Puyol verrast: "Hij moet de Gouden Bal krijgen"

560 stemmen
Puyol verrast:

Er staan in de komende maanden bijzonder veel belangrijke afspraken op het progamma in de mondiale voetbalwereld. Eén daarvan vindt plaats op maandag 17 oktober. Dan wordt immers bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Bal.


De zevenvoudige winnaar zal in ieder geval niet zichzelf opvolgen. Messi behoort, net zoals ploegmaat Neymar, niet tot de 30 overgebleven genomineerden. Maar zelfs als de Argentijn er toch bij was, zou het moeilijk geworden zijn om andermaal beslag te leggen op de trofee voor 'Wereldvoetballer van het Jaar'. De algemene verwachting is immers dat Karim Benzema dit jaar zal triomferen na zijn glorieuze prestaties bij Real Madrid. Al blijkt niet iedereen daarvan overtuigd.

FC Barcelona-icoon Carles Puyol bijvoorbeeld, vindt dat de felbegeerde trofee dit jaar naar Robert Lewandowski moet gaan. "Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals", vertelt de ex-verdediger bij Mundo Deportivo. "Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn."

BESTE SPITSEN TER WERELD
In de voorbije twee edities was Lewandowski ook al de grote favoriet. In 2020 werd de verkiezing echter geannuleerd wegens de corona-pandemie en vorig jaar haalde Messi dus meer stemmen. Maar in het huidige jaar zijn de prestaties én statistieken van Benzema toch net iets indrukwekkender. "Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld. Benzema neemt Real Madrid op zijn schouders sinds Cristiano Ronaldo weg is, maar Lewandowski heeft ook fantastische jaren achter de rug bij Bayern München", blijft Puyol achter zijn voorkeur staan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

0
0
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

25
25
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

159
159
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

348
348
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

201
201
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

29
29
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

363
363
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

375
375
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

169
169
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

191
191
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

43
43
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

294
294
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

229
229
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

632
632
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

102
102
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

774
774
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

175
175
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

148
148
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

357
357
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

626
626
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

336
336
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

747
747
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

278
278

Meer sportnieuws