Remcoorts bij Anderlecht: Vertonghen stelt weddenschap voor

371
Remcoorts bij Anderlecht: Vertonghen stelt weddenschap voor

Er staan zaterdag heel wat interessante wedstrijden op het programma in binnen- en buitenland, maar de focus van de Belgische sportliefhebber is toch vooral op Spanje gericht. Remco Evenepoel kan in de Vuelta d'España immers de eerste Belg in 44 jaar worden die een grote ronde wint in het wielrennen. Ook bij ex-club RSC Anderlecht wordt zijn prestaties op de voet gevolgd.


Indien Evenepoel zijn voorsprong zaterdag met succes kan verdedigen in de laatste bergrit, is de rode trui binnen voor het 22-jarige supertalent. En dat terwijl hij eerst een carrière in het voetbal tegemoet leek te gaan. In de jeugd liet Evenepoel immers mooie dingen zien bij onder meer PSV en Anderlecht. Bij die laatste club droeg hij zelfs nog de aanvoerdersband. Maar een grote doorbraak zat er uiteindelijk niet in en na een korte passage bij KV Mechelen, besloot hij alles op het wielrennen te zetten. Een uitstekende keuze zou achteraf blijken.

Desondanks bleef Evenepoel nauw verbonden aan RSCA, waar hij ook al de aftrap kwam geven. Vanuit Neerpede zal hij zaterdag dan ook luid toegejuicht worden. Niet in het minst door preses Wouter Vandenhaute. Die is via Flanders Classics natuurlijk nauw verbonden met de koers en is al van jongs af aan een groot liefhebber van de sport. "Wat me telkens opvalt bij Remco, is de unieke mix van ontspanning en focus. Die heeft hem na de val in Lombardije gebracht waar hij nu is: klaar om de Vuelta te winnen. Heel RSC Anderlecht supportert dit weekend mee voor Remco", stelt Vandenhaute bij Het Laatste Nieuws.

WEDDENSCHAP VERTONGHEN
De liefde voor de koers heeft de preses alvast gemeen met Jan Vertonghen. De Rode Duivel volgt het wielrennen zo goed als mogelijk en supportert uiteraard ook voor Evenepoel. Hij stelde de renner zelfs een weddenschap voor. "Remco, makker, ik zou met een weddenschap willen komen. Iets zoals ‘als jij de Vuelta wint, ga ik voor Anderlecht voetballen.’ Ik heb mijn deel volbracht, zoals je ziet. Dus ik reken erop dat jij doorzet en keihard vecht zoals in de eerste 2,5 weken en die rode trui mee naar huis brengt", aldus Vertonghen.

LEES OOK: Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Evenepoel wint de Vuelta ...

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

14
14
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

18
18
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

30
30
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

54
54
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

98
98
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

326
326
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

87
87
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

125
125
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

155
155
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

392
392
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

427
427
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

181
181
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

591
591
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

174
174
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

792
792
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

114
114

Meer sportnieuws