorlopig nog niet te veel focussen op het klassement. "De voorlaatste plaats speelt nog niet in ons hoofd want de situatie in het klassement reflecteert niet onze prestaties op het veld", vertelde hij op de clubwebstek. "Elk team heeft een moeilijke periode in een seizoen, bij ons is dat het begin van de competitie. We openden tegen bijna alle topploegen, maar behaalden 4 op 6 tegen rechtstreekse tegenstanders."

HONG & KUMS
In ieder geval is Leye goed op de hoogte van de kwaliteiten bij Gent. Zo waarschuwde hij voor twee specifieke spelers. "Ik heb de Europese wedstrijd van Gent bekeken, maar dat verandert weinig aan alles wat we al wisten van onze tegenstander. Het is een stabiele ploeg met een erg solide verdediging als basis. Op het middenveld hebben ze Kums als brein en Hong die graag infiltreert. Reken daarbij nog eens de aanvallers die een wedstrijd kunnen beslissen, dan weet je dat we het opnieuw opnemen tegen een goede ploeg."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Gent gaat nog meedoen voor de top 4 ...

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

8
8
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

28
28
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

110
110
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

130
130
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

110
110
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

106
106
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

181
181
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

175
175
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

58
58
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

374
374
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

291
291
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

409
409
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

179
179
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

229
229
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

158
158
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

874
874

Meer sportnieuws