Voormalig Club-target schiet Atalanta naar de kop van de Serie A

door
Voormalig Club-target schiet Atalanta naar de kop van de Serie A

In Italië wordt vanavond de vijfde speeldag van het seizoen afgesloten. Met Monza-Atalanta, Salernitana-Empoli en Torino-Lecce staan er op papier niet zulke interessante affiches op het programma. Toch werd het eerstgenoemde duel tussen Monza en Atalanta er één waarin de bezoekers zich tot leider van het klassement konden uitroepen. 


Atalanta had het aanvankelijk niet makkelijk tegen de promovendus. Monza dicteerde zelfs het spel, en spelers als Caprari en Mota kwamen enkele keren dicht bij een doelpunt. Het was dan ook wachten tot de tweede helft tot wanneer de bezoekers uit Bergamo hun duivels ontbonden. Niemand minder dan Rasmus Höjlund opende de score voor Atalanta. Na een heerlijke pass van Malinovsky werd Lookman op de linkerflank gevonden. De Engelsman zette dan knap voor richting de jonge Deen, die het niet naliet om het leer voorbij Di Gregorio te trappen. Enkele minuten na het openingsdoelpunt van Höjlund zorgde Marlon met een eigen doelpunt voor de 0-2 eindstand. 

Door de winst komt Atalanta alleen aan de leiding in de Serie A. De ploeg uit Bergamo telt twee punten meer dan achtervolgers Napoli en Milan. Aangezien Atalanta dit seizoen niet actief is in Europa, worden de manschappen van Gasperini in Italië aanzien als één van de outsiders voor de Scudetto. Opvallend detail: het dateert van 1963 dat Atalanta aan de leiding van de Serie A stond.

Voormalig Club-doelwit

Rasmus Höjlund doet bij de fans van Club Brugge ongetwijfeld een belletje rinkelen. De 19-jarige Deen stond tijdens de afgelopen transfermercato op de radar van Blauw-Zwart, maar verkoos uiteindelijk een overgang richting Atalanta. Desondanks zou Vincent Mannaert persoonlijk zijn afgereisd naar Oostenrijk om een akkoord te vinden met de toenmalige Sturm Graz-aanvaller. Een bod van 16 miljoen zou zelfs zijn geaccepteerd door de Oostenrijkers, maar Höjlund koos er persoonlijk voor om niet in te gaan op het contractvoorstel van Club Brugge. 

Mag Atalanta tot de titelkandidaten gerekend worden?

Meest recent

Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, ook tijdlijn De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

6
6
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

13
13
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

241
241
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

164
164
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

175
175
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

218
218
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

148
148
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

159
159
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

217
217
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

672
672
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

237
237
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

181
181
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

97
97
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

170
170
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

287
287
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

37
37
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1009
1009
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

325
325
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

345
345
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

97
97
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

490
490
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

208
208
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

368
368

Meer sportnieuws