TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

227 stemmen
TU: 'Verbazende aanwinst Anderlecht, monsterbod Lavia'

De zomermercato is in de meeste landen intussen gesloten, al komen er wel nog de nodige details naar buiten over deals die pas vlak voor de deadline gesloten werden. Bovendien hebben clubs uit België en een paar andere landen nog enkele dagen om zich te versterken. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou dan toch aan een extra aanwinst denken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Paars-Wit onderhandelt over de komst van Mike Vanhamel. Het 32-jarige sluitstuk was jarenlang een vaste sterkhouder bij Beerschot VA en heeft daar inmiddels zijn basisplaats ook terug. Nu zou hij evenwel de kans krijgen om één van de reserve-keepers bij de recordkampioen te worden. Het zou gaan een om ruilconstructie waarbij Colin Coosemans de omgekeerde beweging maakt.



Standard heeft zijn nieuwe rechtsachter zo goed als beet, want het heeft volgens The Athletic een akkoord bereikt over een definitieve transfer van Marlon Fossey. De 23-jarige Amerikaan van Fulham FC reist maandag naar België af om zijn medische testen af te leggen. Als die geen problemen opleveren, kan de overgang snel afgerond worden. De transfermarkt in België sluit op dinsdagavond, dus er is nog wel wat tijd.



KV Oostende is matig aan het nieuwe seizoen begonnen en heeft dringend nood aan puntengewin. Coach Yves Vanderhaeghe kan daarvoor nog wel wat aanvallende impulsen gebruiken. En die werden inmiddels ook voorzien. Zo maakte KVO zaterdag de komst van Dapo Mebude bekend. De Schotse aanvaller wordt overgenomen van Watford FC en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2026.



KAS Eupen blijft maar zaken doen met PSG, volgens L'Equipe zijn nog twee jonge Parisiens op weg naar de Kehrweg. De club krijgt opnieuw de beschikking over Teddy Alloh. De 20-jarige rechtsachter werd in de tweede helft van vorig seizoen al gehuurd van PSG en maakt nu definitief de overstap. De vierde PSG-speler die in Eupen zou neerstrijken, zou Djeidi Gassama moeten worden. De 18-jarige flankaanvaller zou een jaar gehuurd worden.

BUITENLAND
Roméo Lavia is op indrukwekkende wijze aan het seizoen begonnen. Chelsea FC was volgens Fabrizio Romano zelfs zo onder de indruk, dat ze op Deadline Day nog een poging gedaan hebben om onze piepjonge landgenoot binnen te halen. Ze lieten mondeling aan Southampton weten dat ze 50 miljoen pond, omgerekend een kleine 60 miljoen euro, wilden neertellen voor zijn transfer. De Saints veegden dat voorstel meteen van tafel, want ze willen Lavia nog niet kwijt.



Tuttosport meldt dat Torino van plan is om in januari gewoon opnieuw aan te kloppen voor Dennis Praet, zeker als hij in Engeland niet aan de bak zou komen. De 28-jarige mocht tot dusver ook niet al te veel spelen. De Italiaanse club wou de middenvelder afgelopen zomer al terughalen na zijn geslaagde huurbeurt van vorig seizoen, maar toen weigerde Leicester City om mee te werken aan een vertrek.



Reece James is één van de steunpilaren bij Chelsea FC geworden. En zijn prestaties hebben ook de interesse van andere grootmachten gelokt. Om James uit de handen van andere ploegen te houden wil Chelsea nu zijn contract openbreken. Volgens The Athletic zijn de Londenaren zelfs bereid om hem de beste betaalde verdediger uit de clubgeschiedenis te maken.

LEES OOK: Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

Welke ploeg is het meest versterkt ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

13
13
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

5
5
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

29
29
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

353
353
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

145
145
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

43
43
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

226
226
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

78
78
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

83
83
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

102
102
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

161
161
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

36
36
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

153
153
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

38
38
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

218
218
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

66
66
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

331
331
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

235
235
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

775
775
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

227
227
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

89
89
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

83
83
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

372
372
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

740
740

Meer sportnieuws