'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

door
'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

Enkele dagen voor het sluiten van de Belgische transfermarkt, staat RSC Anderlecht op punt om nog een fraaie aanwinst aan te trekken. Zo is Amadou Diawara goed op weg om AS Roma in te ruilen voor de Belgische recordkampioen. Zijn nakende komst zou evenwel niet zonder gevolgen blijven.


Door de zware blessure van Adrien Trebel besloot RSCA om terug de markt op te trekken. Coach Felice Mazzu heeft momenteel wel enkele alternatieve opties voor de Fransman, maar Paars-Wit ging toch elders op zoek naar vervanging voor Trebel. Zo geraakte dinsdagochtend bekend dat er interesse heerst in Diawara. De 25-jarige Guineeër heeft al behoorlijk wat ervaring opgedaan de Italiaanse Serie A, maar zat in Rome op een zijspoor.

En dus rook Anderlecht zijn kans. Volgens de bekende transferwatcher Nicolo Schira vond Paars-Wit vrij snel een akkoord met AS Roma. En ook Diawara zelf, die kon rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, kon uiteindelijk overtuigd worden. RSCA zou zo'n 3 miljoen euro betalen voor zijn diensten. Een behoorlijk lage som, maar Roma zou dan weer het recht behouden op liefst 50% van de mogelijke doorverkoopsom.

EXIT OLSSON
Als alles goed verloopt, kan de transfer eerstdaags afgerond worden. Volgens La Dernière Heure zou de komst van Diawara wel het vertrek van Kristoffer Olsson kunnen inleiden. De Zweed zou dan immers nog minder minuten kunnen maken en dus wordt allicht een oplossing elders gezocht. Dinsdag werd Feyenoord even genoemd als bestemming, maar dat zou volgens LDH niet aan de orde zijn. Wel zal men zich moeten haasten in het dossier. Donderdagnacht sluit immers de transfermarkt in de meeste Europese landen.

LEES OOK: 'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Anderlecht kan Olsson beter houden ...

Meest recent

Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

7
7
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

15
15
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

11
11
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

283
283
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

87
87
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

95
95
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

332
332
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

46
46
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

419
419
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

527
527
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

107
107
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

265
265
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

260
260
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

294
294
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

190
190
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

66
66
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

169
169
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

244
244
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

177
177
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

198
198
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

317
317
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184

Meer sportnieuws