Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

643
Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

Stiekem had hij gehoopt op een buitenlandse transfer, maar al voor de tweede zomermercato op rij heerst er geen concrete interesse voor Paul Onuachu. De Nigeriaan van KRC Genk kende vorig seizoen een teleurstellende jaargang, hij viel zelfs uit de top tien van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, en bovendien nam zijn marktwaarde - in nog geen één jaar tijd - af met maar liefst 23%. Dimitri de Condé hoeft dus niet langer meer te rekenen op transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een superdeal waar hij vorige zomer nog volop van droomde.


NOOIT CONCRETE INTERESSE

“Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin”, zei ex-Genkie Tom Soetaers vorig jaar in Het Nieuwsblad. Ondertussen verlieten Theo Bongonda (Cadiz) en Junya Ito (Stade Reims) de club, waardoor Paul Onuachu als enige van de gouden drietand overblijft. Nochtans was het de verwachting dat de Gouden Schoen eindelijk zijn langverwachte transfer naar het buitenland zou maken, maar net zoals in de vorige zomer is er geen sprake van concrete interesse in hem.

In de zomermercato van vorig jaar ging iedereen ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zou maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes vorig jaar in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham.



Paul Onuachu bleef vorig jaar dus op post bij KRC Genk en dat tot zijn eigen grote frustratie. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

SPORTIEVE DEVALUATIE

Maar uitstel is geen afstel. En zeker al omdat Paul Onuachu in januari de Gouden Schoen won. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij in het kalenderjaar 2021 alle mogelijke records, en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Branko Strupar (1998) en Wesley Sonck (2001) gingen Onuachu vooraf als Genkse Gouden Schoen-winnaars en zij maakten het volgende seizoen een mooie transfer naar respectievelijk Derby County en Ajax. Het leed vorig seizoen dus geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig was aan zijn laatste maanden in de Cegaka Arena.

Maar ook in de huidige zomermercato kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Paul Onuachu weg te halen. Sevilla FC, Wolverhampton Wanderers en Club Brugge werden genoemd, maar meer dan wat informeren was dat echter niet. Misschien heeft dat te maken met het feit dat de Nigeriaan vorig seizoen niet bijster goed presteerde. Hij zakte toen vaak ver terug op het veld om de opbouw te verzorgen, waarmee hij een grote bijdrage leverde voor de ploeg, maar anderzijds nam hij ook soms te veel hooi op zijn vork door geregeld drie man proberen te dribbelen.



Door die (te) grote inspanningen presteerde Paul Onuachu vorig seizoen veel minder in zijn beste kwaliteit en zijn grootste taak: doelpunten scoren. Twee seizoenen geleden was de Nigeriaan in de Jupiler Pro League nog veruit de vlotst scorende en meest efficiënte spits. Maar vorig seizoen daalde hij in de Belgische competitie tot de zesde vlotst scorende spits én viel hij op het gebied van efficiëntie zelfs uit de top tien. En dat deed zijn aantrekkelijkheid op de transfermarkt duidelijk geen deugd, want ook in deze huidige zomermercato is er amper interesse in hem.

FINANCIËLE DEVALUATIE

Bovendien is zijn marktwaarde ondertussen ook al stevig gekelderd. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - net voor hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig vorig seizoen gingen daar zelfs nog enkele miljoenen vanaf, waardoor zijn huidige marktwaarde 17 miljoen euro bedraagt. Een afname van 23% nog geen één jaar tijd dus. Het lijkt erop dat Dimitri de Condé niet langer meer hoeft te rekenen op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een geldsom waar hij in juli vorig jaar nog vurig op hoopte.



Áls KRC Genk hem nog zou verkopen tenminste. Ten eerste is er helemaal geen concrete interesse in hem en bovendien liet Wouter Vrancken vrijdag uitschijnen dat Paul Onuachu niet zinnens is om een transfer af te dwingen. “Ik voel weinig transferkriebels bij Paul”, verklaarde de coach op de persconferentie in aanloop naar de match tegen RFC Seraing. “Paul is nog hier en zal misschien nog lang blijven. … Hij voelt zich goed in onze aanpak en heeft vertrouwen in zijn medespelers. Mentaal geeft hij dus positieve signalen”, aldus Vrancken. Onuachu maakt zaterdag wellicht zijn eerste minuten van het seizoen, nadat hij eerder in de lappenmand lag door een adductorenletsel.

LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Zal Genk (ooit) nog meer dan 15 miljoen vangen voor Onuachu?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

14
14
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

39
39
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

29
29
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

87
87
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

110
110
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

272
272
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

54
54
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

224
224
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

34
34
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

385
385
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

299
299
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

718
718
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

760
760
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

258
258
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1001
1001
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

812
812
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

482
482
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

341
341
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws