Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

door
Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

Ondanks een prima openingskwartier hebben Cercle Brugge en Zulte Waregem andermaal niet kunnen overtuigen. De Vereniging ging als een wervelwind van start op Jan Breydel met een verdiende voorsprong tot gevolg, Essevee herstelde snel het evenwicht en hield nadien gemakkelijk stand. Zo blijven de teams van Thalhammer en Leye onderin kamperen.


Cercle Brugge en Zulte Waregem vochten op Jan Breydel een West-Vlaamse derby uit. Beide ploegen begonnen matig aan het seizoen met vier op vijftien en zo zat er al wat druk op deze 'kelderkraker'. De Vereniging voetbalde bij momenten al wel prima maar kreeg daar te weinig punten voor. Thalhammer gaf het vertrouwen aan Denkey en Van der Bruggen, bij de bezoekers verving Tsouka dan weer Ciranni.

Kanonstart Cercle uitgeveegd door knappe streep

De Vereniging begon aan een rotvaart en binnen de eerste vijf minuten vonden Ueda en Somers de paal op hun weg. Zulte Waregem ontsnapte tot twee maal toe aan een vroege achterstand. De thuisploeg bleef ook nadien stevig doorduwen en uiteindelijk was het Ueda die na tien minuten spelen de verdiende 1-0 voorbij een kansloze Bossut schoof. Essevee was nergens in die openingsfase maar kwam op het kwartier zowaar weer op gelijke hoogte. Na een scherpe counter kapte Rommens zich vrij aan de rand van de zestien meter en hij verraste Majecki in de verre hoek: 1-1.

De prima openingsfase inspireerde beide ploegen nadien niet tot sprankelend voetbal. Een flauw schot van doelpuntenmaker Rommens en een poging van Hotic die een halve meter naast vloog waren nog de enige echte wapenfeiten nadien. Halfweg waren we op weg naar een gelijkspel, een puntje waar beide ploegen weinig mee opschoten in het klassement.

Cercle opende sterk op Jan Breydel maar een schaarse kans leverde Essevee de gelijkmaker op.

Gebrek aan kwaliteit breekt beide ploegen zuur op 

Ook na de pauze hadden beide ploegen moeite om tot vlotte combinaties en kansen te komen. Schotjes van Miroshi en Ueda bezorgden beide doelmannen geen problemen. Ueda bleef wel één van de meest bedrijvige spelers bij de Vereniging, op het uur schoot hij in de draai (en via een verdediger) over de kooi van Bossut. Aan de overzijde bleef ook Rommens pogingen op het doel van Majecki afvuren maar die misten voorlopig kracht en precisie.

Essevee zat wel een pak beter in de wedstrijd na de rust, Fadera schoot halfweg de tweede helft via een thuisverdediger nipt over. In het absolute slot kwam Cercle Brugge uiteindelijk nog een paar keer dicht bij het verlossende doelpunt maar finaal bleef het bij een gelijkspel op Jan Breydel. Dat zal vooral als een ontgoocheling aanvoelen bij de twee ploegen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Ueda, 1-1 (16') Rommens

LEES OOK: Ontslag Cinel bij Cercle? Selectie geeft duidelijk signaal

Denkt u dat één van deze ploegen zal degraderen?

Meest recent

Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

10
10
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

33
33
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

154
154
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

108
108
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

152
152
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

147
147
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

111
111
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

105
105
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

331
331
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

374
374
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

343
343
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

83
83
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

380
380
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

228
228
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

318
318
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

106
106
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

668
668
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

362
362
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

375
375
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

580
580
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

322
322
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

538
538
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

802
802

Meer sportnieuws