Voormalig Club-target schiet Atalanta naar de kop van de Serie A

door
Voormalig Club-target schiet Atalanta naar de kop van de Serie A

In Italië wordt vanavond de vijfde speeldag van het seizoen afgesloten. Met Monza-Atalanta, Salernitana-Empoli en Torino-Lecce staan er op papier niet zulke interessante affiches op het programma. Toch werd het eerstgenoemde duel tussen Monza en Atalanta er één waarin de bezoekers zich tot leider van het klassement konden uitroepen. 


Atalanta had het aanvankelijk niet makkelijk tegen de promovendus. Monza dicteerde zelfs het spel, en spelers als Caprari en Mota kwamen enkele keren dicht bij een doelpunt. Het was dan ook wachten tot de tweede helft tot wanneer de bezoekers uit Bergamo hun duivels ontbonden. Niemand minder dan Rasmus Höjlund opende de score voor Atalanta. Na een heerlijke pass van Malinovsky werd Lookman op de linkerflank gevonden. De Engelsman zette dan knap voor richting de jonge Deen, die het niet naliet om het leer voorbij Di Gregorio te trappen. Enkele minuten na het openingsdoelpunt van Höjlund zorgde Marlon met een eigen doelpunt voor de 0-2 eindstand. 

Door de winst komt Atalanta alleen aan de leiding in de Serie A. De ploeg uit Bergamo telt twee punten meer dan achtervolgers Napoli en Milan. Aangezien Atalanta dit seizoen niet actief is in Europa, worden de manschappen van Gasperini in Italië aanzien als één van de outsiders voor de Scudetto. Opvallend detail: het dateert van 1963 dat Atalanta aan de leiding van de Serie A stond.

Voormalig Club-doelwit

Rasmus Höjlund doet bij de fans van Club Brugge ongetwijfeld een belletje rinkelen. De 19-jarige Deen stond tijdens de afgelopen transfermercato op de radar van Blauw-Zwart, maar verkoos uiteindelijk een overgang richting Atalanta. Desondanks zou Vincent Mannaert persoonlijk zijn afgereisd naar Oostenrijk om een akkoord te vinden met de toenmalige Sturm Graz-aanvaller. Een bod van 16 miljoen zou zelfs zijn geaccepteerd door de Oostenrijkers, maar Höjlund koos er persoonlijk voor om niet in te gaan op het contractvoorstel van Club Brugge. 

Mag Atalanta tot de titelkandidaten gerekend worden?

Meest recent

Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

4
4
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

100
100
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

197
197
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

355
355
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

291
291
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

151
151
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

97
97
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

407
407
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

355
355
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

106
106
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

119
119
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

116
116
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

110
110
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

196
196
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

444
444
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

221
221
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

386
386
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

195
195
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

120
120
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

600
600
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

225
225
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

80
80
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

139
139
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

133
133
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

176
176

Meer sportnieuws