'Barça zet in mercato-slot alles op Rode Duivel'

door
'Barça zet in mercato-slot alles op Rode Duivel'

Na de nodige ingrepen is FC Barcelona er dan toch in geslaagd om al zijn zomeraanwinsten in te schrijven voor La Liga. En dus speuren de Catalanen alweer naar nieuwe versterkingen. Zo hoopt Barça om voor het sluiten van de transfermarkt nog een rechtsback aan te trekken en daarvoor is het vizier op een Rode Duivel gericht.


Coach Xavi Hernandez zou graag nog een alternatief op de rechtsback-positie aantrekken. Binnen de club zouden immers flinke twijfels heersen omtrent Sergiño Dest, men hoopt de Amerikaan zelfs nog van de hand te doen. De Catalanen hadden gehoopt om dat euvel op te lossen met de komst van César Azpilicueta. Maar de ervaren Spanjaard verlengde uiteindelijk toch bij Chelsea FC. Juan Foyth van Villarreal CF viel dan weer te duur uit.

En dus zou men nu vol inzetten op Thomas Meunier. De 30-jarige rechtsback schippert momenteel tussen bank en basis bij Borussia Dortmund, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt. Maar Meunier wordt nu al een tijdje gelinkt aan een vertrek. Manchester United werd bijvoorbeeld even genoemd. Toch is vooral Barcelona, dat in januari al interesse toonde, momenteel concreet. Volgens Mundo Deportivo is hij momenteel zelfs hét topdoelwit voor de rechtsback-positie.

DORTMUND LIGT DWARS
Meunier zou dan ook voldoen aan het profiel dat Xavi voor ogen heeft. Maar het zal niet evident worden om een akkoord te vinden met Dortmund, dat in de voorbije weken meermaals liet verstaan dat het de Rode Duivel liefst wil behouden. De Duitsers zouden bereid zijn om daar op terug te komen indien een bedrag van 15 à 20 miljoen euro op tafel komt. Maar zover wil/kan Barça niet gaan. Mogelijk gaat men proberen de prijs te drukken door Dest in de deal op te nemen. In ieder geval wordt het een serieuze race tegen de klok om een akkoord te vinden.

LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Zou Meunier een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

9
9
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

56
56
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

74
74
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

71
71
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

17
17
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

89
89
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

228
228
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

226
226
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

128
128
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

48
48
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

106
106
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

98
98
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

414
414
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

134
134
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

253
253
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

53
53
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

67
67
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

379
379
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

96
96
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

377
377
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

245
245
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

229
229
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

273
273
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80

Meer sportnieuws