Yaremchuk dankt 'mentor' bij Club Brugge

261 stemmen
Yaremchuk dankt 'mentor' bij Club Brugge

Club Brugge speurde een hele zomer lang naar een nieuwe spits, maar zag verschillende dossiers om uiteenlopende redenen in het water vallen. In het slot van de zomermercato kon de landskampioen dan toch toeslaan. Zo pakte Blauw-Zwart uit met de komst van Roman Yaremchuk.


Om de Oekraïner terug te halen naar de Jupiler Pro League, sloeg Club Brugge het nationale transferrecord aan diggelen. Zo betaalde het aan SL Benfica een slordige 16 miljoen euro, al kan dat bedrag mits bonussen oplopen tot zo'n 19 miljoen euro. Een forse som, maar Club kent zijn kwaliteiten natuurlijk erg goed. En Yaremchuk is vertrouwd met de competitie én de Belgische cultuur van in zijn periode bij AA Gent.

Hierdoor zal hij normaal gezien een pak sneller geïntegreerd geraken. Al heeft Club wat dat betreft nog een belangrijke troef: de aanwezigheid van Eduard Sobol. "Ik ken Eduard al lang, nog van voor ik naar hier kwam", vertelt Yaremchuk op het Youtube-kanaal van de club. "We spelen samen bij de nationale ploeg en kennen mekaar heel goed. Hij probeerde me goed te helpen in de eerste dagen. Ik wil Eduard daar ook voor danken, hij was een grote hulp."

BEKEND TERREIN
Naast de aanwezigheid van Sobol als 'mentor' bij zijn nieuwe club, zijn de eerdere ervaringen van Yaremchuk in de Jupiler Pro League een welgekomen hulp bij zijn integratie. "In België zijn er veel jonge, getalenteerde spelers. Het spel ligt hier ook veel meer open en de teams hebben veel kwaliteiten. Je voelt je ook beter wanneer je alle velden en supporters in België kent. Ik hoop dat het mij kan helpen."

LEES OOK: Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Yaremchuk wordt dit seizoen topschutter bij Club ...

Meest recent

Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

4
4
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

13
13
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

46
46
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

88
88
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

115
115
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

258
258
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

712
712
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

120
120
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

632
632
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

182
182
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

534
534
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

178
178
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

174
174
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

147
147
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

727
727
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

549
549
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

206
206
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

38
38
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

48
48
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

602
602
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

228
228
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

107
107

Meer sportnieuws