Vanaken niet op CL-niveau: "Vaak onzichtbaar"

door
Vanaken niet op CL-niveau:

Club Brugge is met een meer dan degelijk resultaat gestart aan zijn campagne in de Champions League en hield woensdagavond de drie punten thuis tegen Bayer Leverkusen. Maar Blauw-Zwart kroop meermaals door het oog van de naald. Bovendien kon het voor een thuismatch veel te weinig aanvallende intenties op de mat leggen.


De ploeg van coach Carl Hoefkens speelde weliswaar goed in blok en liet zich defensief gezien op weinig fouten betrappen. Maar de landskampioen speelde op eigen veld zeker geen dominante partij. Met name in de tweede helft werd amper doelgevaar gecreëerd. Dat had onder meer te maken met Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder werkte weliswaar hard, maar kon veel te weinig zijn stempel drukken op het Brugse aanvalsspel.

Analist Jan Mulder verwacht dan ook meer van een speler van zijn kaliber. "Dinsdag in Porto zie ik toch een grotere taak weggelegd voor Vanaken dan tegen Leverkusen. Dan moet hij toch iets meer gaan doen voor de aanvalslinie. Hij verdedigde wel mee en deed zijn werk, maar is te vaak onzichtbaar. Ik vraag me soms af: 'waar is Hans?'. Je ziet hem vaak niet en het spel ziet hem vaak niet, terwijl hij de spelmaker is. Hij moet meer aan de bal komen", klonk het bij VTM 2.

DRAAISCHIJF
Ook collega-analist Marc Degryse verwacht meer van de tweevoudige Gouden Schoen. Zijn impact op het spel van Club Brugge staat dan ook buiten kijf. "Als Vanaken begint te draaien, dan is het vaak ook een goed Club Brugge. In dit soort wedstrijden legt hij te veel de aandacht op zijn defensieve taken", aldus Degryse

LEES OOK: Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Vanaken moet een meer aanvallende rol krijgen bij Club ...

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

51
51
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

44
44
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

65
65
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

48
48
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

79
79
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

98
98
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

93
93
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

70
70
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

192
192
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

126
126
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

152
152
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

228
228
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

238
238
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

223
223
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

400
400
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

109
109
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

650
650
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

319
319
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

502
502
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

426
426
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

437
437
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72

Meer sportnieuws