Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

152 stemmen
Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

Nieuwe speeldag in de Challenger Pro League en opnieuw is er (minstens) één van de beloftenteams die in positieve zin verrast. SL16 FC (Standard) zegevierde bij promovendus Dender en opnieuw was een 'goudhaantje' de held van dienst. In de Limburgse derby toonde Lommel zich een maatje te groot voor Jong Genk.


De eerste twee speeldagen in de Challenger Pro League leerden ons dat de beloftenteams het voorlopig uitstekend doen. Geen van de vier tenoren is nog puntenloos en de youngsters van onze topploegen waren meestal zelfs de betere ploeg tegen de andere profteams in onze tweede afdeling. Vanavond stond in de Cegeka Arena met Jong Genk tegen Lommel een derby op het programma, een eind verderop probeerde promovendus Dender zijn eerste punten te behalen tegen SL16, de U23 van Standard zeg maar.

Pareltje zorgt voor ongeslagen status bij SL16 FC

In het Dender Football Complex begonnen de jonkies van Standard opnieuw zonder scrupules. Binnen de eerste minuut dook Kuavita al gevaarlijk op voor Gies maar hij timede compleet verkeerd. Aan de overzijde vloog dan weer een vrije trap van Hens in de handen van Epolo. De Oost-Vlamingen namen de wedstrijd nadien steeds meer in handen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Op het halfuur kwamen de Rouches plots dicht bij de openingstreffer, Berberi haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg, Dender ontsnapte. Aan de overzijde kreeg ook het team van Regi Van Acker nog één dikke kans, Houdret kopte prima naar de hoek maar de bal ging rakelings naast. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-Union speler Rajsel moet voor de doelpunten zorgen bij Dender voorin.
Meteen na de pauze was er plots een grote kans voor Dender maar na een ware scrimmage voor het Luikse doel kon geen van de thuisspelers de bal in doel verlengen. Aan de overzijde plaatste Ghalidi even later de bal een meter of twee naast de verste paal. Dender nam steeds meer de wedstrijd in handen en iets voorbij het uur slaagde Atteri er tot drie maal toe niet in om doelman Epolo te kloppen. Die gemiste kansen brak de thuisploeg zuur op toen Kuavita op een kwartier van het einde drie man van zich afschudde en dan knap in de verste hoek raak trof: 0-1, al het derde doelpunt voor het jonge talent van Standard. De promovendus deed er in het slot nog alles aan om minstens een punt te pakken maar een nieuw schot in de draai van Atteri ging rakelings naast en een prachtige plaatsbal van Hens werd fenomenaal door Epolo uit zijn doel gezweefd. Dender verdiende absoluut een punt maar kreeg er uiteindelijk geen, zo werd het een derde (zure) opeenvolgende nederlaag voor Regi Van Acker en zijn ploeg. SL16 FC blijft na drie speeldagen zowaar nog ongeslagen.

Scoreverloop:

0-1 (74') Kuavita

Efficiënt Lommel zegeviert in derby

Beide ploegen vatten de Limburgse derby met wat voorzichtigheid aan en dat leverde weinig kansen op in de openingsfase. Pas iets voorbij het kwartier was er een mogelijkheid voor de thuisploeg, een plaatsbal van Geusens vloog over de kooi van De Busser. De middenvelder van Jong Genk was de gevaarlijkste man in het eerste halfuur met ook nog een schot dat over het Lommelse doel vloog. De bezoekers kregen voorlopig geen kans bij mekaar gevoetbald, ook een poging van thuisspeler Godts ging over. Pas in de laatste tien minuten toonde ook het team van Bould zich eindelijk eens, de Spanjaard Granell nam een schot knap op de slof maar ook zijn poging was niet gekadreerd, zo bleven beide doelmannen voor de pauze lange tijd werkloos. In de slotfase was het uiteindelijk toch nog Lommel dat op voorsprong klom. Caue Santos profiteerde van mistasten achterin en zorgde van dichtbij voor de 0-1 ruststand.

De Busser kreeg vorig seizoen het vertrouwen in doel bij Lommel en ontgoocheld niet.
Doelpuntenmaker Santos kwam na tien minuten in de tweede helft al dicht bij een tweede treffer maar zijn schot werd nog in laatste instantie afgeblokt door thuisverdediger Van de Perre. Lommel was de dominante ploeg na de pauze en iets voor het uur kwam het ook op een 0-2 voorsprong. Anello krulde een vrije trap prima en doelman Leysen kon er slechts een flauw handje tegen zetten. Jong Genk bleef nadien moedig strijden maar werd op een kwartier van het einde helemaal tegen het canvas gemept: Anello krulde de bal fraai in de verste hoek en met zijn tweede van de avond (0-3) beslechtte hij de Limburgse derby. Met zes op negen klimt Lommel voorlopig naar de eerste plaats.

Scoreverloop:

0-1 (43') Santos, 0-2 (60') Anello, 0-3 (74') Anello


LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Zal één van de beloftenteams uiteindelijk 'kampioen' worden na de reguliere competitie?

Meest recent

Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

199
199
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

84
84
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

30
30
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

64
64
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

107
107
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

120
120
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

99
99
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

153
153
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

121
121
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

315
315
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

41
41
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

226
226
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

639
639
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

289
289
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

114
114
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

58
58
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

98
98
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

1028
1028
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

78
78
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

48
48
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

1099
1099
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

383
383
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

309
309
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

767
767

Meer sportnieuws