Brys hard: "Anderlecht was lange tijd ontluisterend"

door
Brys hard:

OH Leuven is er zondagmiddag andermaal in geslaagd om één van de traditionele topclubs in bedwang te houden. Zo hielden de Vlaams-Brabanders een puntje over aan het bezoek aan RSC Anderlecht: 2-2. Op zich een knap resultaat, al zat er ook meer in voor de Leuvenaars.


De bezoekers wisten in het Lotto Park immers tot twee keer toe op voorsprong te komen. In de eerste helft zorgde Jon Dagur Thorsteinsson voor de fraaie openingstreffer. Na de pauze maakte de thuisploeg gelijk, maar enkele minuten later zorgde Moussa Al-Tamari alweer voor de 1-2. Toch kon OHL de overwinning niet over de streep trekken. In de slotfase maakte Fabio Silva er immers toch 2-2 van nadat de Leuvense defensie niet bepaald doortastend optrad.

Coach Marc Brys had het achteraf dan ook over een gemiste kans voor zijn ploeg. "Zeker na de 1-2 moesten we deze match altijd binnenhalen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het is voor ons altijd een uitdaging om hier te komen winnen. We hadden 70 minuten lang ons gameplan redelijk voor mekaar. Goed voetbal vanuit de combinatie en met snelle diepgang."

SCHERP VOOR RSCA
Over wat de tegenstander liet zien, was Brys veel minder enthousiast. Zo vond hij Anderlecht lange tijd erg matig voor de dag komen. "Tot de gelijkmaker is het ons vrij goed gelukt tegen een, naar mijn mening, lang ontluisterend Anderlecht. Na de 70ste minuut ontwikkelden zij dan meer druk en maakten we de fout om terug te kruipen in onze eigen box."

LEES OOK: Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

OHL verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge KV heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

42
42
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

55
55
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

743
743
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

40
40
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

92
92
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

98
98
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

202
202
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

65
65
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

49
49
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

468
468
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

101
101
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

335
335
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

542
542
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

305
305
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

356
356
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

366
366
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

74
74
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

440
440
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

77
77
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

76
76
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

94
94
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

260
260
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

254
254
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

459
459
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92

Meer sportnieuws