Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

door
Kanonstart levert Cercle slechts punt op in West-Vlaamse derby

Ondanks een prima openingskwartier hebben Cercle Brugge en Zulte Waregem andermaal niet kunnen overtuigen. De Vereniging ging als een wervelwind van start op Jan Breydel met een verdiende voorsprong tot gevolg, Essevee herstelde snel het evenwicht en hield nadien gemakkelijk stand. Zo blijven de teams van Thalhammer en Leye onderin kamperen.


Cercle Brugge en Zulte Waregem vochten op Jan Breydel een West-Vlaamse derby uit. Beide ploegen begonnen matig aan het seizoen met vier op vijftien en zo zat er al wat druk op deze 'kelderkraker'. De Vereniging voetbalde bij momenten al wel prima maar kreeg daar te weinig punten voor. Thalhammer gaf het vertrouwen aan Denkey en Van der Bruggen, bij de bezoekers verving Tsouka dan weer Ciranni.

Kanonstart Cercle uitgeveegd door knappe streep

De Vereniging begon aan een rotvaart en binnen de eerste vijf minuten vonden Ueda en Somers de paal op hun weg. Zulte Waregem ontsnapte tot twee maal toe aan een vroege achterstand. De thuisploeg bleef ook nadien stevig doorduwen en uiteindelijk was het Ueda die na tien minuten spelen de verdiende 1-0 voorbij een kansloze Bossut schoof. Essevee was nergens in die openingsfase maar kwam op het kwartier zowaar weer op gelijke hoogte. Na een scherpe counter kapte Rommens zich vrij aan de rand van de zestien meter en hij verraste Majecki in de verre hoek: 1-1.

De prima openingsfase inspireerde beide ploegen nadien niet tot sprankelend voetbal. Een flauw schot van doelpuntenmaker Rommens en een poging van Hotic die een halve meter naast vloog waren nog de enige echte wapenfeiten nadien. Halfweg waren we op weg naar een gelijkspel, een puntje waar beide ploegen weinig mee opschoten in het klassement.

Cercle opende sterk op Jan Breydel maar een schaarse kans leverde Essevee de gelijkmaker op.

Gebrek aan kwaliteit breekt beide ploegen zuur op 

Ook na de pauze hadden beide ploegen moeite om tot vlotte combinaties en kansen te komen. Schotjes van Miroshi en Ueda bezorgden beide doelmannen geen problemen. Ueda bleef wel één van de meest bedrijvige spelers bij de Vereniging, op het uur schoot hij in de draai (en via een verdediger) over de kooi van Bossut. Aan de overzijde bleef ook Rommens pogingen op het doel van Majecki afvuren maar die misten voorlopig kracht en precisie.

Essevee zat wel een pak beter in de wedstrijd na de rust, Fadera schoot halfweg de tweede helft via een thuisverdediger nipt over. In het absolute slot kwam Cercle Brugge uiteindelijk nog een paar keer dicht bij het verlossende doelpunt maar finaal bleef het bij een gelijkspel op Jan Breydel. Dat zal vooral als een ontgoocheling aanvoelen bij de twee ploegen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Ueda, 1-1 (16') Rommens

LEES OOK: 'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Denkt u dat één van deze ploegen zal degraderen?

Meest recent

'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

37
37
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

23
23
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

66
66
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

21
21
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

35
35
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

67
67
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

273
273
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

197
197
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

195
195
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

241
241
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

70
70
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

503
503
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

689
689
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

216
216
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

265
265
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

304
304
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

506
506
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

692
692
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

405
405
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

410
410
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

273
273
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

161
161
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

263
263

Meer sportnieuws