Bongonda trapt Genk tegen de schenen

door
Bongonda trapt Genk tegen de schenen

36 doelpunten en 20 assists in 111 optredens, gepaard met een bekertriomf: de passage van Theo Bongonda bij KRC Genk ging niet onopgemerkt voorbij. Even droeg de 26-jarige winger zelfs de aanvoerdersband rond zijn arm. Nu vertrekt hij echter door een achterdeurtje uit de Cegeka Arena, zij het niet zonder nog een laatste keer tegen de Limburgse schenen te stampen.


Dat er deze zomer na drie jaar een einde zou komen aan het huwelijk tussen Genk en Bongonda was geen geheim. In afwachting van een oplossing vertoefde de recordaanwinst, destijds voor een zevental miljoen weggeplukt bij Zulte Waregem, de voorbije weken zelfs reeds in de B-kern. Vermits zijn contract volgend jaar afloopt was het toen al duidelijk dat hij aan een stevig verlies zou worden verkocht.

Vrijdag leek de ontknoping dan eindelijk nabij. Eerder op de dag poseerde Bongonda tenslotte samen met zijn makelaar terwijl hij zijn kribbel zette onder een contract bij de Spaanse eersteklasser Cadiz, dat naar verluidt nog een tweetal miljoen op tafel legt voor de linkspoot. Op een officiële aankondiging blijft het langs weerszijden voorlopig evenwel nog altijd wachten. Nu is het ook duidelijk waarom.

NOG GEEN AKKOORD
Voor de wekelijkse persbabbel van Wouter Vrancken haalde woordvoerder Davy Vanhaen namelijk aan dat er nog geen akkoord is tussen KRC Genk en Cadiz over de transfer van Bongonda, aldus Het Belang van Limburg. Wellicht is het slechts een kwestie van tijd vooraleer de laatste puntjes op de i worden gezet. Toch wordt de voorbarige berichtgeving uit het kamp-Bongonda ongetwijfeld niet gesmaakt.

LEES OOK: Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Zonde dat Genk & Bongonda de plooien niet konden gladstrijken?

Meest recent

United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

14
14
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

99
99
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

96
96
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

113
113
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

39
39
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

276
276
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

233
233
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

66
66
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

514
514
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

240
240
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

29
29
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

147
147
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

156
156
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

238
238
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

57
57
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

376
376
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

114
114
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

293
293
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

296
296
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

141
141
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

228
228
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

218
218
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

144
144
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

130
130

Meer sportnieuws