Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

643 stemmen
Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

Stiekem had hij gehoopt op een buitenlandse transfer, maar al voor de tweede zomermercato op rij heerst er geen concrete interesse voor Paul Onuachu. De Nigeriaan van KRC Genk kende vorig seizoen een teleurstellende jaargang, hij viel zelfs uit de top tien van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, en bovendien nam zijn marktwaarde - in nog geen één jaar tijd - af met maar liefst 23%. Dimitri de Condé hoeft dus niet langer meer te rekenen op transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een superdeal waar hij vorige zomer nog volop van droomde.


NOOIT CONCRETE INTERESSE

“Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin”, zei ex-Genkie Tom Soetaers vorig jaar in Het Nieuwsblad. Ondertussen verlieten Theo Bongonda (Cadiz) en Junya Ito (Stade Reims) de club, waardoor Paul Onuachu als enige van de gouden drietand overblijft. Nochtans was het de verwachting dat de Gouden Schoen eindelijk zijn langverwachte transfer naar het buitenland zou maken, maar net zoals in de vorige zomer is er geen sprake van concrete interesse in hem.

In de zomermercato van vorig jaar ging iedereen ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zou maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes vorig jaar in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham.



Paul Onuachu bleef vorig jaar dus op post bij KRC Genk en dat tot zijn eigen grote frustratie. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

SPORTIEVE DEVALUATIE

Maar uitstel is geen afstel. En zeker al omdat Paul Onuachu in januari de Gouden Schoen won. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij in het kalenderjaar 2021 alle mogelijke records, en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Branko Strupar (1998) en Wesley Sonck (2001) gingen Onuachu vooraf als Genkse Gouden Schoen-winnaars en zij maakten het volgende seizoen een mooie transfer naar respectievelijk Derby County en Ajax. Het leed vorig seizoen dus geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig was aan zijn laatste maanden in de Cegaka Arena.

Maar ook in de huidige zomermercato kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Paul Onuachu weg te halen. Sevilla FC, Wolverhampton Wanderers en Club Brugge werden genoemd, maar meer dan wat informeren was dat echter niet. Misschien heeft dat te maken met het feit dat de Nigeriaan vorig seizoen niet bijster goed presteerde. Hij zakte toen vaak ver terug op het veld om de opbouw te verzorgen, waarmee hij een grote bijdrage leverde voor de ploeg, maar anderzijds nam hij ook soms te veel hooi op zijn vork door geregeld drie man proberen te dribbelen.



Door die (te) grote inspanningen presteerde Paul Onuachu vorig seizoen veel minder in zijn beste kwaliteit en zijn grootste taak: doelpunten scoren. Twee seizoenen geleden was de Nigeriaan in de Jupiler Pro League nog veruit de vlotst scorende en meest efficiënte spits. Maar vorig seizoen daalde hij in de Belgische competitie tot de zesde vlotst scorende spits én viel hij op het gebied van efficiëntie zelfs uit de top tien. En dat deed zijn aantrekkelijkheid op de transfermarkt duidelijk geen deugd, want ook in deze huidige zomermercato is er amper interesse in hem.

FINANCIËLE DEVALUATIE

Bovendien is zijn marktwaarde ondertussen ook al stevig gekelderd. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - net voor hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig vorig seizoen gingen daar zelfs nog enkele miljoenen vanaf, waardoor zijn huidige marktwaarde 17 miljoen euro bedraagt. Een afname van 23% nog geen één jaar tijd dus. Het lijkt erop dat Dimitri de Condé niet langer meer hoeft te rekenen op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een geldsom waar hij in juli vorig jaar nog vurig op hoopte.



Áls KRC Genk hem nog zou verkopen tenminste. Ten eerste is er helemaal geen concrete interesse in hem en bovendien liet Wouter Vrancken vrijdag uitschijnen dat Paul Onuachu niet zinnens is om een transfer af te dwingen. “Ik voel weinig transferkriebels bij Paul”, verklaarde de coach op de persconferentie in aanloop naar de match tegen RFC Seraing. “Paul is nog hier en zal misschien nog lang blijven. … Hij voelt zich goed in onze aanpak en heeft vertrouwen in zijn medespelers. Mentaal geeft hij dus positieve signalen”, aldus Vrancken. Onuachu maakt zaterdag wellicht zijn eerste minuten van het seizoen, nadat hij eerder in de lappenmand lag door een adductorenletsel.

LEES OOK: Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Zal Genk (ooit) nog meer dan 15 miljoen vangen voor Onuachu?

Meest recent

Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

132
132
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

307
307
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

37
37
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

176
176
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

314
314
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

55
55
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

243
243
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

19
19
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

132
132
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

183
183
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

51
51
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

42
42
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

182
182
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

450
450
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

332
332
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

105
105
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

619
619
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

70
70
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

420
420
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

777
777
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

286
286
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

163
163
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

88
88
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

181
181
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

161
161

Meer sportnieuws