TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

door
TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

De zomermercato is in de meeste landen intussen gesloten, al komen er wel nog de nodige details naar buiten over deals die pas vlak voor de deadline gesloten werden. Bovendien hebben clubs uit België en een paar andere landen nog enkele dagen om zich te versterken. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou dan toch aan een extra aanwinst denken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Paars-Wit onderhandelt over de komst van Mike Vanhamel. Het 32-jarige sluitstuk was jarenlang een vaste sterkhouder bij Beerschot VA en heeft daar inmiddels zijn basisplaats ook terug. Nu zou hij evenwel de kans krijgen om één van de reserve-keepers bij de recordkampioen te worden. Het zou gaan een om ruilconstructie waarbij Colin Coosemans de omgekeerde beweging maakt.



Standard heeft zijn nieuwe rechtsachter zo goed als beet, want het heeft volgens The Athletic een akkoord bereikt over een definitieve transfer van Marlon Fossey. De 23-jarige Amerikaan van Fulham FC reist maandag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan de overgang snel afgerond worden. De transfermarkt in België sluit op dinsdagavond, dus er is nog wel wat tijd.



KV Oostende is matig aan het nieuwe seizoen begonnen en heeft dringend nood aan puntengewin. Coach Yves Vanderhaeghe kan daarvoor nog wel wat aanvallende impulsen gebruiken. En die werden inmiddels ook voorzien. Zo maakte KVO zaterdag de komst van Dapo Mebude bekend. De Schotse aanvaller wordt overgenomen van Watford FC en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2026.



KAS Eupen blijft maar zaken doen met PSG, volgens L'Equipe zijn nog twee jonge Parisiens op weg naar de Kehrweg. De club krijgt opnieuw de beschikking over Teddy Alloh. De 20-jarige rechtsachter werd in de tweede helft van vorig seizoen al gehuurd van PSG en maakt nu definitief de overstap. De vierde PSG-speler die in Eupen zou neerstrijken, zou Djeidi Gassama moeten worden. De 18-jarige flankaanvaller zou een jaar gehuurd worden.

BUITENLAND
Roméo Lavia is op indrukwekkende wijze aan het seizoen begonnen. Chelsea FC was volgens Fabrizio Romano zelfs zo onder de indruk, dat ze op Deadline Day nog een poging gedaan hebben om onze piepjonge landgenoot binnen te halen. Ze lieten mondeling aan Southampton weten dat ze 50 miljoen pond, omgerekend een kleine 60 miljoen euro, wilden neertellen voor zijn transfer. De Saints veegden dat voorstel meteen van tafel, want ze willen Lavia nog niet kwijt.



Tuttosport meldt dat Torino van plan is om in januari gewoon opnieuw aan te kloppen voor Dennis Praet, zeker als hij in Engeland niet aan de bak zou komen. De 28-jarige mocht tot dusver ook niet al te veel spelen. De Italiaanse club wou de middenvelder afgelopen zomer al terughalen na zijn geslaagde huurbeurt van vorig seizoen, maar toen weigerde Leicester City om mee te werken aan een vertrek.



Reece James is één van de steunpilaren bij Chelsea FC geworden. En zijn prestaties hebben ook de interesse van andere grootmachten gelokt. Om James uit de handen van andere ploegen te houden wil Chelsea nu zijn contract openbreken. Volgens The Athletic zijn de Londenaren zelfs bereid om hem de beste betaalde verdediger uit de clubgeschiedenis te maken.

LEES OOK: Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Welke ploeg is het meest versterkt ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

43
43
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

47
47
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

54
54
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

81
81
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

327
327
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

48
48
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

106
106
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

193
193
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

93
93
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

611
611
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

313
313
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

93
93
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

555
555

Meer sportnieuws