Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

398 stemmen
Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

Antwerp FC zal zijn seizoen in eigen land moeten zien te kleuren, de Europese campagne zit er immers al op. De Great Old stond nochtans bijzonder dicht bij de groepfase van de Conference League. Maar in de laatste voorronde verloor RAFC het beslissende thuisduel tegen het Turkse Basaksehir: 1-3.


Antwerp begon nochtans veelbelovend aan de terugmatch. De Great Old was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg, maar met name Ekkelenkamp liet enkele kansen liggen. Maar de thuisploeg werd al snel met de voeten op de grond gezet: na een goede actie van Okaka trapte Özcan de 0-1 hard binnen. Het team van coach Van Bommel had evenwel voldoende tijd om die scheve situatie recht te zetten en ging op zoek naar de gelijkmaker. Een afstandsschot van Nainggolan was echter niet voldoende om de Turken te verontrusten. Ook Frey en Ekkelenkamp lieten de 1-1 liggen.

Na de pauze kreeg Antwerp echter een helpende hand. Na een vreemde fase ging de bal immers op de stip wegens een vermeende fout van de Turkse doelman Babacan, die weliswaar geen tweede gele kaart kreeg. Frey nam het geschenkje gretig in ontvangst. Maar amper enkele minuten later liep het opnieuw fout. Chouiar zorgde voor een uitstekende voorzet en Okaka zette Basaksehir met een subtiele kopbal op 1-2.

COMPLETE ONDERGANG
Die mokerslag zou Antwerp uiteindelijk niet meer te boven komen. Butez stelde de definitieve beslissing nog even uit, maar na defensief geaarzel deed Aleksic de boeken helemaal dicht. Geen Europees najaar dus voor Antwerpenaren, ondanks de investeringen van deze zomer. Alle druk komt dus op de competitie te staan, daarin is plots wel een pak minder marge voor fouten.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Het gebrek aan Europees voetbal vergroot de titelkansen van Antwerp ...

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

67
67
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

107
107
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

91
91
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

116
116
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

133
133
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

303
303
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

480
480
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

110
110
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

233
233
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

313
313
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

581
581
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

374
374
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

139
139
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

425
425
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

544
544
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws