Remcoorts bij Anderlecht: Vertonghen stelt weddenschap voor

371
Remcoorts bij Anderlecht: Vertonghen stelt weddenschap voor

Er staan zaterdag heel wat interessante wedstrijden op het programma in binnen- en buitenland, maar de focus van de Belgische sportliefhebber is toch vooral op Spanje gericht. Remco Evenepoel kan in de Vuelta d'España immers de eerste Belg in 44 jaar worden die een grote ronde wint in het wielrennen. Ook bij ex-club RSC Anderlecht wordt zijn prestaties op de voet gevolgd.


Indien Evenepoel zijn voorsprong zaterdag met succes kan verdedigen in de laatste bergrit, is de rode trui binnen voor het 22-jarige supertalent. En dat terwijl hij eerst een carrière in het voetbal tegemoet leek te gaan. In de jeugd liet Evenepoel immers mooie dingen zien bij onder meer PSV en Anderlecht. Bij die laatste club droeg hij zelfs nog de aanvoerdersband. Maar een grote doorbraak zat er uiteindelijk niet in en na een korte passage bij KV Mechelen, besloot hij alles op het wielrennen te zetten. Een uitstekende keuze zou achteraf blijken.

Desondanks bleef Evenepoel nauw verbonden aan RSCA, waar hij ook al de aftrap kwam geven. Vanuit Neerpede zal hij zaterdag dan ook luid toegejuicht worden. Niet in het minst door preses Wouter Vandenhaute. Die is via Flanders Classics natuurlijk nauw verbonden met de koers en is al van jongs af aan een groot liefhebber van de sport. "Wat me telkens opvalt bij Remco, is de unieke mix van ontspanning en focus. Die heeft hem na de val in Lombardije gebracht waar hij nu is: klaar om de Vuelta te winnen. Heel RSC Anderlecht supportert dit weekend mee voor Remco", stelt Vandenhaute bij Het Laatste Nieuws.

WEDDENSCHAP VERTONGHEN
De liefde voor de koers heeft de preses alvast gemeen met Jan Vertonghen. De Rode Duivel volgt het wielrennen zo goed als mogelijk en supportert uiteraard ook voor Evenepoel. Hij stelde de renner zelfs een weddenschap voor. "Remco, makker, ik zou met een weddenschap willen komen. Iets zoals ‘als jij de Vuelta wint, ga ik voor Anderlecht voetballen.’ Ik heb mijn deel volbracht, zoals je ziet. Dus ik reken erop dat jij doorzet en keihard vecht zoals in de eerste 2,5 weken en die rode trui mee naar huis brengt", aldus Vertonghen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Evenepoel wint de Vuelta ...

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

5
5
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

42
42
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

39
39
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

67
67
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

53
53
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

54
54
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

154
154
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

236
236
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

74
74
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

408
408
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

451
451
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

124
124
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

201
201
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

194
194
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1708
1708
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

400
400
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

335
335

Meer sportnieuws