Mazzu doet opvallende onthulling na penaltyreeks

door
Mazzu doet opvallende onthulling na penaltyreeks

Felice Mazzu is nog maar enkele maanden aan de slag als hoofdcoach van RSC Anderlecht, maar hij heeft zijn eerste succes al beet. Zo leidde hij Paars-Wit donderdagavond naar de poulefases van de Conference League. De Brusselaars haalden het na een spannende strafschoppenreeks tegen Young Boys Bern.


Anderlecht had de heenmatch in Zwitserland met 0-1 gewonnen, maar toen al was het verschil tussen beide ploegen bijzonder klein. En dat was in de return net hetzelfde. De bezoekers konden halfweg de eerste periode weliswaar op 0-1 komen, dat was echter meteen de eindstand. En ook in de verlengingen werd niet meer gescoord. Dus moest RSCA de klus in de penaltyreeks zien te klaren, nochtans niet de specialiteit van het huis.

Maar dit keerde haalde Paars-Wit het dus wel na strafschoppen. Tot grote vreugde van de supporters, die luidkeels de naam van Mazzu scandeerden. "Dit club wacht al lang op deze kwalificatie", reageerde de trainer bij Sporza. "De spelers voelden de druk van de kwalificatie. Die was niet klein, hé. We waren het bijna verplicht om ons te plaatsen voor de groepsfase. Mentaal was dat moeilijk."

NIET OP GETRAIND
Maar in de penaltyreeks kon RSCA toch het hoofd koel houden. Opvallend: Mazzu liet zijn spelers bewust niet trainen op strafschoppen. "Sadiki vroeg me deze week nog: 'Waarom oefenen wij niet op penalty's?'. Ik legde hem uit dat je de mentale en emotionele druk toch niet kunt simuleren op training. Ik vroeg nu dus gewoon wie er eentje wou trappen. Blijkbaar wilden Mario Stroeykens en Noah Sadiki dat doen."

LEES OOK: Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Anderlecht staat momenteel verder dan vorig seizoen in deze periode ...

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

64
64
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

35
35
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

421
421
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

81
81
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

276
276
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

75
75
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

370
370
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

357
357
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

122
122
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

433
433
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

253
253
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

455
455
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

515
515
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

426
426
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

350
350
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

226
226
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

94
94
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

224
224
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

690
690
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

665
665

Meer sportnieuws