Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

door
Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

Ondanks een prima openingskwartier hebben Cercle Brugge en Zulte Waregem andermaal niet kunnen overtuigen. De Vereniging ging als een wervelwind van start op Jan Breydel met een verdiende voorsprong tot gevolg, Essevee herstelde snel het evenwicht en hield nadien gemakkelijk stand. Zo blijven de teams van Thalhammer en Leye onderin kamperen.


Cercle Brugge en Zulte Waregem vochten op Jan Breydel een West-Vlaamse derby uit. Beide ploegen begonnen matig aan het seizoen met vier op vijftien en zo zat er al wat druk op deze 'kelderkraker'. De Vereniging voetbalde bij momenten al wel prima maar kreeg daar te weinig punten voor. Thalhammer gaf het vertrouwen aan Denkey en Van der Bruggen, bij de bezoekers verving Tsouka dan weer Ciranni.

Kanonstart Cercle uitgeveegd door knappe streep

De Vereniging begon aan een rotvaart en binnen de eerste vijf minuten vonden Ueda en Somers de paal op hun weg. Zulte Waregem ontsnapte tot twee maal toe aan een vroege achterstand. De thuisploeg bleef ook nadien stevig doorduwen en uiteindelijk was het Ueda die na tien minuten spelen de verdiende 1-0 voorbij een kansloze Bossut schoof. Essevee was nergens in die openingsfase maar kwam op het kwartier zowaar weer op gelijke hoogte. Na een scherpe counter kapte Rommens zich vrij aan de rand van de zestien meter en hij verraste Majecki in de verre hoek: 1-1.

De prima openingsfase inspireerde beide ploegen nadien niet tot sprankelend voetbal. Een flauw schot van doelpuntenmaker Rommens en een poging van Hotic die een halve meter naast vloog waren nog de enige echte wapenfeiten nadien. Halfweg waren we op weg naar een gelijkspel, een puntje waar beide ploegen weinig mee opschoten in het klassement.

Cercle opende sterk op Jan Breydel maar een schaarse kans leverde Essevee de gelijkmaker op.

Gebrek aan kwaliteit breekt beide ploegen zuur op 

Ook na de pauze hadden beide ploegen moeite om tot vlotte combinaties en kansen te komen. Schotjes van Miroshi en Ueda bezorgden beide doelmannen geen problemen. Ueda bleef wel één van de meest bedrijvige spelers bij de Vereniging, op het uur schoot hij in de draai (en via een verdediger) over de kooi van Bossut. Aan de overzijde bleef ook Rommens pogingen op het doel van Majecki afvuren maar die misten voorlopig kracht en precisie.

Essevee zat wel een pak beter in de wedstrijd na de rust, Fadera schoot halfweg de tweede helft via een thuisverdediger nipt over. In het absolute slot kwam Cercle Brugge uiteindelijk nog een paar keer dicht bij het verlossende doelpunt maar finaal bleef het bij een gelijkspel op Jan Breydel. Dat zal vooral als een ontgoocheling aanvoelen bij de twee ploegen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Ueda, 1-1 (16') Rommens

LEES OOK: Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Denkt u dat één van deze ploegen zal degraderen?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

15
15
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

135
135
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

199
199
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

83
83
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

55
55
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

46
46
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

630
630
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

277
277
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

499
499
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1169
1169

Meer sportnieuws