Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

152 stemmen
Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

Nieuwe speeldag in de Challenger Pro League en opnieuw is er (minstens) één van de beloftenteams die in positieve zin verrast. SL16 FC (Standard) zegevierde bij promovendus Dender en opnieuw was een 'goudhaantje' de held van dienst. In de Limburgse derby toonde Lommel zich een maatje te groot voor Jong Genk.


De eerste twee speeldagen in de Challenger Pro League leerden ons dat de beloftenteams het voorlopig uitstekend doen. Geen van de vier tenoren is nog puntenloos en de youngsters van onze topploegen waren meestal zelfs de betere ploeg tegen de andere profteams in onze tweede afdeling. Vanavond stond in de Cegeka Arena met Jong Genk tegen Lommel een derby op het programma, een eind verderop probeerde promovendus Dender zijn eerste punten te behalen tegen SL16, de U23 van Standard zeg maar.

Pareltje zorgt voor ongeslagen status bij SL16 FC

In het Dender Football Complex begonnen de jonkies van Standard opnieuw zonder scrupules. Binnen de eerste minuut dook Kuavita al gevaarlijk op voor Gies maar hij timede compleet verkeerd. Aan de overzijde vloog dan weer een vrije trap van Hens in de handen van Epolo. De Oost-Vlamingen namen de wedstrijd nadien steeds meer in handen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Op het halfuur kwamen de Rouches plots dicht bij de openingstreffer, Berberi haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg, Dender ontsnapte. Aan de overzijde kreeg ook het team van Regi Van Acker nog één dikke kans, Houdret kopte prima naar de hoek maar de bal ging rakelings naast. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-Union speler Rajsel moet voor de doelpunten zorgen bij Dender voorin.
Meteen na de pauze was er plots een grote kans voor Dender maar na een ware scrimmage voor het Luikse doel kon geen van de thuisspelers de bal in doel verlengen. Aan de overzijde plaatste Ghalidi even later de bal een meter of twee naast de verste paal. Dender nam steeds meer de wedstrijd in handen en iets voorbij het uur slaagde Atteri er tot drie maal toe niet in om doelman Epolo te kloppen. Die gemiste kansen brak de thuisploeg zuur op toen Kuavita op een kwartier van het einde drie man van zich afschudde en dan knap in de verste hoek raak trof: 0-1, al het derde doelpunt voor het jonge talent van Standard. De promovendus deed er in het slot nog alles aan om minstens een punt te pakken maar een nieuw schot in de draai van Atteri ging rakelings naast en een prachtige plaatsbal van Hens werd fenomenaal door Epolo uit zijn doel gezweefd. Dender verdiende absoluut een punt maar kreeg er uiteindelijk geen, zo werd het een derde (zure) opeenvolgende nederlaag voor Regi Van Acker en zijn ploeg. SL16 FC blijft na drie speeldagen zowaar nog ongeslagen.

Scoreverloop:

0-1 (74') Kuavita

Efficiënt Lommel zegeviert in derby

Beide ploegen vatten de Limburgse derby met wat voorzichtigheid aan en dat leverde weinig kansen op in de openingsfase. Pas iets voorbij het kwartier was er een mogelijkheid voor de thuisploeg, een plaatsbal van Geusens vloog over de kooi van De Busser. De middenvelder van Jong Genk was de gevaarlijkste man in het eerste halfuur met ook nog een schot dat over het Lommelse doel vloog. De bezoekers kregen voorlopig geen kans bij mekaar gevoetbald, ook een poging van thuisspeler Godts ging over. Pas in de laatste tien minuten toonde ook het team van Bould zich eindelijk eens, de Spanjaard Granell nam een schot knap op de slof maar ook zijn poging was niet gekadreerd, zo bleven beide doelmannen voor de pauze lange tijd werkloos. In de slotfase was het uiteindelijk toch nog Lommel dat op voorsprong klom. Caue Santos profiteerde van mistasten achterin en zorgde van dichtbij voor de 0-1 ruststand.

De Busser kreeg vorig seizoen het vertrouwen in doel bij Lommel en ontgoocheld niet.
Doelpuntenmaker Santos kwam na tien minuten in de tweede helft al dicht bij een tweede treffer maar zijn schot werd nog in laatste instantie afgeblokt door thuisverdediger Van de Perre. Lommel was de dominante ploeg na de pauze en iets voor het uur kwam het ook op een 0-2 voorsprong. Anello krulde een vrije trap prima en doelman Leysen kon er slechts een flauw handje tegen zetten. Jong Genk bleef nadien moedig strijden maar werd op een kwartier van het einde helemaal tegen het canvas gemept: Anello krulde de bal fraai in de verste hoek en met zijn tweede van de avond (0-3) beslechtte hij de Limburgse derby. Met zes op negen klimt Lommel voorlopig naar de eerste plaats.

Scoreverloop:

0-1 (43') Santos, 0-2 (60') Anello, 0-3 (74') Anello


Zal één van de beloftenteams uiteindelijk 'kampioen' worden na de reguliere competitie?

Meest recent

Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

164
164
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

35
35
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

114
114
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

25
25
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

46
46
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

23
23
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

130
130
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

134
134
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

21
21
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

130
130
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

24
24
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

273
273
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

361
361
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

174
174
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

106
106
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

809
809
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

481
481
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

363
363
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

844
844

Meer sportnieuws