TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

Het einde van de zomermercato nadert zienderogen en dus neemt de drukte toe. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Met Nacer Chadli zou opnieuw een Rode Duivel snel kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller lijkt niet meer op een basisplaats te moeten rekenen bij Basaksehir en opmerkelijk genoeg zou Charleroi onderzoeken of het hem naar België kan halen. Chadli zelf zou een terugkeer naar België wel genegen zijn.



Antwerp heeft zijn volgende stunttransfer al afgerond. De Great Old strikte dinsdagavond met Calvin Stengs opnieuw een Nederlands international. De 23-jarige flankaanvaller wordt gehuurd van OGC Nice, waarbij geen melding gemaakt werd van een aankoopoptie. Na een minder seizoen in Frankrijk moet Stengs zich op de Bosuil in de kijker spelen voor het WK.

Bij Club Brugge lijken er de komende dagen vooral spelers nog te kunnen vertrekken. Zo is Jack Hendry alsnog op weg naar de uitgang. De Schotse verdediger paste niet in de plannen van Carl Hoefkens en gaat nu zijn kans in de Serie A. Daar geeft Cremonese hem een kans. Ze zouden Hendry huren met een aankoopoptie die 5 miljoen euro zou bedragen.



Intussen werden de cijfers van de deal rond Roman Yaremchuk ook officieel bevestigd door Benfica. Club betaalt inderdaad zoals gemeld 16 miljoen euro, waar nog 3 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Die bonussen hangen af van zowel de individuele prestaties van Yaremchuk als de collectieve prestaties van Club. Daarnaast krijgen de Portugezen nog 10 procent van de transfersom als Club erin slaagt hem voor meer dan 10 miljoen door te verkopen.

Ook Anderlecht sleutelt nog aan zijn kern. Zo is Kristoffer Olsson op weg naar de uitgang. De Zweedse middenvelder was de voorbije weken bankzitter. Hij leek op weg naar Feyenoord, maar trekt uiteindelijk op huurbasis naar FC Midtjylland. Olsson werd het slachtoffer van de komst van Amadou Diawara, die zou overkomen van AS Roma. Enkel de medische testen staan een overgang ter waarde van 3 miljoen euro nog in de weg.



Ook Francis Amuzu zou het Lotto Park nog kunnen verlaten. OGC Nice zou nog steeds op de loer liggen, zeker na het vertrek van Stengs. Bovendien zouden de Fransen al een akkoord hebben met Amuzu zelf, die voor vijf jaar kan tekenen. Anderlecht zal dus mogelijk een alternatief moeten zoeken en daarvoor valt de naam van Riccardo Calafiori. De 20-jarige linksachter, ploegmaat van Diawara bij AS Roma, lijkt echter op weg te zijn naar FC Basel.

Wie dan weer niet vertrekt, is Anouar Aït El Hadj. De 20-jarige middenvelder komt amper aan spelen toe en leek aan te sturen op een uitleenbeurt, maar die lijkt er niet te gaan komen. Dat zou komen omdat er maar weinig interesse is, maar ook omdat Felice Mazzu de jongeling intussen overtuigd zou hebben om toch zijn kans te gaan bij Paars-Wit. De trainer zou ook besloten hebben dat Benito Raman ondanks Nederlandse interesse niet weg mag.



KRC Genk neemt ook nog afscheid van twee overbodige spelers. Simen Jukleröd kon zich nooit doorzetten en keert nu terug naar Noorwegen, waar hij een contract bij Valerenga zal tekenen. Ook Bastien Toma is op weg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder trekt normaliter op huurbasis met aankoopoptie naar het Portugese Paços de Ferreira.

BUITENLAND

Voor Wout Faes lijkt er een mooie transfer in het verschiet te liggen. De Rode Duivel zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Leicester City. Bij de Foxes moet hij de opvolger worden van de voor 80 miljoen euro naar Chelsea vertrekkende Wesley Fofana. Daarom zouden ze voor Faes inclusief bonussen maar liefst 20 miljoen euro veil hebben.



Ook Leander Dendoncker kan nog verkassen. De middenvelder pendelt bij Wolverhampton tussen bank en basis, maar kan rekenen op belangstelling van Everton. De Toffees willen zich nog versterken om een nieuwe degradatiestrijd te kunnen ontlopen en Dendoncker is één van de namen die daarvoor op tafel ligt.

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Moet Chadli terugkeren naar België?

Meest recent

'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

2
2
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

23
23
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

14
14
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

80
80
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

357
357
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

365
365
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

144
144
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

261
261
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

82
82
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

100
100
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

263
263
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

317
317
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

104
104
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

103
103
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

125
125
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

241
241
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

176
176
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

167
167
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

157
157
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

435
435
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

421
421
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

557
557
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

413
413
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

130
130

Meer sportnieuws