TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

Het einde van de zomermercato nadert zienderogen en dus neemt de drukte toe. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Met Nacer Chadli zou opnieuw een Rode Duivel snel kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller lijkt niet meer op een basisplaats te moeten rekenen bij Basaksehir en opmerkelijk genoeg zou Charleroi onderzoeken of het hem naar België kan halen. Chadli zelf zou een terugkeer naar België wel genegen zijn.



Antwerp heeft zijn volgende stunttransfer al afgerond. De Great Old strikte dinsdagavond met Calvin Stengs opnieuw een Nederlands international. De 23-jarige flankaanvaller wordt gehuurd van OGC Nice, waarbij geen melding gemaakt werd van een aankoopoptie. Na een minder seizoen in Frankrijk moet Stengs zich op de Bosuil in de kijker spelen voor het WK.

Bij Club Brugge lijken er de komende dagen vooral spelers nog te kunnen vertrekken. Zo is Jack Hendry alsnog op weg naar de uitgang. De Schotse verdediger paste niet in de plannen van Carl Hoefkens en gaat nu zijn kans in de Serie A. Daar geeft Cremonese hem een kans. Ze zouden Hendry huren met een aankoopoptie die 5 miljoen euro zou bedragen.



Intussen werden de cijfers van de deal rond Roman Yaremchuk ook officieel bevestigd door Benfica. Club betaalt inderdaad zoals gemeld 16 miljoen euro, waar nog 3 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Die bonussen hangen af van zowel de individuele prestaties van Yaremchuk als de collectieve prestaties van Club. Daarnaast krijgen de Portugezen nog 10 procent van de transfersom als Club erin slaagt hem voor meer dan 10 miljoen door te verkopen.

Ook Anderlecht sleutelt nog aan zijn kern. Zo is Kristoffer Olsson op weg naar de uitgang. De Zweedse middenvelder was de voorbije weken bankzitter. Hij leek op weg naar Feyenoord, maar trekt uiteindelijk op huurbasis naar FC Midtjylland. Olsson werd het slachtoffer van de komst van Amadou Diawara, die zou overkomen van AS Roma. Enkel de medische testen staan een overgang ter waarde van 3 miljoen euro nog in de weg.



Ook Francis Amuzu zou het Lotto Park nog kunnen verlaten. OGC Nice zou nog steeds op de loer liggen, zeker na het vertrek van Stengs. Bovendien zouden de Fransen al een akkoord hebben met Amuzu zelf, die voor vijf jaar kan tekenen. Anderlecht zal dus mogelijk een alternatief moeten zoeken en daarvoor valt de naam van Riccardo Calafiori. De 20-jarige linksachter, ploegmaat van Diawara bij AS Roma, lijkt echter op weg te zijn naar FC Basel.

Wie dan weer niet vertrekt, is Anouar Aït El Hadj. De 20-jarige middenvelder komt amper aan spelen toe en leek aan te sturen op een uitleenbeurt, maar die lijkt er niet te gaan komen. Dat zou komen omdat er maar weinig interesse is, maar ook omdat Felice Mazzu de jongeling intussen overtuigd zou hebben om toch zijn kans te gaan bij Paars-Wit. De trainer zou ook besloten hebben dat Benito Raman ondanks Nederlandse interesse niet weg mag.



KRC Genk neemt ook nog afscheid van twee overbodige spelers. Simen Jukleröd kon zich nooit doorzetten en keert nu terug naar Noorwegen, waar hij een contract bij Valerenga zal tekenen. Ook Bastien Toma is op weg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder trekt normaliter op huurbasis met aankoopoptie naar het Portugese Paços de Ferreira.

BUITENLAND

Voor Wout Faes lijkt er een mooie transfer in het verschiet te liggen. De Rode Duivel zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Leicester City. Bij de Foxes moet hij de opvolger worden van de voor 80 miljoen euro naar Chelsea vertrekkende Wesley Fofana. Daarom zouden ze voor Faes inclusief bonussen maar liefst 20 miljoen euro veil hebben.



Ook Leander Dendoncker kan nog verkassen. De middenvelder pendelt bij Wolverhampton tussen bank en basis, maar kan rekenen op belangstelling van Everton. De Toffees willen zich nog versterken om een nieuwe degradatiestrijd te kunnen ontlopen en Dendoncker is één van de namen die daarvoor op tafel ligt.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Moet Chadli terugkeren naar België?

Meest recent

Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

0
0
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

20
20
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

377
377
'Tranfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

35
35
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

90
90
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

109
109
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

135
135
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

263
263
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

34
34
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

32
32
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

138
138
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

27
27
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

197
197
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

336
336
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

122
122
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

133
133
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

94
94
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

115
115
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

323
323
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

128
128
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

136
136
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

86
86
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

542
542
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

268
268
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

31
31

Meer sportnieuws