Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

door
Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

RSC Anderlecht maakt dit seizoen zijn grote rentree in de Europese groepsfases. Nadat RSCA de heenmatch in de laatste voorronde van de Conference League tegen Young Boys Bern had gewonnen met 0-1, eindigde de return in het Lotto Park op exact dezelfde uitslag. Uiteindelijk moesten penalty's een winnaar aanduiden en in die strafschoppenreeks trokken de Brusselaars aan het langste einde.


De recordkampioen begon vanuit een gunstige positie aan de return in het eigen Lotto Park. De eerste kansjes waren ook voor de thuisploeg, maar vooral Verschaeren ging hier veel te kwistig mee om. En dat betaalde Paars-Wit uiteindelijk cash. Na een goede actie met Itten, kon Elia de Zwitsers tegen de gang van het spel in op voorsprong brengen. Ondanks nog enkele mogelijkheden aan beide zijden, was de 0-1 ook meteen de ruststand.

Tijdens de rust bracht coach Mazzu met Esposito iets meer aanvallende impulsen tussen de lijnen. Die aanpak wierp ook zijn vruchten af. Anderlecht startte goed aan de tweede periode en kon opnieuw voor gevaar zorgen, een bal van Silva werd zelfs van de lijn gehaald. En in het slot van de reguliere speeltijd leek Esposito voor de bevrijding te zorgen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel.

VAN CROMBRUGGE GROTE HELD
Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Daarin liet vooral de ingevallen Raman zich opmerken, maar scoren lukt uiteindelijk niet meer. En dus kwam het aan op strafschoppen, iets waar RSCA geen goede herinneringen aan heeft. Maar dankzij een uitmuntende Van Crombrugge kon RSCA komaf maken met deze vloek en zich voor het eerst sinds 2018 verzekeren van een Europees najaar.

LEES OOK: ‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Anderlecht was over twee matchen de betere ploeg ...

Meest recent

BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

0
0
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

13
13
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

73
73
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

120
120
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

63
63
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

36
36
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

72
72
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

70
70
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

367
367
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

116
116
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

217
217
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

49
49
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

351
351
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

90
90
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

356
356
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

234
234
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

217
217
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

268
268
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

546
546
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

777
777
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

234
234
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

272
272

Meer sportnieuws