Zorgen voor Mazzu: smaakmaker moet zich herpakken

door stemmen
Zorgen voor Mazzu: smaakmaker moet zich herpakken

RSC Anderlecht is inzake resultaten goed aan het seizoen begonnen, maar het voetbal moet nog beter. Yari Verschaeren moet zich dringend gaan herpakken, want zijn start is (inzake statistieken) magertjes.


Verschaeren kende een geweldige voorbereiding. Hij scoorde volop en hij iedereen sprak over een ‘bevrijde’ Verschaeren, die veel vrijheid krijgt op het veld. Voorlopig kan de nummer tien van Anderlecht die hoge verwachtingen (nog) niet inlossen. Ondanks het feit dat er in de competitie alleen maar clubs passeerden die vorig jaar buiten de top acht eindigden en er met Paide een zeer matige Europese tegenstander voor de kiezen kwam, staat de balans van Verschaeren na 7 wedstrijden op 0 goals en 0 assists. En dat in 562 minuten. Inzake de statistieken van key passes, geslaagde dribbels en gecreëerde kansen staat hij wel binnen de top drie van de ploeg, maar het mag en moet meer zijn. De lat ligt hoger dit jaar.

VORIG JAAR BETER GESTART

Na 119 matchen voor Anderlecht en op zijn 21ste, is het dit jaar immers van moeten voor Verschaeren. Hij moet de ploeg meer bij de hand kunnen nemen en vooral tegen Young Boys Bern acteerde hij zwak. Mazzu haalde hem terecht na 79 minuten naar de kant en dat in een match waar je net verwacht dat de sterkhouders de kar trekken. Dat lukte niet met Verschaeren. Ondanks het feit dat hij een vrije rol krijgt, volgen er dus nog geen statistieken.

Verschaeren speelde zeker al goede matchen, maar een nummer tien van Anderlecht moét ook bepalend zijn. In de zeven matchen werd hij ook vier keer vroegtijdig naar de kant gehaald. Mazzu kan Lior Refaelov altijd een rij naar achteren zetten en onder meer Sebastiano Esposito of Mario Stroeykens in de aanval zetten. De concurrentie klopt dus op de deur.

Opvallend: Verschaeren opende een jaar geleden een stuk beter. In zijn eerste 8 matchen was hij toen goed voor 3 goals en 2 assists. Verschaeren tikte toen uiteindelijk af op 9 goals en 8 assists in 45 partijen. Dit seizoen zou hij toch de kaap van 10 goals en 10 assists mogen halen en het wordt dus stilaan tijd dat de cijfers worden opgesmukt.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Hoe beoordeel jij de start van Verschaeren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

13
13
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

21
21
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

54
54
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

43
43
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

136
136
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

163
163
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

125
125
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

459
459
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

669
669
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

397
397
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws