Bongonda trapt Genk tegen de schenen

510 stemmen
Bongonda trapt Genk tegen de schenen

36 doelpunten en 20 assists in 111 optredens, gepaard met een bekertriomf: de passage van Theo Bongonda bij KRC Genk ging niet onopgemerkt voorbij. Even droeg de 26-jarige winger zelfs de aanvoerdersband rond zijn arm. Nu vertrekt hij echter door een achterdeurtje uit de Cegeka Arena, zij het niet zonder nog een laatste keer tegen de Limburgse schenen te stampen.


Dat er deze zomer na drie jaar een einde zou komen aan het huwelijk tussen Genk en Bongonda was geen geheim. In afwachting van een oplossing vertoefde de recordaanwinst, destijds voor een zevental miljoen weggeplukt bij Zulte Waregem, de voorbije weken zelfs reeds in de B-kern. Vermits zijn contract volgend jaar afloopt was het toen al duidelijk dat hij aan een stevig verlies zou worden verkocht.

Vrijdag leek de ontknoping dan eindelijk nabij. Eerder op de dag poseerde Bongonda tenslotte samen met zijn makelaar terwijl hij zijn kribbel zette onder een contract bij de Spaanse eersteklasser Cadiz, dat naar verluidt nog een tweetal miljoen op tafel legt voor de linkspoot. Op een officiële aankondiging blijft het langs weerszijden voorlopig evenwel nog altijd wachten. Nu is het ook duidelijk waarom.

NOG GEEN AKKOORD
Voor de wekelijkse persbabbel van Wouter Vrancken haalde woordvoerder Davy Vanhaen namelijk aan dat er nog geen akkoord is tussen KRC Genk en Cadiz over de transfer van Bongonda, aldus Het Belang van Limburg. Wellicht is het slechts een kwestie van tijd vooraleer de laatste puntjes op de i worden gezet. Toch wordt de voorbarige berichtgeving uit het kamp-Bongonda ongetwijfeld niet gesmaakt.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Zonde dat Genk & Bongonda de plooien niet konden gladstrijken?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

24
24
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

248
248
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

131
131
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

107
107
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

75
75
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

611
611
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

417
417
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

365
365
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

321
321
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

236
236
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

305
305
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

189
189
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

481
481
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

108
108
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws