Puyol verrast: "Hij moet de Gouden Bal krijgen"

door
Puyol verrast:

Er staan in de komende maanden bijzonder veel belangrijke afspraken op het progamma in de mondiale voetbalwereld. Eén daarvan vindt plaats op maandag 17 oktober. Dan wordt immers bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Bal.


De zevenvoudige winnaar zal in ieder geval niet zichzelf opvolgen. Messi behoort, net zoals ploegmaat Neymar, niet tot de 30 overgebleven genomineerden. Maar zelfs als de Argentijn er toch bij was, zou het moeilijk geworden zijn om andermaal beslag te leggen op de trofee voor 'Wereldvoetballer van het Jaar'. De algemene verwachting is immers dat Karim Benzema dit jaar zal triomferen na zijn glorieuze prestaties bij Real Madrid. Al blijkt niet iedereen daarvan overtuigd.

FC Barcelona-icoon Carles Puyol bijvoorbeeld, vindt dat de felbegeerde trofee dit jaar naar Robert Lewandowski moet gaan. "Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals", vertelt de ex-verdediger bij Mundo Deportivo. "Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn."

BESTE SPITSEN TER WERELD
In de voorbije twee edities was Lewandowski ook al de grote favoriet. In 2020 werd de verkiezing echter geannuleerd wegens de corona-pandemie en vorig jaar haalde Messi dus meer stemmen. Maar in het huidige jaar zijn de prestaties én statistieken van Benzema toch net iets indrukwekkender. "Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld. Benzema neemt Real Madrid op zijn schouders sinds Cristiano Ronaldo weg is, maar Lewandowski heeft ook fantastische jaren achter de rug bij Bayern München", blijft Puyol achter zijn voorkeur staan.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Wie verdient de Gouden Bal dit jaar het meest?

Meest recent

Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

23
23
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

165
165
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

177
177
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

204
204
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

259
259
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

50
50
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

232
232
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

170
170
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

174
174
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

415
415
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

359
359
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

106
106
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

291
291
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

190
190
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

555
555
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

711
711
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

422
422
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

346
346
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

172
172
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

652
652
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

617
617
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

388
388
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

175
175

Meer sportnieuws