Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

152 stemmen
Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

Nieuwe speeldag in de Challenger Pro League en opnieuw is er (minstens) één van de beloftenteams die in positieve zin verrast. SL16 FC (Standard) zegevierde bij promovendus Dender en opnieuw was een 'goudhaantje' de held van dienst. In de Limburgse derby toonde Lommel zich een maatje te groot voor Jong Genk.


De eerste twee speeldagen in de Challenger Pro League leerden ons dat de beloftenteams het voorlopig uitstekend doen. Geen van de vier tenoren is nog puntenloos en de youngsters van onze topploegen waren meestal zelfs de betere ploeg tegen de andere profteams in onze tweede afdeling. Vanavond stond in de Cegeka Arena met Jong Genk tegen Lommel een derby op het programma, een eind verderop probeerde promovendus Dender zijn eerste punten te behalen tegen SL16, de U23 van Standard zeg maar.

Pareltje zorgt voor ongeslagen status bij SL16 FC

In het Dender Football Complex begonnen de jonkies van Standard opnieuw zonder scrupules. Binnen de eerste minuut dook Kuavita al gevaarlijk op voor Gies maar hij timede compleet verkeerd. Aan de overzijde vloog dan weer een vrije trap van Hens in de handen van Epolo. De Oost-Vlamingen namen de wedstrijd nadien steeds meer in handen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Op het halfuur kwamen de Rouches plots dicht bij de openingstreffer, Berberi haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg, Dender ontsnapte. Aan de overzijde kreeg ook het team van Regi Van Acker nog één dikke kans, Houdret kopte prima naar de hoek maar de bal ging rakelings naast. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-Union speler Rajsel moet voor de doelpunten zorgen bij Dender voorin.
Meteen na de pauze was er plots een grote kans voor Dender maar na een ware scrimmage voor het Luikse doel kon geen van de thuisspelers de bal in doel verlengen. Aan de overzijde plaatste Ghalidi even later de bal een meter of twee naast de verste paal. Dender nam steeds meer de wedstrijd in handen en iets voorbij het uur slaagde Atteri er tot drie maal toe niet in om doelman Epolo te kloppen. Die gemiste kansen brak de thuisploeg zuur op toen Kuavita op een kwartier van het einde drie man van zich afschudde en dan knap in de verste hoek raak trof: 0-1, al het derde doelpunt voor het jonge talent van Standard. De promovendus deed er in het slot nog alles aan om minstens een punt te pakken maar een nieuw schot in de draai van Atteri ging rakelings naast en een prachtige plaatsbal van Hens werd fenomenaal door Epolo uit zijn doel gezweefd. Dender verdiende absoluut een punt maar kreeg er uiteindelijk geen, zo werd het een derde (zure) opeenvolgende nederlaag voor Regi Van Acker en zijn ploeg. SL16 FC blijft na drie speeldagen zowaar nog ongeslagen.

Scoreverloop:

0-1 (74') Kuavita

Efficiënt Lommel zegeviert in derby

Beide ploegen vatten de Limburgse derby met wat voorzichtigheid aan en dat leverde weinig kansen op in de openingsfase. Pas iets voorbij het kwartier was er een mogelijkheid voor de thuisploeg, een plaatsbal van Geusens vloog over de kooi van De Busser. De middenvelder van Jong Genk was de gevaarlijkste man in het eerste halfuur met ook nog een schot dat over het Lommelse doel vloog. De bezoekers kregen voorlopig geen kans bij mekaar gevoetbald, ook een poging van thuisspeler Godts ging over. Pas in de laatste tien minuten toonde ook het team van Bould zich eindelijk eens, de Spanjaard Granell nam een schot knap op de slof maar ook zijn poging was niet gekadreerd, zo bleven beide doelmannen voor de pauze lange tijd werkloos. In de slotfase was het uiteindelijk toch nog Lommel dat op voorsprong klom. Caue Santos profiteerde van mistasten achterin en zorgde van dichtbij voor de 0-1 ruststand.

De Busser kreeg vorig seizoen het vertrouwen in doel bij Lommel en ontgoocheld niet.
Doelpuntenmaker Santos kwam na tien minuten in de tweede helft al dicht bij een tweede treffer maar zijn schot werd nog in laatste instantie afgeblokt door thuisverdediger Van de Perre. Lommel was de dominante ploeg na de pauze en iets voor het uur kwam het ook op een 0-2 voorsprong. Anello krulde een vrije trap prima en doelman Leysen kon er slechts een flauw handje tegen zetten. Jong Genk bleef nadien moedig strijden maar werd op een kwartier van het einde helemaal tegen het canvas gemept: Anello krulde de bal fraai in de verste hoek en met zijn tweede van de avond (0-3) beslechtte hij de Limburgse derby. Met zes op negen klimt Lommel voorlopig naar de eerste plaats.

Scoreverloop:

0-1 (43') Santos, 0-2 (60') Anello, 0-3 (74') Anello


Zal één van de beloftenteams uiteindelijk 'kampioen' worden na de reguliere competitie?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

149
149
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

213
213
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

98
98
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

101
101
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

394
394
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

104
104
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

592
592
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

283
283
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

754
754
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

85
85
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

384
384
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

101
101
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

356
356
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

195
195
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

272
272
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

78
78
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

198
198
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

569
569
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

392
392
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

119
119
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

670
670
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

80
80
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

455
455

Meer sportnieuws