Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

door
Rouches ontdekken nieuw goudhaantje, Jong Genk verliest in derby

Nieuwe speeldag in de Challenger Pro League en opnieuw is er (minstens) één van de beloftenteams die in positieve zin verrast. SL16 FC (Standard) zegevierde bij promovendus Dender en opnieuw was een 'goudhaantje' de held van dienst. In de Limburgse derby toonde Lommel zich een maatje te groot voor Jong Genk.


De eerste twee speeldagen in de Challenger Pro League leerden ons dat de beloftenteams het voorlopig uitstekend doen. Geen van de vier tenoren is nog puntenloos en de youngsters van onze topploegen waren meestal zelfs de betere ploeg tegen de andere profteams in onze tweede afdeling. Vanavond stond in de Cegeka Arena met Jong Genk tegen Lommel een derby op het programma, een eind verderop probeerde promovendus Dender zijn eerste punten te behalen tegen SL16, de U23 van Standard zeg maar.

Pareltje zorgt voor ongeslagen status bij SL16 FC

In het Dender Football Complex begonnen de jonkies van Standard opnieuw zonder scrupules. Binnen de eerste minuut dook Kuavita al gevaarlijk op voor Gies maar hij timede compleet verkeerd. Aan de overzijde vloog dan weer een vrije trap van Hens in de handen van Epolo. De Oost-Vlamingen namen de wedstrijd nadien steeds meer in handen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Op het halfuur kwamen de Rouches plots dicht bij de openingstreffer, Berberi haalde hard uit maar vond de lat op zijn weg, Dender ontsnapte. Aan de overzijde kreeg ook het team van Regi Van Acker nog één dikke kans, Houdret kopte prima naar de hoek maar de bal ging rakelings naast. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-Union speler Rajsel moet voor de doelpunten zorgen bij Dender voorin.
Meteen na de pauze was er plots een grote kans voor Dender maar na een ware scrimmage voor het Luikse doel kon geen van de thuisspelers de bal in doel verlengen. Aan de overzijde plaatste Ghalidi even later de bal een meter of twee naast de verste paal. Dender nam steeds meer de wedstrijd in handen en iets voorbij het uur slaagde Atteri er tot drie maal toe niet in om doelman Epolo te kloppen. Die gemiste kansen brak de thuisploeg zuur op toen Kuavita op een kwartier van het einde drie man van zich afschudde en dan knap in de verste hoek raak trof: 0-1, al het derde doelpunt voor het jonge talent van Standard. De promovendus deed er in het slot nog alles aan om minstens een punt te pakken maar een nieuw schot in de draai van Atteri ging rakelings naast en een prachtige plaatsbal van Hens werd fenomenaal door Epolo uit zijn doel gezweefd. Dender verdiende absoluut een punt maar kreeg er uiteindelijk geen, zo werd het een derde (zure) opeenvolgende nederlaag voor Regi Van Acker en zijn ploeg. SL16 FC blijft na drie speeldagen zowaar nog ongeslagen.

Scoreverloop:

0-1 (74') Kuavita

Efficiënt Lommel zegeviert in derby

Beide ploegen vatten de Limburgse derby met wat voorzichtigheid aan en dat leverde weinig kansen op in de openingsfase. Pas iets voorbij het kwartier was er een mogelijkheid voor de thuisploeg, een plaatsbal van Geusens vloog over de kooi van De Busser. De middenvelder van Jong Genk was de gevaarlijkste man in het eerste halfuur met ook nog een schot dat over het Lommelse doel vloog. De bezoekers kregen voorlopig geen kans bij mekaar gevoetbald, ook een poging van thuisspeler Godts ging over. Pas in de laatste tien minuten toonde ook het team van Bould zich eindelijk eens, de Spanjaard Granell nam een schot knap op de slof maar ook zijn poging was niet gekadreerd, zo bleven beide doelmannen voor de pauze lange tijd werkloos. In de slotfase was het uiteindelijk toch nog Lommel dat op voorsprong klom. Caue Santos profiteerde van mistasten achterin en zorgde van dichtbij voor de 0-1 ruststand.

De Busser kreeg vorig seizoen het vertrouwen in doel bij Lommel en ontgoocheld niet.
Doelpuntenmaker Santos kwam na tien minuten in de tweede helft al dicht bij een tweede treffer maar zijn schot werd nog in laatste instantie afgeblokt door thuisverdediger Van de Perre. Lommel was de dominante ploeg na de pauze en iets voor het uur kwam het ook op een 0-2 voorsprong. Anello krulde een vrije trap prima en doelman Leysen kon er slechts een flauw handje tegen zetten. Jong Genk bleef nadien moedig strijden maar werd op een kwartier van het einde helemaal tegen het canvas gemept: Anello krulde de bal fraai in de verste hoek en met zijn tweede van de avond (0-3) beslechtte hij de Limburgse derby. Met zes op negen klimt Lommel voorlopig naar de eerste plaats.

Scoreverloop:

0-1 (43') Santos, 0-2 (60') Anello, 0-3 (74') Anello


Zal één van de beloftenteams uiteindelijk 'kampioen' worden na de reguliere competitie?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

33
33
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

11
11
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

82
82
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

20
20
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

30
30
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

99
99
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

34
34
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

109
109
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

311
311
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

42
42
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

466
466
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

91
91
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

215
215
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

97
97
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

470
470
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

166
166
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

327
327
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

295
295
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

157
157
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

422
422

Meer sportnieuws