Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

door
Anderlecht na penaltythriller terug in Europese poules

RSC Anderlecht maakt dit seizoen zijn grote rentree in de Europese groepsfases. Nadat RSCA de heenmatch in de laatste voorronde van de Conference League tegen Young Boys Bern had gewonnen met 0-1, eindigde de return in het Lotto Park op exact dezelfde uitslag. Uiteindelijk moesten penalty's een winnaar aanduiden en in die strafschoppenreeks trokken de Brusselaars aan het langste einde.


De recordkampioen begon vanuit een gunstige positie aan de return in het eigen Lotto Park. De eerste kansjes waren ook voor de thuisploeg, maar vooral Verschaeren ging hier veel te kwistig mee om. En dat betaalde Paars-Wit uiteindelijk cash. Na een goede actie met Itten, kon Elia de Zwitsers tegen de gang van het spel in op voorsprong brengen. Ondanks nog enkele mogelijkheden aan beide zijden, was de 0-1 ook meteen de ruststand.

Tijdens de rust bracht coach Mazzu met Esposito iets meer aanvallende impulsen tussen de lijnen. Die aanpak wierp ook zijn vruchten af. Anderlecht startte goed aan de tweede periode en kon opnieuw voor gevaar zorgen, een bal van Silva werd zelfs van de lijn gehaald. En in het slot van de reguliere speeltijd leek Esposito voor de bevrijding te zorgen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel.

VAN CROMBRUGGE GROTE HELD
Verlengingen moesten dus een winnaar aanduiden. Daarin liet vooral de ingevallen Raman zich opmerken, maar scoren lukt uiteindelijk niet meer. En dus kwam het aan op strafschoppen, iets waar RSCA geen goede herinneringen aan heeft. Maar dankzij een uitmuntende Van Crombrugge kon RSCA komaf maken met deze vloek en zich voor het eerst sinds 2018 verzekeren van een Europees najaar.

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Anderlecht was over twee matchen de betere ploeg ...

Meest recent

Akelige beelden: Vermant naar ziekenhuis na zware botsing

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

0
0
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

35
35
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

134
134
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

40
40
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

20
20
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

864
864
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

152
152
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

182
182
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

285
285
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

27
27
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

148
148
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

642
642
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

36
36
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

177
177
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

93
93
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

120
120
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

112
112
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

117
117
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

117
117
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

307
307
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

308
308
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

178
178

Meer sportnieuws