TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

387 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Chadli terug in JPL, nieuwe stunt Antwerp'

Het einde van de zomermercato nadert zienderogen en dus neemt de drukte toe. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Met Nacer Chadli zou opnieuw een Rode Duivel snel kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller lijkt niet meer op een basisplaats te moeten rekenen bij Basaksehir en opmerkelijk genoeg zou Charleroi onderzoeken of het hem naar België kan halen. Chadli zelf zou een terugkeer naar België wel genegen zijn.



Antwerp heeft zijn volgende stunttransfer al afgerond. De Great Old strikte dinsdagavond met Calvin Stengs opnieuw een Nederlands international. De 23-jarige flankaanvaller wordt gehuurd van OGC Nice, waarbij geen melding gemaakt werd van een aankoopoptie. Na een minder seizoen in Frankrijk moet Stengs zich op de Bosuil in de kijker spelen voor het WK.

Bij Club Brugge lijken er de komende dagen vooral spelers nog te kunnen vertrekken. Zo is Jack Hendry alsnog op weg naar de uitgang. De Schotse verdediger paste niet in de plannen van Carl Hoefkens en gaat nu zijn kans in de Serie A. Daar geeft Cremonese hem een kans. Ze zouden Hendry huren met een aankoopoptie die 5 miljoen euro zou bedragen.



Intussen werden de cijfers van de deal rond Roman Yaremchuk ook officieel bevestigd door Benfica. Club betaalt inderdaad zoals gemeld 16 miljoen euro, waar nog 3 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Die bonussen hangen af van zowel de individuele prestaties van Yaremchuk als de collectieve prestaties van Club. Daarnaast krijgen de Portugezen nog 10 procent van de transfersom als Club erin slaagt hem voor meer dan 10 miljoen door te verkopen.

Ook Anderlecht sleutelt nog aan zijn kern. Zo is Kristoffer Olsson op weg naar de uitgang. De Zweedse middenvelder was de voorbije weken bankzitter. Hij leek op weg naar Feyenoord, maar trekt uiteindelijk op huurbasis naar FC Midtjylland. Olsson werd het slachtoffer van de komst van Amadou Diawara, die zou overkomen van AS Roma. Enkel de medische testen staan een overgang ter waarde van 3 miljoen euro nog in de weg.



Ook Francis Amuzu zou het Lotto Park nog kunnen verlaten. OGC Nice zou nog steeds op de loer liggen, zeker na het vertrek van Stengs. Bovendien zouden de Fransen al een akkoord hebben met Amuzu zelf, die voor vijf jaar kan tekenen. Anderlecht zal dus mogelijk een alternatief moeten zoeken en daarvoor valt de naam van Riccardo Calafiori. De 20-jarige linksachter, ploegmaat van Diawara bij AS Roma, lijkt echter op weg te zijn naar FC Basel.

Wie dan weer niet vertrekt, is Anouar Aït El Hadj. De 20-jarige middenvelder komt amper aan spelen toe en leek aan te sturen op een uitleenbeurt, maar die lijkt er niet te gaan komen. Dat zou komen omdat er maar weinig interesse is, maar ook omdat Felice Mazzu de jongeling intussen overtuigd zou hebben om toch zijn kans te gaan bij Paars-Wit. De trainer zou ook besloten hebben dat Benito Raman ondanks Nederlandse interesse niet weg mag.



KRC Genk neemt ook nog afscheid van twee overbodige spelers. Simen Jukleröd kon zich nooit doorzetten en keert nu terug naar Noorwegen, waar hij een contract bij Valerenga zal tekenen. Ook Bastien Toma is op weg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder trekt normaliter op huurbasis met aankoopoptie naar het Portugese Paços de Ferreira.

BUITENLAND

Voor Wout Faes lijkt er een mooie transfer in het verschiet te liggen. De Rode Duivel zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Leicester City. Bij de Foxes moet hij de opvolger worden van de voor 80 miljoen euro naar Chelsea vertrekkende Wesley Fofana. Daarom zouden ze voor Faes inclusief bonussen maar liefst 20 miljoen euro veil hebben.



Ook Leander Dendoncker kan nog verkassen. De middenvelder pendelt bij Wolverhampton tussen bank en basis, maar kan rekenen op belangstelling van Everton. De Toffees willen zich nog versterken om een nieuwe degradatiestrijd te kunnen ontlopen en Dendoncker is één van de namen die daarvoor op tafel ligt.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Moet Chadli terugkeren naar België?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

67
67
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

397
397
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

223
223
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

358
358
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1036
1036
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws