'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

door
'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

Enkele dagen voor het sluiten van de Belgische transfermarkt, staat RSC Anderlecht op punt om nog een fraaie aanwinst aan te trekken. Zo is Amadou Diawara goed op weg om AS Roma in te ruilen voor de Belgische recordkampioen. Zijn nakende komst zou evenwel niet zonder gevolgen blijven.


Door de zware blessure van Adrien Trebel besloot RSCA om terug de markt op te trekken. Coach Felice Mazzu heeft momenteel wel enkele alternatieve opties voor de Fransman, maar Paars-Wit ging toch elders op zoek naar vervanging voor Trebel. Zo geraakte dinsdagochtend bekend dat er interesse heerst in Diawara. De 25-jarige Guineeër heeft al behoorlijk wat ervaring opgedaan de Italiaanse Serie A, maar zat in Rome op een zijspoor.

En dus rook Anderlecht zijn kans. Volgens de bekende transferwatcher Nicolo Schira vond Paars-Wit vrij snel een akkoord met AS Roma. En ook Diawara zelf, die kon rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, kon uiteindelijk overtuigd worden. RSCA zou zo'n 3 miljoen euro betalen voor zijn diensten. Een behoorlijk lage som, maar Roma zou dan weer het recht behouden op liefst 50% van de mogelijke doorverkoopsom.

EXIT OLSSON
Als alles goed verloopt, kan de transfer eerstdaags afgerond worden. Volgens La Dernière Heure zou de komst van Diawara wel het vertrek van Kristoffer Olsson kunnen inleiden. De Zweed zou dan immers nog minder minuten kunnen maken en dus wordt allicht een oplossing elders gezocht. Dinsdag werd Feyenoord even genoemd als bestemming, maar dat zou volgens LDH niet aan de orde zijn. Wel zal men zich moeten haasten in het dossier. Donderdagnacht sluit immers de transfermarkt in de meeste Europese landen.

LEES OOK: 'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Anderlecht kan Olsson beter houden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

58
58
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

15
15
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

63
63
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

50
50
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

138
138
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

153
153
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

139
139
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

206
206
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

200
200
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

46
46
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

269
269
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

237
237
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

173
173
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

232
232
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

126
126
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

463
463
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

143
143
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

98
98
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

183
183
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

290
290
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

194
194
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

264
264
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

439
439
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

257
257
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

284
284
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

643
643

Meer sportnieuws