Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

643 stemmen
Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

Stiekem had hij gehoopt op een buitenlandse transfer, maar al voor de tweede zomermercato op rij heerst er geen concrete interesse voor Paul Onuachu. De Nigeriaan van KRC Genk kende vorig seizoen een teleurstellende jaargang, hij viel zelfs uit de top tien van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, en bovendien nam zijn marktwaarde - in nog geen één jaar tijd - af met maar liefst 23%. Dimitri de Condé hoeft dus niet langer meer te rekenen op transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een superdeal waar hij vorige zomer nog volop van droomde.


NOOIT CONCRETE INTERESSE

“Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin”, zei ex-Genkie Tom Soetaers vorig jaar in Het Nieuwsblad. Ondertussen verlieten Theo Bongonda (Cadiz) en Junya Ito (Stade Reims) de club, waardoor Paul Onuachu als enige van de gouden drietand overblijft. Nochtans was het de verwachting dat de Gouden Schoen eindelijk zijn langverwachte transfer naar het buitenland zou maken, maar net zoals in de vorige zomer is er geen sprake van concrete interesse in hem.

In de zomermercato van vorig jaar ging iedereen ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zou maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes vorig jaar in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham.



Paul Onuachu bleef vorig jaar dus op post bij KRC Genk en dat tot zijn eigen grote frustratie. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

SPORTIEVE DEVALUATIE

Maar uitstel is geen afstel. En zeker al omdat Paul Onuachu in januari de Gouden Schoen won. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij in het kalenderjaar 2021 alle mogelijke records, en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Branko Strupar (1998) en Wesley Sonck (2001) gingen Onuachu vooraf als Genkse Gouden Schoen-winnaars en zij maakten het volgende seizoen een mooie transfer naar respectievelijk Derby County en Ajax. Het leed vorig seizoen dus geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig was aan zijn laatste maanden in de Cegaka Arena.

Maar ook in de huidige zomermercato kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Paul Onuachu weg te halen. Sevilla FC, Wolverhampton Wanderers en Club Brugge werden genoemd, maar meer dan wat informeren was dat echter niet. Misschien heeft dat te maken met het feit dat de Nigeriaan vorig seizoen niet bijster goed presteerde. Hij zakte toen vaak ver terug op het veld om de opbouw te verzorgen, waarmee hij een grote bijdrage leverde voor de ploeg, maar anderzijds nam hij ook soms te veel hooi op zijn vork door geregeld drie man proberen te dribbelen.



Door die (te) grote inspanningen presteerde Paul Onuachu vorig seizoen veel minder in zijn beste kwaliteit en zijn grootste taak: doelpunten scoren. Twee seizoenen geleden was de Nigeriaan in de Jupiler Pro League nog veruit de vlotst scorende en meest efficiënte spits. Maar vorig seizoen daalde hij in de Belgische competitie tot de zesde vlotst scorende spits én viel hij op het gebied van efficiëntie zelfs uit de top tien. En dat deed zijn aantrekkelijkheid op de transfermarkt duidelijk geen deugd, want ook in deze huidige zomermercato is er amper interesse in hem.

FINANCIËLE DEVALUATIE

Bovendien is zijn marktwaarde ondertussen ook al stevig gekelderd. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - net voor hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig vorig seizoen gingen daar zelfs nog enkele miljoenen vanaf, waardoor zijn huidige marktwaarde 17 miljoen euro bedraagt. Een afname van 23% nog geen één jaar tijd dus. Het lijkt erop dat Dimitri de Condé niet langer meer hoeft te rekenen op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een geldsom waar hij in juli vorig jaar nog vurig op hoopte.



Áls KRC Genk hem nog zou verkopen tenminste. Ten eerste is er helemaal geen concrete interesse in hem en bovendien liet Wouter Vrancken vrijdag uitschijnen dat Paul Onuachu niet zinnens is om een transfer af te dwingen. “Ik voel weinig transferkriebels bij Paul”, verklaarde de coach op de persconferentie in aanloop naar de match tegen RFC Seraing. “Paul is nog hier en zal misschien nog lang blijven. … Hij voelt zich goed in onze aanpak en heeft vertrouwen in zijn medespelers. Mentaal geeft hij dus positieve signalen”, aldus Vrancken. Onuachu maakt zaterdag wellicht zijn eerste minuten van het seizoen, nadat hij eerder in de lappenmand lag door een adductorenletsel.

LEES OOK: Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Zal Genk (ooit) nog meer dan 15 miljoen vangen voor Onuachu?

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

146
146
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

155
155
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

24
24
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

143
143
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

81
81
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

98
98
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

184
184
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

32
32
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

123
123
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

429
429
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

207
207
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

192
192
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

128
128
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

423
423
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

327
327
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

140
140
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

132
132
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

549
549
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

346
346
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

228
228
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

201
201

Meer sportnieuws