Bongonda trapt Genk tegen de schenen

door
Bongonda trapt Genk tegen de schenen

36 doelpunten en 20 assists in 111 optredens, gepaard met een bekertriomf: de passage van Theo Bongonda bij KRC Genk ging niet onopgemerkt voorbij. Even droeg de 26-jarige winger zelfs de aanvoerdersband rond zijn arm. Nu vertrekt hij echter door een achterdeurtje uit de Cegeka Arena, zij het niet zonder nog een laatste keer tegen de Limburgse schenen te stampen.


Dat er deze zomer na drie jaar een einde zou komen aan het huwelijk tussen Genk en Bongonda was geen geheim. In afwachting van een oplossing vertoefde de recordaanwinst, destijds voor een zevental miljoen weggeplukt bij Zulte Waregem, de voorbije weken zelfs reeds in de B-kern. Vermits zijn contract volgend jaar afloopt was het toen al duidelijk dat hij aan een stevig verlies zou worden verkocht.

Vrijdag leek de ontknoping dan eindelijk nabij. Eerder op de dag poseerde Bongonda tenslotte samen met zijn makelaar terwijl hij zijn kribbel zette onder een contract bij de Spaanse eersteklasser Cadiz, dat naar verluidt nog een tweetal miljoen op tafel legt voor de linkspoot. Op een officiële aankondiging blijft het langs weerszijden voorlopig evenwel nog altijd wachten. Nu is het ook duidelijk waarom.

NOG GEEN AKKOORD
Voor de wekelijkse persbabbel van Wouter Vrancken haalde woordvoerder Davy Vanhaen namelijk aan dat er nog geen akkoord is tussen KRC Genk en Cadiz over de transfer van Bongonda, aldus Het Belang van Limburg. Wellicht is het slechts een kwestie van tijd vooraleer de laatste puntjes op de i worden gezet. Toch wordt de voorbarige berichtgeving uit het kamp-Bongonda ongetwijfeld niet gesmaakt.

LEES OOK: Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Zonde dat Genk & Bongonda de plooien niet konden gladstrijken?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

62
62
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

115
115
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

377
377
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

147
147
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

213
213
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

253
253
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

350
350
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws