Brys hard: "Anderlecht was lange tijd ontluisterend"

284 stemmen
Brys hard:

OH Leuven is er zondagmiddag andermaal in geslaagd om één van de traditionele topclubs in bedwang te houden. Zo hielden de Vlaams-Brabanders een puntje over aan het bezoek aan RSC Anderlecht: 2-2. Op zich een knap resultaat, al zat er ook meer in voor de Leuvenaars.


De bezoekers wisten in het Lotto Park immers tot twee keer toe op voorsprong te komen. In de eerste helft zorgde Jon Dagur Thorsteinsson voor de fraaie openingstreffer. Na de pauze maakte de thuisploeg gelijk, maar enkele minuten later zorgde Moussa Al-Tamari alweer voor de 1-2. Toch kon OHL de overwinning niet over de streep trekken. In de slotfase maakte Fabio Silva er immers toch 2-2 van nadat de Leuvense defensie niet bepaald doortastend optrad.

Coach Marc Brys had het achteraf dan ook over een gemiste kans voor zijn ploeg. "Zeker na de 1-2 moesten we deze match altijd binnenhalen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het is voor ons altijd een uitdaging om hier te komen winnen. We hadden 70 minuten lang ons gameplan redelijk voor mekaar. Goed voetbal vanuit de combinatie en met snelle diepgang."

SCHERP VOOR RSCA
Over wat de tegenstander liet zien, was Brys veel minder enthousiast. Zo vond hij Anderlecht lange tijd erg matig voor de dag komen. "Tot de gelijkmaker is het ons vrij goed gelukt tegen een, naar mijn mening, lang ontluisterend Anderlecht. Na de 70ste minuut ontwikkelden zij dan meer druk en maakten we de fout om terug te kruipen in onze eigen box."

LEES OOK: OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

OHL verdiende de zege het meest ...

Meest recent

'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

43
43
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

32
32
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

37
37
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

92
92
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

19
19
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

293
293
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

182
182
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

22
22
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

129
129
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

165
165
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

125
125
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

73
73
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

58
58
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

306
306
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

29
29
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

116
116
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

218
218
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

672
672
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

565
565
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

68
68
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

604
604
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

675
675
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

352
352
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

293
293

Meer sportnieuws