Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

door
Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

RSC Anderlecht maakt dit seizoen zijn grote rentree in de Europese groepsfases. Nadat RSCA de heenmatch in de laatste voorronde van de Conference League tegen Young Boys Bern had gewonnen met 0-1, eindigde de return in het Lotto Park op exact dezelfde uitslag. Uiteindelijk moesten penalty's een winnaar aanduiden en in die strafschoppenreeks trokken de Brusselaars aan het langste einde.


De recordkampioen begon vanuit een gunstige positie aan de return in het eigen Lotto Park. De eerste kansjes waren ook voor de thuisploeg, maar vooral Verschaeren ging hier veel te kwistig mee om. En dat betaalde Paars-Wit uiteindelijk cash. Na een goede actie met Itten, kon Elia de Zwitsers tegen de gang van het spel in op voorsprong brengen. Ondanks nog enkele mogelijkheden aan beide zijden, was de 0-1 ook meteen de ruststand.

Tijdens de rust bracht coach Mazzu met Esposito iets meer aanvallende impulsen tussen de lijnen. Die aanpak wierp ook zijn vruchten af. Anderlecht startte goed aan de tweede periode en kon opnieuw voor gevaar zorgen, een bal van Silva werd zelfs van de lijn gehaald. En in het slot van de reguliere speeltijd leek Esposito voor de bevrijding te zorgen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel.

VAN CROMBRUGGE GROTE HELD
Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Daarin liet vooral de ingevallen Raman zich opmerken, maar scoren lukt uiteindelijk niet meer. En dus kwam het aan op strafschoppen, iets waar RSCA geen goede herinneringen aan heeft. Maar dankzij een uitmuntende Van Crombrugge kon RSCA komaf maken met deze vloek en zich voor het eerst sinds 2018 verzekeren van een Europees najaar.

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

Anderlecht was over twee matchen de betere ploeg ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

32
32
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

29
29
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

14
14
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

102
102
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

69
69
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

92
92
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

87
87
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

114
114
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

196
196
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

47
47
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

224
224
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

491
491
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

86
86
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

131
131
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

129
129
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

340
340
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

63
63
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

244
244
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

373
373
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

204
204
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

203
203

Meer sportnieuws