Brys hard: "Anderlecht was lange tijd ontluisterend"

door
Brys hard:

OH Leuven is er zondagmiddag andermaal in geslaagd om één van de traditionele topclubs in bedwang te houden. Zo hielden de Vlaams-Brabanders een puntje over aan het bezoek aan RSC Anderlecht: 2-2. Op zich een knap resultaat, al zat er ook meer in voor de Leuvenaars.


De bezoekers wisten in het Lotto Park immers tot twee keer toe op voorsprong te komen. In de eerste helft zorgde Jon Dagur Thorsteinsson voor de fraaie openingstreffer. Na de pauze maakte de thuisploeg gelijk, maar enkele minuten later zorgde Moussa Al-Tamari alweer voor de 1-2. Toch kon OHL de overwinning niet over de streep trekken. In de slotfase maakte Fabio Silva er immers toch 2-2 van nadat de Leuvense defensie niet bepaald doortastend optrad.

Coach Marc Brys had het achteraf dan ook over een gemiste kans voor zijn ploeg. "Zeker na de 1-2 moesten we deze match altijd binnenhalen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het is voor ons altijd een uitdaging om hier te komen winnen. We hadden 70 minuten lang ons gameplan redelijk voor mekaar. Goed voetbal vanuit de combinatie en met snelle diepgang."

SCHERP VOOR RSCA
Over wat de tegenstander liet zien, was Brys veel minder enthousiast. Zo vond hij Anderlecht lange tijd erg matig voor de dag komen. "Tot de gelijkmaker is het ons vrij goed gelukt tegen een, naar mijn mening, lang ontluisterend Anderlecht. Na de 70ste minuut ontwikkelden zij dan meer druk en maakten we de fout om terug te kruipen in onze eigen box."

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

OHL verdiende de zege het meest ...

Meest recent

'Afscheid in schoonheid: jackpot wenkt voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

26
26
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

253
253
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

119
119
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

117
117
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

71
71
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

159
159
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

71
71
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

257
257
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

903
903
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

282
282
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

321
321
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

86
86
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

407
407
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

185
185
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

334
334
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

124
124
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

134
134
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

274
274
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

208
208
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

402
402
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

438
438

Meer sportnieuws