TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

door
TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

De zomermercato is in de meeste landen intussen gesloten, al komen er wel nog de nodige details naar buiten over deals die pas vlak voor de deadline gesloten werden. Bovendien hebben clubs uit België en een paar andere landen nog enkele dagen om zich te versterken. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou dan toch aan een extra aanwinst denken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Paars-Wit onderhandelt over de komst van Mike Vanhamel. Het 32-jarige sluitstuk was jarenlang een vaste sterkhouder bij Beerschot VA en heeft daar inmiddels zijn basisplaats ook terug. Nu zou hij evenwel de kans krijgen om één van de reserve-keepers bij de recordkampioen te worden. Het zou gaan een om ruilconstructie waarbij Colin Coosemans de omgekeerde beweging maakt.



Standard heeft zijn nieuwe rechtsachter zo goed als beet, want het heeft volgens The Athletic een akkoord bereikt over een definitieve transfer van Marlon Fossey. De 23-jarige Amerikaan van Fulham FC reist maandag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan de overgang snel afgerond worden. De transfermarkt in België sluit op dinsdagavond, dus er is nog wel wat tijd.



KV Oostende is matig aan het nieuwe seizoen begonnen en heeft dringend nood aan puntengewin. Coach Yves Vanderhaeghe kan daarvoor nog wel wat aanvallende impulsen gebruiken. En die werden inmiddels ook voorzien. Zo maakte KVO zaterdag de komst van Dapo Mebude bekend. De Schotse aanvaller wordt overgenomen van Watford FC en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2026.



KAS Eupen blijft maar zaken doen met PSG, volgens L'Equipe zijn nog twee jonge Parisiens op weg naar de Kehrweg. De club krijgt opnieuw de beschikking over Teddy Alloh. De 20-jarige rechtsachter werd in de tweede helft van vorig seizoen al gehuurd van PSG en maakt nu definitief de overstap. De vierde PSG-speler die in Eupen zou neerstrijken, zou Djeidi Gassama moeten worden. De 18-jarige flankaanvaller zou een jaar gehuurd worden.

BUITENLAND
Roméo Lavia is op indrukwekkende wijze aan het seizoen begonnen. Chelsea FC was volgens Fabrizio Romano zelfs zo onder de indruk, dat ze op Deadline Day nog een poging gedaan hebben om onze piepjonge landgenoot binnen te halen. Ze lieten mondeling aan Southampton weten dat ze 50 miljoen pond, omgerekend een kleine 60 miljoen euro, wilden neertellen voor zijn transfer. De Saints veegden dat voorstel meteen van tafel, want ze willen Lavia nog niet kwijt.



Tuttosport meldt dat Torino van plan is om in januari gewoon opnieuw aan te kloppen voor Dennis Praet, zeker als hij in Engeland niet aan de bak zou komen. De 28-jarige mocht tot dusver ook niet al te veel spelen. De Italiaanse club wou de middenvelder afgelopen zomer al terughalen na zijn geslaagde huurbeurt van vorig seizoen, maar toen weigerde Leicester City om mee te werken aan een vertrek.



Reece James is één van de steunpilaren bij Chelsea FC geworden. En zijn prestaties hebben ook de interesse van andere grootmachten gelokt. Om James uit de handen van andere ploegen te houden wil Chelsea nu zijn contract openbreken. Volgens The Athletic zijn de Londenaren zelfs bereid om hem de beste betaalde verdediger uit de clubgeschiedenis te maken.

LEES OOK: ‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Welke ploeg is het meest versterkt ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

103
103
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

66
66
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

32
32
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

84
84
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

206
206
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

49
49
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

135
135
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

71
71
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

481
481
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

300
300
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

267
267
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

274
274
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

517
517
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

56
56
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

172
172
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

576
576
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

436
436
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

527
527
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

153
153

Meer sportnieuws