'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

door
'Komst Diawara zorgt voor vertrekker bij Anderlecht'

Enkele dagen voor het sluiten van de Belgische transfermarkt, staat RSC Anderlecht op punt om nog een fraaie aanwinst aan te trekken. Zo is Amadou Diawara goed op weg om AS Roma in te ruilen voor de Belgische recordkampioen. Zijn nakende komst zou evenwel niet zonder gevolgen blijven.


Door de zware blessure van Adrien Trebel besloot RSCA om terug de markt op te trekken. Coach Felice Mazzu heeft momenteel wel enkele alternatieve opties voor de Fransman, maar Paars-Wit ging toch elders op zoek naar vervanging voor Trebel. Zo geraakte dinsdagochtend bekend dat er interesse heerst in Diawara. De 25-jarige Guineeër heeft al behoorlijk wat ervaring opgedaan de Italiaanse Serie A, maar zat in Rome op een zijspoor.

En dus rook Anderlecht zijn kans. Volgens de bekende transferwatcher Nicolo Schira vond Paars-Wit vrij snel een akkoord met AS Roma. En ook Diawara zelf, die kon rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, kon uiteindelijk overtuigd worden. RSCA zou zo'n 3 miljoen euro betalen voor zijn diensten. Een behoorlijk lage som, maar Roma zou dan weer het recht behouden op liefst 50% van de mogelijke doorverkoopsom.

EXIT OLSSON
Als alles goed verloopt, kan de transfer eerstdaags afgerond worden. Volgens La Dernière Heure zou de komst van Diawara wel het vertrek van Kristoffer Olsson kunnen inleiden. De Zweed zou dan immers nog minder minuten kunnen maken en dus wordt allicht een oplossing elders gezocht. Dinsdag werd Feyenoord even genoemd als bestemming, maar dat zou volgens LDH niet aan de orde zijn. Wel zal men zich moeten haasten in het dossier. Donderdagnacht sluit immers de transfermarkt in de meeste Europese landen.

LEES OOK: Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

Anderlecht kan Olsson beter houden ...

Meest recent

Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

38
38
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

80
80
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

80
80
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

121
121
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

50
50
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

264
264
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

61
61
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

197
197
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

272
272
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

127
127
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

316
316
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

178
178
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

612
612
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

122
122
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

108
108
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

413
413
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

154
154
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

279
279
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

201
201
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

48
48
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

122
122
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

119
119
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62

Meer sportnieuws