'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

door
'Genk moet vrede nemen met een prikje voor Bongonda'

Het duurde een tijd eer de mercato van KRC Genk op gang kwam, maar de laatste weken bewoog er toch heel wat in de Cegeka Arena. Daar rondden ze vrijdagochtend nog een langverwachte transfer af, want eindelijk werd er een oplossing gevonden voor Theo Bongonda. De flankaanvaller trainde al sinds de start van de voorbereiding apart omdat hij absoluut wou vertrekken en heeft zijn transfer nu beet.


Bongonda keerde terug naar La Liga, waar hij eerder al uitkwam voor Celta Vigo, en tekende een contract voor vier jaar bij Cadiz. Hij zal er zijn statistieken van bij Genk moeten evenaren om de staartploeg aan het behoud te helpen. Daarvoor wordt hij volgens Sacha Tavolieri ook royaal beloond, want met een jaarloon van 2 miljoen euro wordt hij de absolute grootverdiener bij zijn nieuwe club.

Genk moet dan weer vrede nemen met een teleurstellende transfersom, want het zou amper 2 miljoen euro incasseren. Daarmee draaien ze een stevig verlies, want in de zomer van 2019 telden ze nog 7 miljoen euro neer om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Het teleurstellende voorbije seizoen deed zijn marktwaarde echter kelderen.

VERVANGER
Bij Genk zullen ze wellicht deze zomer nog een extra flankaanvaller aantrekken, nadat ook Junya Ito al vertrok en Luca Oyen voor lange tijd uitviel. Daarvoor zouden ze hun oog laten vallen hebben op Yira Sor. In afwachting van zijn komst moet Wouter Vrancken het zien te stellen met Mike Trésor en Bilal El Khannouss, die het wel uitstekend doen.


LEES OOK: KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

Had Genk meer moeten vragen?

Meest recent

'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

36
36
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

34
34
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

260
260
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

166
166
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

56
56
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

19
19
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

109
109
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

22
22
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

496
496
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

151
151
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

106
106
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

52
52
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

238
238
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

318
318
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

91
91
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

190
190
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

555
555
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

125
125
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

246
246
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

424
424
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

218
218
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

73
73
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

276
276
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32

Meer sportnieuws