Xavi: "Zou hem voor niemand ter wereld willen ruilen"

door
Xavi:

FC Barcelona haalde afgelopen zomer alle trucs boven om de selectie van een de nodige versterkingen te voorzien. Wat hiervan de gevolgen zullen zijn op langere termijn, valt voorlopig af te wachten. Maar de kwaliteitsinjectie werpt in ieder geval zijn vruchten af tijdens de eerste weken van het seizoen.


Tijdens de openingsspeeldag van La Liga liet Barça weliswaar twee punten liggen tegen Rayo Vallecano, maar vervolgens wist het al zijn competitieduels te winnen. Woensdagavond werd de campagne in de Champions League dan weer op gang getrapt met een 5-1-zege tegen Viktoria Plzen. Robert Lewandowski kroonde zich in die wedstrijd tot de grote held door een hattrick te scoren.

De Poolse zomeraanwinst heeft zijn start dus allerminst gemist. Na 5 officiële duels heeft hij alweer 8 goals achter zijn naam staan. Coach Xavi is dan ook lyrisch over zijn spits. Zo werd hij op zijn persbabbel van vrijdagmiddag gevraagd of hij niet liever een jongere spits à la Erling Haaland gehad zou hebben. "Ik zou Lewandowski voor niemand ter wereld willen ruilen", klonk het duidelijk bij Mundo Deportivo.

NEDERIGHEID
Lewandowski is weliswaar al 34 jaar oud en zit dus stilaan in de herfst van zijn carrière. Maar volgens Xavi is zijn leeftijd allerminst een nadeel. Integendeel zelfs, zijn ervaring is een goede zaak voor de relatief jonge kleedkamer. "Wat hij doet is buitengewoon. Hij heeft alles al gewonnen, maar blijft bijzonder nederig en dat werkt aanstekelijk. Zijn manier van werken is erg gunstig voor de jongeren", aldus de trainer.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Wie scoort dit seizoen het meest in over alle competities heen?

Meest recent

‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

28
28
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

12
12
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

38
38
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

93
93
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

66
66
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

58
58
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

98
98
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

205
205
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

58
58
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

150
150
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

48
48
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

300
300
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

146
146
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

127
127
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

132
132
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

44
44
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

438
438
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

64
64
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

195
195
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

94
94
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

358
358

Meer sportnieuws