RSCA ruikt toptransfer met dribbelende sensatie

door
RSCA ruikt toptransfer met dribbelende sensatie

Het Lotto Park is de voorbije jaren de ideale biotoop gebleken om jonge spelers tot volle bloei te brengen. Daarom is Sporting een aantrekkelijke bestemming voor Europese topclubs om er hun talenten tijdelijk te stallen, met het doel om daarna als een meer complete en ervaren speler terug te keren. Manchester United heeft wel oren naar zo’n constructie met het toptalent Amad Diallo, die dringend nood heeft aan speelkansen op het hoogste niveau.


TIENER VAN 21 MILJOEN

Internazionale, Wolverhampton, Fiorentina, Manchester City, Bayern München, RB Salzburg, Chelsea, … Allen stalden ze de in voorbije jaren spelers bij RSC Anderlecht en in de gevallen van Christian Kouamé, Taylor Harwood-Bellis, Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Majeed Ashimeru en Matt Miazga waren dat stuk voor stuk geslaagde huurdeals. Dit seizoen is het de beurt aan Sebastiano Esposito en Fábio Silva, waarbij vooral die laatste al een grote indruk maakt.

Door de expertise en ervaring van Anderlecht om jonge spelers tot volle wasdom te brengen, ziet Manchester United wel een samenwerking zitten om hun groot talent Amad Diallo te laten ontbolsteren in het Astridpark. Die werd in januari 2021 voor 21 miljoen euro overgenomen van Atalanta Bergamo, waar hij één van de meest veelbelovende talenten in Italië was. Zowat elke Europese topclub wilde Diallo aantrekken, maar de Ivoriaan koos uiteindelijk voor de Reds.



Deze transferdeal was toch veelbesproken omdat Amad Diallo beschouwd werd als the next best thing in het Europese voetbal. Hij toonde bij het Atalanta van Gian Piero Gasperini bijvoorbeeld grote vlagen van zijn immens talent, iets wat Papu Gomez, destijds Diallo’s ploegmaat, kon bevestigen. “Hij is een toekomstige ster, geloof me. Tijdens de training lijkt hij op Lionel Messi! Je kan hem niet afstoppen.” Manchester United had duidelijk een potentiële superster te pakken.

LEUREN MET DIALLO

Ook Ole Gunnar Solskjaer was laaiend enthousiast over de komst van Amad Diallo. “Ik heb hem zelf bekeken. Ik geloof dat hij één van de meest veelbelovende jonge talenten in het voetbal is. Hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen, maar zijn snelheid, visie en fantastische dribbels zullen hem helpen in zijn overgang. Hij is een speler die alle ruwe kwaliteiten bezit die nodig zijn om een belangrijke speler te worden voor Manchester United in de komende jaren”, aldus Solskjaer.



Zijn voetballend vermogen, snelheid en technische superioriteit staan boven alle discussie, maar door zijn frêle gestel en mindere fysieke kwaliteiten bleef de verwachte doorbraak van Amad Diallo voorlopig uit. Daarom ging Manchester United in de vorige zomermercato op zoek naar een geschikte club om de Ivoriaanse flankaanvaller tijdelijk te stallen. De Reds keken voornamelijk rond in de Premier League, maar meerdere clubs haakten af door de matige fysieke capaciteiten van de snedige dribbelaar. Ze waren allemaal overtuigd door de pure skills van Diallo, maar op het fysiek vlak was de gok nog te groot.

DRIBBELWONDER

In de vorige wintermercato vond Manchester United dan eindelijk een geschikte locatie om Amad Diallo de broodnodige ervaring te laten opdoen. Giovanni van Bronckhorst was danig gecharmeerd door zijn profiel en hij ontving Diallo met open armen bij Rangers FC. “Ik ben erg gelukkig dat Amad ons team vervoegt”, zei de Nederlandse coach. “Hij is een speler die ik al veel langer volg en toen de opportuniteit opdook om hem naar Rangers te halen, hebben we niet getwijfeld.”



Bij Rangers kreeg Amad Diallo in de tweede seizoenshelft 6 basisplaatsen en 7 invalbeurten, waardoor zijn tijdelijke verhuis naar Schotland op het eerste zicht geen al te groot sportief succes was. De Ivoriaan vergaarde in totaal wel 500 speelminuten onder Giovanni van Bronckhorst en die waren cruciaal voor zijn ontwikkeling. Diallo liet zich voornamelijk opmerken door zijn core qualities: snelheid en dribbels. Per wedstrijd ondernam hij bijvoorbeeld 10,3 één-tegen-één acties, wat een gelijkaardig gemiddelde is als Konan N’Dri (KAS Eupen), de huidige dribbelkoning van de Jupiler Pro League.

NIEUWE PUBLIEKSLIEVELING IN HET PARK?

Het is logisch dat Manchester United overweegt om Amad Diallo tijdelijk onder te brengen bij RSC Anderlecht, want Paars-Wit heeft een uitstekende expertise om jonge spelers verder te laten ontwikkelen. De Ivoriaan werd vorige maand 20 jaar, waardoor de tijd dringend is aangebroken om zijn evolutie naar een hoger niveau te tillen. En dat kan alleen maar door ervaring en speelminuten te vergaren.

De technische staf van Sporting zal dan wel hard aan de slag moeten om Diallo’s fysieke kwaliteiten op te krikken, maar anderzijds kan hij op het technisch vlak wel een grote meerwaarde brengen. Diallo is een ware publiekstrekker door zijn flukse dribbels, schijnbewegingen, laag zwaartepunt, moordende acceleraties, grote snelheid, techniek en balbehandeling.

POLL: Is Diallo een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

3
3
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

53
53
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

45
45
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

77
77
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

168
168
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

93
93
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

103
103
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

147
147
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

258
258
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

158
158
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

251
251
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

114
114
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

385
385
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

225
225
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

680
680
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

236
236
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

65
65
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

515
515
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

119
119
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

238
238

Meer sportnieuws