'Barça zet in mercato-slot alles op Rode Duivel'

door
'Barça zet in mercato-slot alles op Rode Duivel'

Na de nodige ingrepen is FC Barcelona er dan toch in geslaagd om al zijn zomeraanwinsten in te schrijven voor La Liga. En dus speuren de Catalanen alweer naar nieuwe versterkingen. Zo hoopt Barça om voor het sluiten van de transfermarkt nog een rechtsback aan te trekken en daarvoor is het vizier op een Rode Duivel gericht.


Coach Xavi Hernandez zou graag nog een alternatief op de rechtsback-positie aantrekken. Binnen de club zouden immers flinke twijfels heersen omtrent Sergiño Dest, men hoopt de Amerikaan zelfs nog van de hand te doen. De Catalanen hadden gehoopt om dat euvel op te lossen met de komst van César Azpilicueta. Maar de ervaren Spanjaard verlengde uiteindelijk toch bij Chelsea FC. Juan Foyth van Villarreal CF viel dan weer te duur uit.

En dus zou men nu vol inzetten op Thomas Meunier. De 30-jarige rechtsback schippert momenteel tussen bank en basis bij Borussia Dortmund, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt. Maar Meunier wordt nu al een tijdje gelinkt aan een vertrek. Manchester United werd bijvoorbeeld even genoemd. Toch is vooral Barcelona, dat in januari al interesse toonde, momenteel concreet. Volgens Mundo Deportivo is hij momenteel zelfs hét topdoelwit voor de rechtsback-positie.

DORTMUND LIGT DWARS
Meunier zou dan ook voldoen aan het profiel dat Xavi voor ogen heeft. Maar het zal niet evident worden om een akkoord te vinden met Dortmund, dat in de voorbije weken meermaals liet verstaan dat het de Rode Duivel liefst wil behouden. De Duitsers zouden bereid zijn om daar op terug te komen indien een bedrag van 15 à 20 miljoen euro op tafel komt. Maar zover wil/kan Barça niet gaan. Mogelijk gaat men proberen de prijs te drukken door Dest in de deal op te nemen. In ieder geval wordt het een serieuze race tegen de klok om een akkoord te vinden.

LEES OOK: 'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Zou Meunier een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

24
24
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

156
156
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

57
57
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

100
100
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

192
192
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

98
98
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

92
92
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

117
117
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

389
389
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

84
84
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

531
531
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

717
717
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

127
127
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

428
428
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

305
305
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

638
638
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

441
441
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

111
111
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

912
912
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

254
254
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

291
291
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

878
878
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1227
1227

Meer sportnieuws