TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

227 stemmen
TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

De zomermercato is in de meeste landen intussen gesloten, al komen er wel nog de nodige details naar buiten over deals die pas vlak voor de deadline gesloten werden. Bovendien hebben clubs uit België en een paar andere landen nog enkele dagen om zich te versterken. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou dan toch aan een extra aanwinst denken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Paars-Wit onderhandelt over de komst van Mike Vanhamel. Het 32-jarige sluitstuk was jarenlang een vaste sterkhouder bij Beerschot VA en heeft daar inmiddels zijn basisplaats ook terug. Nu zou hij evenwel de kans krijgen om één van de reserve-keepers bij de recordkampioen te worden. Het zou gaan een om ruilconstructie waarbij Colin Coosemans de omgekeerde beweging maakt.



Standard heeft zijn nieuwe rechtsachter zo goed als beet, want het heeft volgens The Athletic een akkoord bereikt over een definitieve transfer van Marlon Fossey. De 23-jarige Amerikaan van Fulham FC reist maandag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan de overgang snel afgerond worden. De transfermarkt in België sluit op dinsdagavond, dus er is nog wel wat tijd.



KV Oostende is matig aan het nieuwe seizoen begonnen en heeft dringend nood aan puntengewin. Coach Yves Vanderhaeghe kan daarvoor nog wel wat aanvallende impulsen gebruiken. En die werden inmiddels ook voorzien. Zo maakte KVO zaterdag de komst van Dapo Mebude bekend. De Schotse aanvaller wordt overgenomen van Watford FC en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2026.



KAS Eupen blijft maar zaken doen met PSG, volgens L'Equipe zijn nog twee jonge Parisiens op weg naar de Kehrweg. De club krijgt opnieuw de beschikking over Teddy Alloh. De 20-jarige rechtsachter werd in de tweede helft van vorig seizoen al gehuurd van PSG en maakt nu definitief de overstap. De vierde PSG-speler die in Eupen zou neerstrijken, zou Djeidi Gassama moeten worden. De 18-jarige flankaanvaller zou een jaar gehuurd worden.

BUITENLAND
Roméo Lavia is op indrukwekkende wijze aan het seizoen begonnen. Chelsea FC was volgens Fabrizio Romano zelfs zo onder de indruk, dat ze op Deadline Day nog een poging gedaan hebben om onze piepjonge landgenoot binnen te halen. Ze lieten mondeling aan Southampton weten dat ze 50 miljoen pond, omgerekend een kleine 60 miljoen euro, wilden neertellen voor zijn transfer. De Saints veegden dat voorstel meteen van tafel, want ze willen Lavia nog niet kwijt.



Tuttosport meldt dat Torino van plan is om in januari gewoon opnieuw aan te kloppen voor Dennis Praet, zeker als hij in Engeland niet aan de bak zou komen. De 28-jarige mocht tot dusver ook niet al te veel spelen. De Italiaanse club wou de middenvelder afgelopen zomer al terughalen na zijn geslaagde huurbeurt van vorig seizoen, maar toen weigerde Leicester City om mee te werken aan een vertrek.



Reece James is één van de steunpilaren bij Chelsea FC geworden. En zijn prestaties hebben ook de interesse van andere grootmachten gelokt. Om James uit de handen van andere ploegen te houden wil Chelsea nu zijn contract openbreken. Volgens The Athletic zijn de Londenaren zelfs bereid om hem de beste betaalde verdediger uit de clubgeschiedenis te maken.

LEES OOK: Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Welke ploeg is het meest versterkt ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

22
22
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

111
111
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

287
287
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

87
87
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

21
21
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

198
198
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

74
74
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

63
63
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

46
46
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

354
354
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

194
194
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

235
235
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

120
120
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

156
156
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

405
405
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

286
286
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

249
249
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

209
209
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

297
297
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

563
563
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

249
249
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

412
412

Meer sportnieuws