Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

door
Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

Stiekem had hij gehoopt op een buitenlandse transfer, maar al voor de tweede zomermercato op rij heerst er geen concrete interesse voor Paul Onuachu. De Nigeriaan van KRC Genk kende vorig seizoen een teleurstellende jaargang, hij viel zelfs uit de top tien van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, en bovendien nam zijn marktwaarde - in nog geen één jaar tijd - af met maar liefst 23%. Dimitri de Condé hoeft dus niet langer meer te rekenen op transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een superdeal waar hij vorige zomer nog volop van droomde.


NOOIT CONCRETE INTERESSE

“Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin”, zei ex-Genkie Tom Soetaers vorig jaar in Het Nieuwsblad. Ondertussen verlieten Theo Bongonda (Cadiz) en Junya Ito (Stade Reims) de club, waardoor Paul Onuachu als enige van de gouden drietand overblijft. Nochtans was het de verwachting dat de Gouden Schoen eindelijk zijn langverwachte transfer naar het buitenland zou maken, maar net zoals in de vorige zomer is er geen sprake van concrete interesse in hem.

In de zomermercato van vorig jaar ging iedereen ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zou maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes vorig jaar in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham.



Paul Onuachu bleef vorig jaar dus op post bij KRC Genk en dat tot zijn eigen grote frustratie. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

SPORTIEVE DEVALUATIE

Maar uitstel is geen afstel. En zeker al omdat Paul Onuachu in januari de Gouden Schoen won. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij in het kalenderjaar 2021 alle mogelijke records, en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Branko Strupar (1998) en Wesley Sonck (2001) gingen Onuachu vooraf als Genkse Gouden Schoen-winnaars en zij maakten het volgende seizoen een mooie transfer naar respectievelijk Derby County en Ajax. Het leed vorig seizoen dus geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig was aan zijn laatste maanden in de Cegaka Arena.

Maar ook in de huidige zomermercato kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Paul Onuachu weg te halen. Sevilla FC, Wolverhampton Wanderers en Club Brugge werden genoemd, maar meer dan wat informeren was dat echter niet. Misschien heeft dat te maken met het feit dat de Nigeriaan vorig seizoen niet bijster goed presteerde. Hij zakte toen vaak ver terug op het veld om de opbouw te verzorgen, waarmee hij een grote bijdrage leverde voor de ploeg, maar anderzijds nam hij ook soms te veel hooi op zijn vork door geregeld drie man proberen te dribbelen.



Door die (te) grote inspanningen presteerde Paul Onuachu vorig seizoen veel minder in zijn beste kwaliteit en zijn grootste taak: doelpunten scoren. Twee seizoenen geleden was de Nigeriaan in de Jupiler Pro League nog veruit de vlotst scorende en meest efficiënte spits. Maar vorig seizoen daalde hij in de Belgische competitie tot de zesde vlotst scorende spits én viel hij op het gebied van efficiëntie zelfs uit de top tien. En dat deed zijn aantrekkelijkheid op de transfermarkt duidelijk geen deugd, want ook in deze huidige zomermercato is er amper interesse in hem.

FINANCIËLE DEVALUATIE

Bovendien is zijn marktwaarde ondertussen ook al stevig gekelderd. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - net voor hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig vorig seizoen gingen daar zelfs nog enkele miljoenen vanaf, waardoor zijn huidige marktwaarde 17 miljoen euro bedraagt. Een afname van 23% nog geen één jaar tijd dus. Het lijkt erop dat Dimitri de Condé niet langer meer hoeft te rekenen op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een geldsom waar hij in juli vorig jaar nog vurig op hoopte.



Áls KRC Genk hem nog zou verkopen tenminste. Ten eerste is er helemaal geen concrete interesse in hem en bovendien liet Wouter Vrancken vrijdag uitschijnen dat Paul Onuachu niet zinnens is om een transfer af te dwingen. “Ik voel weinig transferkriebels bij Paul”, verklaarde de coach op de persconferentie in aanloop naar de match tegen RFC Seraing. “Paul is nog hier en zal misschien nog lang blijven. … Hij voelt zich goed in onze aanpak en heeft vertrouwen in zijn medespelers. Mentaal geeft hij dus positieve signalen”, aldus Vrancken. Onuachu maakt zaterdag wellicht zijn eerste minuten van het seizoen, nadat hij eerder in de lappenmand lag door een adductorenletsel.

LEES OOK: Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

Zal Genk (ooit) nog meer dan 15 miljoen vangen voor Onuachu?

Meest recent

'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

100
100
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

224
224
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

288
288
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

21
21
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

69
69
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

165
165
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

35
35
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

71
71
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

61
61
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

203
203
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

251
251
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

986
986
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

51
51
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

598
598
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

372
372
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

149
149
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

152
152
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

866
866
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

679
679
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

269
269
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

160
160
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

94
94
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

62
62

Meer sportnieuws