'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

door
'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

Enkele dagen voor het sluiten van de Belgische transfermarkt, staat RSC Anderlecht op punt om nog een fraaie aanwinst aan te trekken. Zo is Amadou Diawara goed op weg om AS Roma in te ruilen voor de Belgische recordkampioen. Zijn nakende komst zou evenwel niet zonder gevolgen blijven.


Door de zware blessure van Adrien Trebel besloot RSCA om terug de markt op te trekken. Coach Felice Mazzu heeft momenteel wel enkele alternatieve opties voor de Fransman, maar Paars-Wit ging toch elders op zoek naar vervanging voor Trebel. Zo geraakte dinsdagochtend bekend dat er interesse heerst in Diawara. De 25-jarige Guineeër heeft al behoorlijk wat ervaring opgedaan de Italiaanse Serie A, maar zat in Rome op een zijspoor.

En dus rook Anderlecht zijn kans. Volgens de bekende transferwatcher Nicolo Schira vond Paars-Wit vrij snel een akkoord met AS Roma. En ook Diawara zelf, die kon rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, kon uiteindelijk overtuigd worden. RSCA zou zo'n 3 miljoen euro betalen voor zijn diensten. Een behoorlijk lage som, maar Roma zou dan weer het recht behouden op liefst 50% van de mogelijke doorverkoopsom.

EXIT OLSSON
Als alles goed verloopt, kan de transfer eerstdaags afgerond worden. Volgens La Dernière Heure zou de komst van Diawara wel het vertrek van Kristoffer Olsson kunnen inleiden. De Zweed zou dan immers nog minder minuten kunnen maken en dus wordt allicht een oplossing elders gezocht. Dinsdag werd Feyenoord even genoemd als bestemming, maar dat zou volgens LDH niet aan de orde zijn. Wel zal men zich moeten haasten in het dossier. Donderdagnacht sluit immers de transfermarkt in de meeste Europese landen.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Anderlecht kan Olsson beter houden ...

Meest recent

Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

104
104
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

91
91
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

368
368
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

294
294
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

125
125
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

79
79
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

326
326
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

51
51
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

160
160
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

284
284
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

222
222
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

201
201
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

240
240
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

410
410
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

207
207
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

61
61
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

102
102
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

598
598
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

80
80
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

878
878
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

623
623
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

33
33
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

86
86
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

192
192

Meer sportnieuws