Genk ziet publiekslieveling naar Spanje trekken

0 stemmen
Genk ziet publiekslieveling naar Spanje trekken

De kogel is door de kerk: Théo Bongonda verlaat KRC Genk voor een avontuur bij het Spaanse Cadiz CF. De Congolese linksbuiten speelde sinds 2019 voor de Limburgers, maar werd voor drie miljoen naar La Liga gehaald. De 26-jarige speler zou ondertussen al naar Spanje zijn afgereisd om er medische testen af te leggen. 

De geruchten over een mogelijks vertrek van Bongonda deden al een tijdje de ronde, maar het is nu ook officieel: Theo Bongonda tekent een contract van vier seizoen bij de Spaanse hekkensluiter en gaat er naar verluid maar liefst twee miljoen euro per jaar verdienen. De Congolees kon ook rekenen op interesse van Al Ain FC uit de Verenigde Arabische Emiraten, maar die ging deal niet door. 

Er wordt verwacht dat Bongonda eerstdaags wordt voorgesteld bij Cadiz, dat vorig jaar als 17de eindigde in La Liga. Momenteel bezet de ploeg de voorlaatste plaats en staat de teller na twee wedstrijden nog steeds op nul. Op de eerste speeldag verloor Cadiz met 0-1 van Real Sociedad, vorig weekend ging het met 2-0 de boot in tegen Osasuna. 

Bongonda was bij KRC Genk goed voor 40 doelpunten en 27 assists in 135 optredens voor de Belgische club, die hem in 2019 ging halen bij Zulte Waregem. Het is niet de eerste keer dat de linksbuiten in actie komt in Spanje. In 2015 en 2018 speelde hij al voor Celta Vigo. 


LEES OOK: KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

Meest recent

Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

2
2
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

93
93
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

27
27
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

501
501
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

112
112
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

153
153
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

288
288
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

70
70
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

395
395
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

89
89
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

199
199
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

110
110
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

68
68
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

240
240
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

82
82
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

65
65
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

206
206
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

177
177
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

63
63
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

453
453
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

224
224
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66

Meer sportnieuws