'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

door
'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

Het duurde een tijd eer de mercato van KRC Genk op gang kwam, maar de laatste weken bewoog er toch heel wat in de Cegeka Arena. Daar rondden ze vrijdagochtend nog een langverwachte transfer af, want eindelijk werd er een oplossing gevonden voor Theo Bongonda. De flankaanvaller trainde al sinds de start van de voorbereiding apart omdat hij absoluut wou vertrekken en heeft zijn transfer nu beet.


Bongonda keerde terug naar La Liga, waar hij eerder al uitkwam voor Celta Vigo, en tekende een contract voor vier jaar bij Cadiz. Hij zal er zijn statistieken van bij Genk moeten evenaren om de staartploeg aan het behoud te helpen. Daarvoor wordt hij volgens Sacha Tavolieri ook royaal beloond, want met een jaarloon van 2 miljoen euro wordt hij de absolute grootverdiener bij zijn nieuwe club.

Genk moet dan weer vrede nemen met een teleurstellende transfersom, want het zou amper 2 miljoen euro incasseren. Daarmee draaien ze een stevig verlies, want in de zomer van 2019 telden ze nog 7 miljoen euro neer om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Het teleurstellende voorbije seizoen deed zijn marktwaarde echter kelderen.

VERVANGER
Bij Genk zullen ze wellicht deze zomer nog een extra flankaanvaller aantrekken, nadat ook Junya Ito al vertrok en Luca Oyen voor lange tijd uitviel. Daarvoor zouden ze hun oog laten vallen hebben op Yira Sor. In afwachting van zijn komst moet Wouter Vrancken het zien te stellen met Mike Trésor en Bilal El Khannouss, die het wel uitstekend doen.


LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

🚀

Had Genk meer moeten vragen?

Meest recent

De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

6
6
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

8
8
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

69
69
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

35
35
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

19
19
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

100
100
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

20
20
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

471
471
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

207
207
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

165
165
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

74
74
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

89
89
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

90
90
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

616
616
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

156
156
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

306
306
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

44
44
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

630
630
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

268
268
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

84
84
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

141
141
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

415
415
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

353
353

Meer sportnieuws