'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

door
'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

Het duurde een tijd eer de mercato van KRC Genk op gang kwam, maar de laatste weken bewoog er toch heel wat in de Cegeka Arena. Daar rondden ze vrijdagochtend nog een langverwachte transfer af, want eindelijk werd er een oplossing gevonden voor Theo Bongonda. De flankaanvaller trainde al sinds de start van de voorbereiding apart omdat hij absoluut wou vertrekken en heeft zijn transfer nu beet.


Bongonda keerde terug naar La Liga, waar hij eerder al uitkwam voor Celta Vigo, en tekende een contract voor vier jaar bij Cadiz. Hij zal er zijn statistieken van bij Genk moeten evenaren om de staartploeg aan het behoud te helpen. Daarvoor wordt hij volgens Sacha Tavolieri ook royaal beloond, want met een jaarloon van 2 miljoen euro wordt hij de absolute grootverdiener bij zijn nieuwe club.

Genk moet dan weer vrede nemen met een teleurstellende transfersom, want het zou amper 2 miljoen euro incasseren. Daarmee draaien ze een stevig verlies, want in de zomer van 2019 telden ze nog 7 miljoen euro neer om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Het teleurstellende voorbije seizoen deed zijn marktwaarde echter kelderen.

VERVANGER
Bij Genk zullen ze wellicht deze zomer nog een extra flankaanvaller aantrekken, nadat ook Junya Ito al vertrok en Luca Oyen voor lange tijd uitviel. Daarvoor zouden ze hun oog laten vallen hebben op Yira Sor. In afwachting van zijn komst moet Wouter Vrancken het zien te stellen met Mike Trésor en Bilal El Khannouss, die het wel uitstekend doen.


LEES OOK: 'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

Had Genk meer moeten vragen?

Meest recent

Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

5
5
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

20
20
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

84
84
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

88
88
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

425
425
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

35
35
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

34
34
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

32
32
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

249
249
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

137
137
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

208
208
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

194
194
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

66
66
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

277
277
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

307
307
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

338
338
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

458
458
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

424
424
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

492
492
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

229
229
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

115
115
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

211
211
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

87
87

Meer sportnieuws