Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

643
Genk loopt superdeal van 30 miljoen mis

Stiekem had hij gehoopt op een buitenlandse transfer, maar al voor de tweede zomermercato op rij heerst er geen concrete interesse voor Paul Onuachu. De Nigeriaan van KRC Genk kende vorig seizoen een teleurstellende jaargang, hij viel zelfs uit de top tien van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, en bovendien nam zijn marktwaarde - in nog geen één jaar tijd - af met maar liefst 23%. Dimitri de Condé hoeft dus niet langer meer te rekenen op transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een superdeal waar hij vorige zomer nog volop van droomde.


NOOIT CONCRETE INTERESSE

“Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin”, zei ex-Genkie Tom Soetaers vorig jaar in Het Nieuwsblad. Ondertussen verlieten Theo Bongonda (Cadiz) en Junya Ito (Stade Reims) de club, waardoor Paul Onuachu als enige van de gouden drietand overblijft. Nochtans was het de verwachting dat de Gouden Schoen eindelijk zijn langverwachte transfer naar het buitenland zou maken, maar net zoals in de vorige zomer is er geen sprake van concrete interesse in hem.

In de zomermercato van vorig jaar ging iedereen ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zou maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes vorig jaar in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham.



Paul Onuachu bleef vorig jaar dus op post bij KRC Genk en dat tot zijn eigen grote frustratie. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

SPORTIEVE DEVALUATIE

Maar uitstel is geen afstel. En zeker al omdat Paul Onuachu in januari de Gouden Schoen won. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij in het kalenderjaar 2021 alle mogelijke records, en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Branko Strupar (1998) en Wesley Sonck (2001) gingen Onuachu vooraf als Genkse Gouden Schoen-winnaars en zij maakten het volgende seizoen een mooie transfer naar respectievelijk Derby County en Ajax. Het leed vorig seizoen dus geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig was aan zijn laatste maanden in de Cegaka Arena.

Maar ook in de huidige zomermercato kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Paul Onuachu weg te halen. Sevilla FC, Wolverhampton Wanderers en Club Brugge werden genoemd, maar meer dan wat informeren was dat echter niet. Misschien heeft dat te maken met het feit dat de Nigeriaan vorig seizoen niet bijster goed presteerde. Hij zakte toen vaak ver terug op het veld om de opbouw te verzorgen, waarmee hij een grote bijdrage leverde voor de ploeg, maar anderzijds nam hij ook soms te veel hooi op zijn vork door geregeld drie man proberen te dribbelen.



Door die (te) grote inspanningen presteerde Paul Onuachu vorig seizoen veel minder in zijn beste kwaliteit en zijn grootste taak: doelpunten scoren. Twee seizoenen geleden was de Nigeriaan in de Jupiler Pro League nog veruit de vlotst scorende en meest efficiënte spits. Maar vorig seizoen daalde hij in de Belgische competitie tot de zesde vlotst scorende spits én viel hij op het gebied van efficiëntie zelfs uit de top tien. En dat deed zijn aantrekkelijkheid op de transfermarkt duidelijk geen deugd, want ook in deze huidige zomermercato is er amper interesse in hem.

FINANCIËLE DEVALUATIE

Bovendien is zijn marktwaarde ondertussen ook al stevig gekelderd. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - net voor hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig vorig seizoen gingen daar zelfs nog enkele miljoenen vanaf, waardoor zijn huidige marktwaarde 17 miljoen euro bedraagt. Een afname van 23% nog geen één jaar tijd dus. Het lijkt erop dat Dimitri de Condé niet langer meer hoeft te rekenen op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, een geldsom waar hij in juli vorig jaar nog vurig op hoopte.



Áls KRC Genk hem nog zou verkopen tenminste. Ten eerste is er helemaal geen concrete interesse in hem en bovendien liet Wouter Vrancken vrijdag uitschijnen dat Paul Onuachu niet zinnens is om een transfer af te dwingen. “Ik voel weinig transferkriebels bij Paul”, verklaarde de coach op de persconferentie in aanloop naar de match tegen RFC Seraing. “Paul is nog hier en zal misschien nog lang blijven. … Hij voelt zich goed in onze aanpak en heeft vertrouwen in zijn medespelers. Mentaal geeft hij dus positieve signalen”, aldus Vrancken. Onuachu maakt zaterdag wellicht zijn eerste minuten van het seizoen, nadat hij eerder in de lappenmand lag door een adductorenletsel.

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

🚀

Zal Genk (ooit) nog meer dan 15 miljoen vangen voor Onuachu?

Meest recent

Kansen Belgische clubs? Transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

8
8
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

3
3
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

61
61
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

83
83
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

24
24
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

207
207
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

39
39
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

169
169
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

439
439
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

265
265
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

329
329
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

139
139
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

215
215
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

318
318
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

71
71
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

224
224
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

99
99
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

198
198
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

158
158
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

626
626
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

560
560
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

191
191
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

262
262
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

304
304

Meer sportnieuws