Vanaken niet op CL-niveau: "Vaak onzichtbaar"

door
Vanaken niet op CL-niveau:

Club Brugge is met een meer dan degelijk resultaat gestart aan zijn campagne in de Champions League en hield woensdagavond de drie punten thuis tegen Bayer Leverkusen. Maar Blauw-Zwart kroop meermaals door het oog van de naald. Bovendien kon het voor een thuismatch veel te weinig aanvallende intenties op de mat leggen.


De ploeg van coach Carl Hoefkens speelde weliswaar goed in blok en liet zich defensief gezien op weinig fouten betrappen. Maar de landskampioen speelde op eigen veld zeker geen dominante partij. Met name in de tweede helft werd amper doelgevaar gecreëerd. Dat had onder meer te maken met Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder werkte weliswaar hard, maar kon veel te weinig zijn stempel drukken op het Brugse aanvalsspel.

Analist Jan Mulder verwacht dan ook meer van een speler van zijn kaliber. "Dinsdag in Porto zie ik toch een grotere taak weggelegd voor Vanaken dan tegen Leverkusen. Dan moet hij toch iets meer gaan doen voor de aanvalslinie. Hij verdedigde wel mee en deed zijn werk, maar is te vaak onzichtbaar. Ik vraag me soms af: 'waar is Hans?'. Je ziet hem vaak niet en het spel ziet hem vaak niet, terwijl hij de spelmaker is. Hij moet meer aan de bal komen", klonk het bij VTM 2.

DRAAISCHIJF
Ook collega-analist Marc Degryse verwacht meer van de tweevoudige Gouden Schoen. Zijn impact op het spel van Club Brugge staat dan ook buiten kijf. "Als Vanaken begint te draaien, dan is het vaak ook een goed Club Brugge. In dit soort wedstrijden legt hij te veel de aandacht op zijn defensieve taken", aldus Degryse

LEES OOK: Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Vanaken moet een meer aanvallende rol krijgen bij Club ...

Meest recent

Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

9
9
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

40
40
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

344
344
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

54
54
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

192
192
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

233
233
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

444
444
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

686
686
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

608
608
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

308
308
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

141
141
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

259
259
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

497
497
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

310
310
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

168
168
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

240
240
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

347
347
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

696
696
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

208
208
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

373
373
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2308
2308
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

264
264
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

355
355
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

680
680

Meer sportnieuws