Puyol verrast: "Hij moet de Gouden Bal krijgen"

door
Puyol verrast:

Er staan in de komende maanden bijzonder veel belangrijke afspraken op het progamma in de mondiale voetbalwereld. Eén daarvan vindt plaats op maandag 17 oktober. Dan wordt immers bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Bal.


De zevenvoudige winnaar zal in ieder geval niet zichzelf opvolgen. Messi behoort, net zoals ploegmaat Neymar, niet tot de 30 overgebleven genomineerden. Maar zelfs als de Argentijn er toch bij was, zou het moeilijk geworden zijn om andermaal beslag te leggen op de trofee voor 'Wereldvoetballer van het Jaar'. De algemene verwachting is immers dat Karim Benzema dit jaar zal triomferen na zijn glorieuze prestaties bij Real Madrid. Al blijkt niet iedereen daarvan overtuigd.

FC Barcelona-icoon Carles Puyol bijvoorbeeld, vindt dat de felbegeerde trofee dit jaar naar Robert Lewandowski moet gaan. "Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals", vertelt de ex-verdediger bij Mundo Deportivo. "Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn."

BESTE SPITSEN TER WERELD
In de voorbije twee edities was Lewandowski ook al de grote favoriet. In 2020 werd de verkiezing echter geannuleerd wegens de corona-pandemie en vorig jaar haalde Messi dus meer stemmen. Maar in het huidige jaar zijn de prestaties én statistieken van Benzema toch net iets indrukwekkender. "Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld. Benzema neemt Real Madrid op zijn schouders sinds Cristiano Ronaldo weg is, maar Lewandowski heeft ook fantastische jaren achter de rug bij Bayern München", blijft Puyol achter zijn voorkeur staan.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

2
2
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

16
16
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

35
35
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

50
50
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

49
49
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

51
51
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

418
418
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

44
44
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

226
226
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

136
136
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

170
170
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

176
176
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

203
203
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1299
1299
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

91
91
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

277
277
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

341
341
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

240
240
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

368
368
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83

Meer sportnieuws