'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

106 stemmen
'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

Het duurde een tijd eer de mercato van KRC Genk op gang kwam, maar de laatste weken bewoog er toch heel wat in de Cegeka Arena. Daar rondden ze vrijdagochtend nog een langverwachte transfer af, want eindelijk werd er een oplossing gevonden voor Theo Bongonda. De flankaanvaller trainde al sinds de start van de voorbereiding apart omdat hij absoluut wou vertrekken en heeft zijn transfer nu beet.


Bongonda keerde terug naar La Liga, waar hij eerder al uitkwam voor Celta Vigo, en tekende een contract voor vier jaar bij Cadiz. Hij zal er zijn statistieken van bij Genk moeten evenaren om de staartploeg aan het behoud te helpen. Daarvoor wordt hij volgens Sacha Tavolieri ook royaal beloond, want met een jaarloon van 2 miljoen euro wordt hij de absolute grootverdiener bij zijn nieuwe club.

Genk moet dan weer vrede nemen met een teleurstellende transfersom, want het zou amper 2 miljoen euro incasseren. Daarmee draaien ze een stevig verlies, want in de zomer van 2019 telden ze nog 7 miljoen euro neer om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Het teleurstellende voorbije seizoen deed zijn marktwaarde echter kelderen.

VERVANGER
Bij Genk zullen ze wellicht deze zomer nog een extra flankaanvaller aantrekken, nadat ook Junya Ito al vertrok en Luca Oyen voor lange tijd uitviel. Daarvoor zouden ze hun oog laten vallen hebben op Yira Sor. In afwachting van zijn komst moet Wouter Vrancken het zien te stellen met Mike Trésor en Bilal El Khannouss, die het wel uitstekend doen.


LEES OOK: 'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

Had Genk meer moeten vragen?

Meest recent

'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

3
3
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

5
5
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

124
124
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

205
205
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

191
191
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

202
202
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

409
409
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

256
256
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

356
356
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

109
109
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1649
1649
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

153
153
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

232
232
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

200
200
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

72
72
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

328
328
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

315
315
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

149
149
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

154
154
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

57
57
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

434
434
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

51
51
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

397
397

Meer sportnieuws