Zorgen voor Mazzu: smaakmaker moet zich herpakken

door
Zorgen voor Mazzu: smaakmaker moet zich herpakken

RSC Anderlecht is inzake resultaten goed aan het seizoen begonnen, maar het voetbal moet nog beter. Yari Verschaeren moet zich dringend gaan herpakken, want zijn start is (inzake statistieken) magertjes.


Verschaeren kende een geweldige voorbereiding. Hij scoorde volop en hij iedereen sprak over een ‘bevrijde’ Verschaeren, die veel vrijheid krijgt op het veld. Voorlopig kan de nummer tien van Anderlecht die hoge verwachtingen (nog) niet inlossen. Ondanks het feit dat er in de competitie alleen maar clubs passeerden die vorig jaar buiten de top acht eindigden en er met Paide een zeer matige Europese tegenstander voor de kiezen kwam, staat de balans van Verschaeren na 7 wedstrijden op 0 goals en 0 assists. En dat in 562 minuten. Inzake de statistieken van key passes, geslaagde dribbels en gecreëerde kansen staat hij wel binnen de top drie van de ploeg, maar het mag en moet meer zijn. De lat ligt hoger dit jaar.

VORIG JAAR BETER GESTART

Na 119 matchen voor Anderlecht en op zijn 21ste, is het dit jaar immers van moeten voor Verschaeren. Hij moet de ploeg meer bij de hand kunnen nemen en vooral tegen Young Boys Bern acteerde hij zwak. Mazzu haalde hem terecht na 79 minuten naar de kant en dat in een match waar je net verwacht dat de sterkhouders de kar trekken. Dat lukte niet met Verschaeren. Ondanks het feit dat hij een vrije rol krijgt, volgen er dus nog geen statistieken.

Verschaeren speelde zeker al goede matchen, maar een nummer tien van Anderlecht moét ook bepalend zijn. In de zeven matchen werd hij ook vier keer vroegtijdig naar de kant gehaald. Mazzu kan Lior Refaelov altijd een rij naar achteren zetten en onder meer Sebastiano Esposito of Mario Stroeykens in de aanval zetten. De concurrentie klopt dus op de deur.

Opvallend: Verschaeren opende een jaar geleden een stuk beter. In zijn eerste 8 matchen was hij toen goed voor 3 goals en 2 assists. Verschaeren tikte toen uiteindelijk af op 9 goals en 8 assists in 45 partijen. Dit seizoen zou hij toch de kaap van 10 goals en 10 assists mogen halen en het wordt dus stilaan tijd dat de cijfers worden opgesmukt.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Hoe beoordeel jij de start van Verschaeren?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

22
22
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

36
36
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

39
39
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

77
77
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

102
102
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

109
109
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

84
84
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

367
367
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

196
196
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

222
222
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

301
301
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

158
158
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

208
208
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

448
448
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

636
636
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

150
150
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws