Vanaken niet op CL-niveau: "Vaak onzichtbaar"

door
Vanaken niet op CL-niveau:

Club Brugge is met een meer dan degelijk resultaat gestart aan zijn campagne in de Champions League en hield woensdagavond de drie punten thuis tegen Bayer Leverkusen. Maar Blauw-Zwart kroop meermaals door het oog van de naald. Bovendien kon het voor een thuismatch veel te weinig aanvallende intenties op de mat leggen.


De ploeg van coach Carl Hoefkens speelde weliswaar goed in blok en liet zich defensief gezien op weinig fouten betrappen. Maar de landskampioen speelde op eigen veld zeker geen dominante partij. Met name in de tweede helft werd amper doelgevaar gecreëerd. Dat had onder meer te maken met Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder werkte weliswaar hard, maar kon veel te weinig zijn stempel drukken op het Brugse aanvalsspel.

Analist Jan Mulder verwacht dan ook meer van een speler van zijn kaliber. "Dinsdag in Porto zie ik toch een grotere taak weggelegd voor Vanaken dan tegen Leverkusen. Dan moet hij toch iets meer gaan doen voor de aanvalslinie. Hij verdedigde wel mee en deed zijn werk, maar is te vaak onzichtbaar. Ik vraag me soms af: 'waar is Hans?'. Je ziet hem vaak niet en het spel ziet hem vaak niet, terwijl hij de spelmaker is. Hij moet meer aan de bal komen", klonk het bij VTM 2.

DRAAISCHIJF
Ook collega-analist Marc Degryse verwacht meer van de tweevoudige Gouden Schoen. Zijn impact op het spel van Club Brugge staat dan ook buiten kijf. "Als Vanaken begint te draaien, dan is het vaak ook een goed Club Brugge. In dit soort wedstrijden legt hij te veel de aandacht op zijn defensieve taken", aldus Degryse

LEES OOK: Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Vanaken moet een meer aanvallende rol krijgen bij Club ...

Meest recent

Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

35
35
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

33
33
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

51
51
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

124
124
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

201
201
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

187
187
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

55
55
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

20
20
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

553
553
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

292
292
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

420
420
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

117
117
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

510
510
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1025
1025
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

302
302
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

640
640
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

319
319
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

231
231
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

137
137
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

91
91
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

62
62
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

250
250
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

38
38
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

198
198

Meer sportnieuws