Vanaken niet op CL-niveau: "Vaak onzichtbaar"

218
Vanaken niet op CL-niveau:

Club Brugge is met een meer dan degelijk resultaat gestart aan zijn campagne in de Champions League en hield woensdagavond de drie punten thuis tegen Bayer Leverkusen. Maar Blauw-Zwart kroop meermaals door het oog van de naald. Bovendien kon het voor een thuismatch veel te weinig aanvallende intenties op de mat leggen.


De ploeg van coach Carl Hoefkens speelde weliswaar goed in blok en liet zich defensief gezien op weinig fouten betrappen. Maar de landskampioen speelde op eigen veld zeker geen dominante partij. Met name in de tweede helft werd amper doelgevaar gecreëerd. Dat had onder meer te maken met Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder werkte weliswaar hard, maar kon veel te weinig zijn stempel drukken op het Brugse aanvalsspel.

Analist Jan Mulder verwacht dan ook meer van een speler van zijn kaliber. "Dinsdag in Porto zie ik toch een grotere taak weggelegd voor Vanaken dan tegen Leverkusen. Dan moet hij toch iets meer gaan doen voor de aanvalslinie. Hij verdedigde wel mee en deed zijn werk, maar is te vaak onzichtbaar. Ik vraag me soms af: 'waar is Hans?'. Je ziet hem vaak niet en het spel ziet hem vaak niet, terwijl hij de spelmaker is. Hij moet meer aan de bal komen", klonk het bij VTM 2.

DRAAISCHIJF
Ook collega-analist Marc Degryse verwacht meer van de tweevoudige Gouden Schoen. Zijn impact op het spel van Club Brugge staat dan ook buiten kijf. "Als Vanaken begint te draaien, dan is het vaak ook een goed Club Brugge. In dit soort wedstrijden legt hij te veel de aandacht op zijn defensieve taken", aldus Degryse

LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Vanaken moet een meer aanvallende rol krijgen bij Club ...

Meest recent

Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

2
2
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

3
3
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

19
19
Opstellingen: twee wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

57
57
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

23
23
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

85
85
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

212
212
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

203
203
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

35
35
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

238
238
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

48
48
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

289
289
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

87
87
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

103
103
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

335
335
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

187
187
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

109
109
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

27
27
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

427
427
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

30
30
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

222
222
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

258
258
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

223
223
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

634
634

Meer sportnieuws