Vanaken niet op CL-niveau: "Vaak onzichtbaar"

door
Vanaken niet op CL-niveau:

Club Brugge is met een meer dan degelijk resultaat gestart aan zijn campagne in de Champions League en hield woensdagavond de drie punten thuis tegen Bayer Leverkusen. Maar Blauw-Zwart kroop meermaals door het oog van de naald. Bovendien kon het voor een thuismatch veel te weinig aanvallende intenties op de mat leggen.


De ploeg van coach Carl Hoefkens speelde weliswaar goed in blok en liet zich defensief gezien op weinig fouten betrappen. Maar de landskampioen speelde op eigen veld zeker geen dominante partij. Met name in de tweede helft werd amper doelgevaar gecreëerd. Dat had onder meer te maken met Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder werkte weliswaar hard, maar kon veel te weinig zijn stempel drukken op het Brugse aanvalsspel.

Analist Jan Mulder verwacht dan ook meer van een speler van zijn kaliber. "Dinsdag in Porto zie ik toch een grotere taak weggelegd voor Vanaken dan tegen Leverkusen. Dan moet hij toch iets meer gaan doen voor de aanvalslinie. Hij verdedigde wel mee en deed zijn werk, maar is te vaak onzichtbaar. Ik vraag me soms af: 'waar is Hans?'. Je ziet hem vaak niet en het spel ziet hem vaak niet, terwijl hij de spelmaker is. Hij moet meer aan de bal komen", klonk het bij VTM 2.

DRAAISCHIJF
Ook collega-analist Marc Degryse verwacht meer van de tweevoudige Gouden Schoen. Zijn impact op het spel van Club Brugge staat dan ook buiten kijf. "Als Vanaken begint te draaien, dan is het vaak ook een goed Club Brugge. In dit soort wedstrijden legt hij te veel de aandacht op zijn defensieve taken", aldus Degryse

LEES OOK: Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Vanaken moet een meer aanvallende rol krijgen bij Club ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

40
40
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

25
25
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

142
142
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

94
94
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

140
140
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

180
180
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

239
239
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

13
13
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

370
370
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

167
167
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

255
255
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

59
59
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

252
252
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

130
130
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

163
163
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

74
74
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

536
536
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

124
124
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

325
325
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

465
465
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

510
510

Meer sportnieuws