Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

152
Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

Nieuwe speeldag in de Challenger Pro League en opnieuw is er (minstens) één van de beloftenteams die in positieve zin verrast. SL16 FC (Standard) zegevierde bij promovendus Dender en opnieuw was een 'goudhaantje' de held van dienst. In de Limburgse derby toonde Lommel zich een maatje te groot voor Jong Genk.


De eerste twee speeldagen in de Challenger Pro League leerden ons dat de beloftenteams het voorlopig uitstekend doen. Geen van de vier tenoren is nog puntenloos en de youngsters van onze topploegen waren meestal zelfs de betere ploeg tegen de andere profteams in onze tweede afdeling. Vanavond stond in de Cegeka Arena met Jong Genk tegen Lommel een derby op het programma, een eind verderop probeerde promovendus Dender zijn eerste punten te behalen tegen SL16, de U23 van Standard zeg maar.

Pareltje zorgt voor ongeslagen status bij SL16 FC

In het Dender Football Complex begonnen de jonkies van Standard opnieuw zonder scrupules. Binnen de eerste minuut dook Kuavita al gevaarlijk op voor Gies maar hij timede compleet verkeerd. Aan de overzijde vloog dan weer een vrije trap van Hens in de handen van Epolo. De Oost-Vlamingen namen de wedstrijd nadien steeds meer in handen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Op het halfuur kwamen de Rouches plots dicht bij de openingstreffer, Berberi haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg, Dender ontsnapte. Aan de overzijde kreeg ook het team van Regi Van Acker nog één dikke kans, Houdret kopte prima naar de hoek maar de bal ging rakelings naast. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-Union speler Rajsel moet voor de doelpunten zorgen bij Dender voorin.
Meteen na de pauze was er plots een grote kans voor Dender maar na een ware scrimmage voor het Luikse doel kon geen van de thuisspelers de bal in doel verlengen. Aan de overzijde plaatste Ghalidi even later de bal een meter of twee naast de verste paal. Dender nam steeds meer de wedstrijd in handen en iets voorbij het uur slaagde Atteri er tot drie maal toe niet in om doelman Epolo te kloppen. Die gemiste kansen brak de thuisploeg zuur op toen Kuavita op een kwartier van het einde drie man van zich afschudde en dan knap in de verste hoek raak trof: 0-1, al het derde doelpunt voor het jonge talent van Standard. De promovendus deed er in het slot nog alles aan om minstens een punt te pakken maar een nieuw schot in de draai van Atteri ging rakelings naast en een prachtige plaatsbal van Hens werd fenomenaal door Epolo uit zijn doel gezweefd. Dender verdiende absoluut een punt maar kreeg er uiteindelijk geen, zo werd het een derde (zure) opeenvolgende nederlaag voor Regi Van Acker en zijn ploeg. SL16 FC blijft na drie speeldagen zowaar nog ongeslagen.

Scoreverloop:

0-1 (74') Kuavita

Efficiënt Lommel zegeviert in derby

Beide ploegen vatten de Limburgse derby met wat voorzichtigheid aan en dat leverde weinig kansen op in de openingsfase. Pas iets voorbij het kwartier was er een mogelijkheid voor de thuisploeg, een plaatsbal van Geusens vloog over de kooi van De Busser. De middenvelder van Jong Genk was de gevaarlijkste man in het eerste halfuur met ook nog een schot dat over het Lommelse doel vloog. De bezoekers kregen voorlopig geen kans bij mekaar gevoetbald, ook een poging van thuisspeler Godts ging over. Pas in de laatste tien minuten toonde ook het team van Bould zich eindelijk eens, de Spanjaard Granell nam een schot knap op de slof maar ook zijn poging was niet gekadreerd, zo bleven beide doelmannen voor de pauze lange tijd werkloos. In de slotfase was het uiteindelijk toch nog Lommel dat op voorsprong klom. Caue Santos profiteerde van mistasten achterin en zorgde van dichtbij voor de 0-1 ruststand.

De Busser kreeg vorig seizoen het vertrouwen in doel bij Lommel en ontgoocheld niet.
Doelpuntenmaker Santos kwam na tien minuten in de tweede helft al dicht bij een tweede treffer maar zijn schot werd nog in laatste instantie afgeblokt door thuisverdediger Van de Perre. Lommel was de dominante ploeg na de pauze en iets voor het uur kwam het ook op een 0-2 voorsprong. Anello krulde een vrije trap prima en doelman Leysen kon er slechts een flauw handje tegen zetten. Jong Genk bleef nadien moedig strijden maar werd op een kwartier van het einde helemaal tegen het canvas gemept: Anello krulde de bal fraai in de verste hoek en met zijn tweede van de avond (0-3) beslechtte hij de Limburgse derby. Met zes op negen klimt Lommel voorlopig naar de eerste plaats.

Scoreverloop:

0-1 (43') Santos, 0-2 (60') Anello, 0-3 (74') Anello


LEES OOK: Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Zal één van de beloftenteams uiteindelijk 'kampioen' worden na de reguliere competitie?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

459
459
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

18
18
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

201
201
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

26
26
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

112
112
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

229
229
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

50
50
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

50
50
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

176
176
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

221
221
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

207
207
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1188
1188
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

114
114
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

47
47
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

318
318
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

71
71
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

71
71
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

182
182
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

372
372

Meer sportnieuws