Anderlecht rondt deal af: huur mét optie

door
Anderlecht rondt deal af: huur mét optie

Enkele dagen voor het sluiten van de Belgische transfermarkt, heeft Anderlecht zijn middenveld weten te versterken. Zo heeft de 25-jarige Amadou Diawara AS Roma ingeruild voor de Belgische recordkampioen. Zijn komst zorgde evenwel voor het (tijdelijke) vertrek van Kristoffer Olsson.


RSCA slaagde erin om Diawara op permanente basis aan te trekken. De Brusselaars zouden zo'n 2 à 3 miljoen euro betaald hebben voor zijn diensten. Een behoorlijk lage som, maar Roma zou dan weer het recht behouden op liefst 50% van de mogelijke doorverkoopsom. De Guineëer tekende zelf voor 3 seizoenen en hoopt zo snel mogelijk zijn debuut te maken.

De komst van Diawara leidde wel het vertrek van Olsson in. De Zweed zakte immers nog verder weg in de hiërarchie en dus werd elders een oplossing gezocht. Die vond men uiteindelijk ook in Denemarken. Zo werd woensdagavond via de officiële kanalen gecommuniceerd dat Olsson aan de slag gaat bij FC Midtjylland.

HUUR + OPTIE
Het gaat om een huurbeurt van één seizoen, de Deense topclub wist echter ook een afkoopsom af te dwingen. En zo vertrekt Olsson dus alweer na een jaartje uit het Lotto Park. Vorige zomer telde Paars-Wit de nodige miljoenen neer om hem weg te plukken bij FK Krasnodar. De International speelde ook aardig wat wedstrijden, maar zou uiteindelijk nooit een vaste waarde worden en nu gaat hij dus elders op zoek naar een rol als titularis. Zijn contract in Brussel loopt wel nog tot medio 2025.

LEES OOK: Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

Anderlecht kon Olsson beter behouden ...

Meest recent

'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

14
14
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

151
151
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

39
39
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

442
442
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

79
79
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

151
151
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

205
205
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

90
90
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

249
249
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

289
289
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

61
61
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

34
34
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

820
820
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

148
148
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

672
672
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

352
352
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

258
258
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

614
614
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

421
421
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

91
91
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

811
811
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

277
277
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145

Meer sportnieuws