Brys hard: "Anderlecht was lange tijd ontluisterend"

284 stemmen
Brys hard:

OH Leuven is er zondagmiddag andermaal in geslaagd om één van de traditionele topclubs in bedwang te houden. Zo hielden de Vlaams-Brabanders een puntje over aan het bezoek aan RSC Anderlecht: 2-2. Op zich een knap resultaat, al zat er ook meer in voor de Leuvenaars.


De bezoekers wisten in het Lotto Park immers tot twee keer toe op voorsprong te komen. In de eerste helft zorgde Jon Dagur Thorsteinsson voor de fraaie openingstreffer. Na de pauze maakte de thuisploeg gelijk, maar enkele minuten later zorgde Moussa Al-Tamari alweer voor de 1-2. Toch kon OHL de overwinning niet over de streep trekken. In de slotfase maakte Fabio Silva er immers toch 2-2 van nadat de Leuvense defensie niet bepaald doortastend optrad.

Coach Marc Brys had het achteraf dan ook over een gemiste kans voor zijn ploeg. "Zeker na de 1-2 moesten we deze match altijd binnenhalen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Het is voor ons altijd een uitdaging om hier te komen winnen. We hadden 70 minuten lang ons gameplan redelijk voor mekaar. Goed voetbal vanuit de combinatie en met snelle diepgang."

SCHERP VOOR RSCA
Over wat de tegenstander liet zien, was Brys veel minder enthousiast. Zo vond hij Anderlecht lange tijd erg matig voor de dag komen. "Tot de gelijkmaker is het ons vrij goed gelukt tegen een, naar mijn mening, lang ontluisterend Anderlecht. Na de 70ste minuut ontwikkelden zij dan meer druk en maakten we de fout om terug te kruipen in onze eigen box."

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

OHL verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

7
7
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

37
37
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

13
13
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

56
56
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

78
78
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

56
56
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

321
321
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

311
311
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

345
345
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

354
354
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

619
619
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

462
462
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

263
263
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

771
771
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

329
329
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

415
415
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

232
232
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

673
673
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

304
304

Meer sportnieuws