TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

door
TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

De zomermercato is in de meeste landen intussen gesloten, al komen er wel nog de nodige details naar buiten over deals die pas vlak voor de deadline gesloten werden. Bovendien hebben clubs uit België en een paar andere landen nog enkele dagen om zich te versterken. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou dan toch aan een extra aanwinst denken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Paars-Wit onderhandelt over de komst van Mike Vanhamel. Het 32-jarige sluitstuk was jarenlang een vaste sterkhouder bij Beerschot VA en heeft daar inmiddels zijn basisplaats ook terug. Nu zou hij evenwel de kans krijgen om één van de reserve-keepers bij de recordkampioen te worden. Het zou gaan een om ruilconstructie waarbij Colin Coosemans de omgekeerde beweging maakt.



Standard heeft zijn nieuwe rechtsachter zo goed als beet, want het heeft volgens The Athletic een akkoord bereikt over een definitieve transfer van Marlon Fossey. De 23-jarige Amerikaan van Fulham FC reist maandag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan de overgang snel afgerond worden. De transfermarkt in België sluit op dinsdagavond, dus er is nog wel wat tijd.



KV Oostende is matig aan het nieuwe seizoen begonnen en heeft dringend nood aan puntengewin. Coach Yves Vanderhaeghe kan daarvoor nog wel wat aanvallende impulsen gebruiken. En die werden inmiddels ook voorzien. Zo maakte KVO zaterdag de komst van Dapo Mebude bekend. De Schotse aanvaller wordt overgenomen van Watford FC en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2026.



KAS Eupen blijft maar zaken doen met PSG, volgens L'Equipe zijn nog twee jonge Parisiens op weg naar de Kehrweg. De club krijgt opnieuw de beschikking over Teddy Alloh. De 20-jarige rechtsachter werd in de tweede helft van vorig seizoen al gehuurd van PSG en maakt nu definitief de overstap. De vierde PSG-speler die in Eupen zou neerstrijken, zou Djeidi Gassama moeten worden. De 18-jarige flankaanvaller zou een jaar gehuurd worden.

BUITENLAND
Roméo Lavia is op indrukwekkende wijze aan het seizoen begonnen. Chelsea FC was volgens Fabrizio Romano zelfs zo onder de indruk, dat ze op Deadline Day nog een poging gedaan hebben om onze piepjonge landgenoot binnen te halen. Ze lieten mondeling aan Southampton weten dat ze 50 miljoen pond, omgerekend een kleine 60 miljoen euro, wilden neertellen voor zijn transfer. De Saints veegden dat voorstel meteen van tafel, want ze willen Lavia nog niet kwijt.



Tuttosport meldt dat Torino van plan is om in januari gewoon opnieuw aan te kloppen voor Dennis Praet, zeker als hij in Engeland niet aan de bak zou komen. De 28-jarige mocht tot dusver ook niet al te veel spelen. De Italiaanse club wou de middenvelder afgelopen zomer al terughalen na zijn geslaagde huurbeurt van vorig seizoen, maar toen weigerde Leicester City om mee te werken aan een vertrek.



Reece James is één van de steunpilaren bij Chelsea FC geworden. En zijn prestaties hebben ook de interesse van andere grootmachten gelokt. Om James uit de handen van andere ploegen te houden wil Chelsea nu zijn contract openbreken. Volgens The Athletic zijn de Londenaren zelfs bereid om hem de beste betaalde verdediger uit de clubgeschiedenis te maken.

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Welke ploeg is het meest versterkt ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

14
14
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

12
12
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

77
77
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

32
32
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

26
26
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

117
117
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

286
286
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

287
287
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

76
76
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

293
293
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

120
120
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

108
108
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

234
234
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

136
136
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

138
138
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

53
53
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

198
198
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

601
601
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

489
489
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

100
100
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

369
369
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1915
1915
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

208
208

Meer sportnieuws