Puyol verrast: "Hij moet de Gouden Bal krijgen"

560 stemmen
Puyol verrast:

Er staan in de komende maanden bijzonder veel belangrijke afspraken op het progamma in de mondiale voetbalwereld. Eén daarvan vindt plaats op maandag 17 oktober. Dan wordt immers bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Bal.


De zevenvoudige winnaar zal in ieder geval niet zichzelf opvolgen. Messi behoort, net zoals ploegmaat Neymar, niet tot de 30 overgebleven genomineerden. Maar zelfs als de Argentijn er toch bij was, zou het moeilijk geworden zijn om andermaal beslag te leggen op de trofee voor 'Wereldvoetballer van het Jaar'. De algemene verwachting is immers dat Karim Benzema dit jaar zal triomferen na zijn glorieuze prestaties bij Real Madrid. Al blijkt niet iedereen daarvan overtuigd.

FC Barcelona-icoon Carles Puyol bijvoorbeeld, vindt dat de felbegeerde trofee dit jaar naar Robert Lewandowski moet gaan. "Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals", vertelt de ex-verdediger bij Mundo Deportivo. "Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn."

BESTE SPITSEN TER WERELD
In de voorbije twee edities was Lewandowski ook al de grote favoriet. In 2020 werd de verkiezing echter geannuleerd wegens de corona-pandemie en vorig jaar haalde Messi dus meer stemmen. Maar in het huidige jaar zijn de prestaties én statistieken van Benzema toch net iets indrukwekkender. "Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld. Benzema neemt Real Madrid op zijn schouders sinds Cristiano Ronaldo weg is, maar Lewandowski heeft ook fantastische jaren achter de rug bij Bayern München", blijft Puyol achter zijn voorkeur staan.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

85
85
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

76
76
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

71
71
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

108
108
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

162
162
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

238
238
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

762
762
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

514
514
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

688
688
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2179
2179
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws