TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

387 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

Het einde van de zomermercato nadert zienderogen en dus neemt de drukte toe. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Met Nacer Chadli zou opnieuw een Rode Duivel snel kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller lijkt niet meer op een basisplaats te moeten rekenen bij Basaksehir en opmerkelijk genoeg zou Charleroi onderzoeken of het hem naar België kan halen. Chadli zelf zou een terugkeer naar België wel genegen zijn.



Antwerp heeft zijn volgende stunttransfer al afgerond. De Great Old strikte dinsdagavond met Calvin Stengs opnieuw een Nederlands international. De 23-jarige flankaanvaller wordt gehuurd van OGC Nice, waarbij geen melding gemaakt werd van een aankoopoptie. Na een minder seizoen in Frankrijk moet Stengs zich op de Bosuil in de kijker spelen voor het WK.

Bij Club Brugge lijken er de komende dagen vooral spelers nog te kunnen vertrekken. Zo is Jack Hendry alsnog op weg naar de uitgang. De Schotse verdediger paste niet in de plannen van Carl Hoefkens en gaat nu zijn kans in de Serie A. Daar geeft Cremonese hem een kans. Ze zouden Hendry huren met een aankoopoptie die 5 miljoen euro zou bedragen.



Intussen werden de cijfers van de deal rond Roman Yaremchuk ook officieel bevestigd door Benfica. Club betaalt inderdaad zoals gemeld 16 miljoen euro, waar nog 3 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Die bonussen hangen af van zowel de individuele prestaties van Yaremchuk als de collectieve prestaties van Club. Daarnaast krijgen de Portugezen nog 10 procent van de transfersom als Club erin slaagt hem voor meer dan 10 miljoen door te verkopen.

Ook Anderlecht sleutelt nog aan zijn kern. Zo is Kristoffer Olsson op weg naar de uitgang. De Zweedse middenvelder was de voorbije weken bankzitter. Hij leek op weg naar Feyenoord, maar trekt uiteindelijk op huurbasis naar FC Midtjylland. Olsson werd het slachtoffer van de komst van Amadou Diawara, die zou overkomen van AS Roma. Enkel de medische testen staan een overgang ter waarde van 3 miljoen euro nog in de weg.



Ook Francis Amuzu zou het Lotto Park nog kunnen verlaten. OGC Nice zou nog steeds op de loer liggen, zeker na het vertrek van Stengs. Bovendien zouden de Fransen al een akkoord hebben met Amuzu zelf, die voor vijf jaar kan tekenen. Anderlecht zal dus mogelijk een alternatief moeten zoeken en daarvoor valt de naam van Riccardo Calafiori. De 20-jarige linksachter, ploegmaat van Diawara bij AS Roma, lijkt echter op weg te zijn naar FC Basel.

Wie dan weer niet vertrekt, is Anouar Aït El Hadj. De 20-jarige middenvelder komt amper aan spelen toe en leek aan te sturen op een uitleenbeurt, maar die lijkt er niet te gaan komen. Dat zou komen omdat er maar weinig interesse is, maar ook omdat Felice Mazzu de jongeling intussen overtuigd zou hebben om toch zijn kans te gaan bij Paars-Wit. De trainer zou ook besloten hebben dat Benito Raman ondanks Nederlandse interesse niet weg mag.



KRC Genk neemt ook nog afscheid van twee overbodige spelers. Simen Jukleröd kon zich nooit doorzetten en keert nu terug naar Noorwegen, waar hij een contract bij Valerenga zal tekenen. Ook Bastien Toma is op weg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder trekt normaliter op huurbasis met aankoopoptie naar het Portugese Paços de Ferreira.

BUITENLAND

Voor Wout Faes lijkt er een mooie transfer in het verschiet te liggen. De Rode Duivel zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Leicester City. Bij de Foxes moet hij de opvolger worden van de voor 80 miljoen euro naar Chelsea vertrekkende Wesley Fofana. Daarom zouden ze voor Faes inclusief bonussen maar liefst 20 miljoen euro veil hebben.



Ook Leander Dendoncker kan nog verkassen. De middenvelder pendelt bij Wolverhampton tussen bank en basis, maar kan rekenen op belangstelling van Everton. De Toffees willen zich nog versterken om een nieuwe degradatiestrijd te kunnen ontlopen en Dendoncker is één van de namen die daarvoor op tafel ligt.

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Moet Chadli terugkeren naar België?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

11
11
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

113
113
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

57
57
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

129
129
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

63
63
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

99
99
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

149
149
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

68
68
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

30
30
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

81
81
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

216
216
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

602
602
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

157
157
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

197
197
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

142
142
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

110
110
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

183
183
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1017
1017
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

149
149
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

309
309
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

105
105
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

855
855
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

169
169
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

228
228

Meer sportnieuws