TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

387 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

Het einde van de zomermercato nadert zienderogen en dus neemt de drukte toe. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Met Nacer Chadli zou opnieuw een Rode Duivel snel kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller lijkt niet meer op een basisplaats te moeten rekenen bij Basaksehir en opmerkelijk genoeg zou Charleroi onderzoeken of het hem naar België kan halen. Chadli zelf zou een terugkeer naar België wel genegen zijn.



Antwerp heeft zijn volgende stunttransfer al afgerond. De Great Old strikte dinsdagavond met Calvin Stengs opnieuw een Nederlands international. De 23-jarige flankaanvaller wordt gehuurd van OGC Nice, waarbij geen melding gemaakt werd van een aankoopoptie. Na een minder seizoen in Frankrijk moet Stengs zich op de Bosuil in de kijker spelen voor het WK.

Bij Club Brugge lijken er de komende dagen vooral spelers nog te kunnen vertrekken. Zo is Jack Hendry alsnog op weg naar de uitgang. De Schotse verdediger paste niet in de plannen van Carl Hoefkens en gaat nu zijn kans in de Serie A. Daar geeft Cremonese hem een kans. Ze zouden Hendry huren met een aankoopoptie die 5 miljoen euro zou bedragen.



Intussen werden de cijfers van de deal rond Roman Yaremchuk ook officieel bevestigd door Benfica. Club betaalt inderdaad zoals gemeld 16 miljoen euro, waar nog 3 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Die bonussen hangen af van zowel de individuele prestaties van Yaremchuk als de collectieve prestaties van Club. Daarnaast krijgen de Portugezen nog 10 procent van de transfersom als Club erin slaagt hem voor meer dan 10 miljoen door te verkopen.

Ook Anderlecht sleutelt nog aan zijn kern. Zo is Kristoffer Olsson op weg naar de uitgang. De Zweedse middenvelder was de voorbije weken bankzitter. Hij leek op weg naar Feyenoord, maar trekt uiteindelijk op huurbasis naar FC Midtjylland. Olsson werd het slachtoffer van de komst van Amadou Diawara, die zou overkomen van AS Roma. Enkel de medische testen staan een overgang ter waarde van 3 miljoen euro nog in de weg.



Ook Francis Amuzu zou het Lotto Park nog kunnen verlaten. OGC Nice zou nog steeds op de loer liggen, zeker na het vertrek van Stengs. Bovendien zouden de Fransen al een akkoord hebben met Amuzu zelf, die voor vijf jaar kan tekenen. Anderlecht zal dus mogelijk een alternatief moeten zoeken en daarvoor valt de naam van Riccardo Calafiori. De 20-jarige linksachter, ploegmaat van Diawara bij AS Roma, lijkt echter op weg te zijn naar FC Basel.

Wie dan weer niet vertrekt, is Anouar Aït El Hadj. De 20-jarige middenvelder komt amper aan spelen toe en leek aan te sturen op een uitleenbeurt, maar die lijkt er niet te gaan komen. Dat zou komen omdat er maar weinig interesse is, maar ook omdat Felice Mazzu de jongeling intussen overtuigd zou hebben om toch zijn kans te gaan bij Paars-Wit. De trainer zou ook besloten hebben dat Benito Raman ondanks Nederlandse interesse niet weg mag.



KRC Genk neemt ook nog afscheid van twee overbodige spelers. Simen Jukleröd kon zich nooit doorzetten en keert nu terug naar Noorwegen, waar hij een contract bij Valerenga zal tekenen. Ook Bastien Toma is op weg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder trekt normaliter op huurbasis met aankoopoptie naar het Portugese Paços de Ferreira.

BUITENLAND

Voor Wout Faes lijkt er een mooie transfer in het verschiet te liggen. De Rode Duivel zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Leicester City. Bij de Foxes moet hij de opvolger worden van de voor 80 miljoen euro naar Chelsea vertrekkende Wesley Fofana. Daarom zouden ze voor Faes inclusief bonussen maar liefst 20 miljoen euro veil hebben.



Ook Leander Dendoncker kan nog verkassen. De middenvelder pendelt bij Wolverhampton tussen bank en basis, maar kan rekenen op belangstelling van Everton. De Toffees willen zich nog versterken om een nieuwe degradatiestrijd te kunnen ontlopen en Dendoncker is één van de namen die daarvoor op tafel ligt.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Moet Chadli terugkeren naar België?

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

296
296
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

34
34
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

97
97
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

161
161
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

233
233
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

282
282
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

75
75
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

553
553
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

312
312
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

139
139
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

312
312
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

133
133
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

445
445
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

42
42
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

145
145
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

584
584
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

223
223
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws