Chadli naar Westerlo: 't Kuipje verwelkomt wéér ex-Rode Duivel

35 stemmen
Chadli naar Westerlo: 't Kuipje verwelkomt wéér ex-Rode Duivel

KVC Westerlo haalde Nacer Chadli terug naar België. Een straffe transfer, maar de Kemphanen zijn niet aan hun proefstuk terug. Ze haalden in het verleden al vaker grote Belgische namen in huis. Een overzicht.


Filip Daems trok in 2015 gratis van Borussia Mönchengladbach naar Westerlo. De toen 36-jarige Daems had 183 wedstrijden in de Bundesliga op de teller en was ook zeven keer Rode Duivel geweest. Daems speelde twee jaar en 53 partijen voor Westerlo. Hij was nog een grote meerwaarde.

Bart Goor ging in 2011 naar Westerlo, dat hem toen gratis overnam van Beerschot. De toen 38-jarige Goor, die 77 keer Rode Duivel was, had voordien al furore gemaakt bij KRC Genk, RSC Anderlecht, Hertha BSC en Feyenoord. Hij speelde 2 jaar voor Westerlo en is vandaag de dag werkzaam bij de club.

Nico Van Kerckhoven was 42 keer Rode Duivel. Hij kende prachtige jaren bij Lierse SK en Schalke 04, en hij speelde ook een jaar voor Borussia Mönchengladbach. Hij had 153 matchen in de Bundesliga op de teller staan. Daar haalde Westerlo hem in 2005 op 34-jarige leeftijd weg. Van Kerckhoven speelde vijf jaar voor Kemphanen.

Ronny Gaspercic, 8 keer Belgisch international, ging in 2005 op 36-jarige leeftijd zijn laatste passage aan in Westerlo. De doelman speelde voordien voor Racing Genk, Harelbeke, Extremadura, Real Betis, Alavés en Albacete. Hij kwam met 51 matchen in La Liga op de teller naar de Kempen. Hij speelde nog drie jaar voor Westerlo.

Nacer Chadli is met zijn 33 jaar de jongste speler in dit rijtje. Hij was 66 keer international en hij heeft 124 matchen in de Premier League achter zijn naam staan. Hij wordt gehuurd van Basaksehir en Chadli hoopt net als zijn voorgangers een ex-Rode Duivel te zijn die indruk kan maken in ’t Kuipje.

CR

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Wie is de strafste transfer in dit lijstje?

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

11
11
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

328
328
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

86
86
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

254
254
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

139
139
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

222
222
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

169
169
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1008
1008
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

77
77
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

411
411
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

233
233
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

630
630
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

729
729
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

162
162
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

793
793
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

71
71
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

101
101

Meer sportnieuws