Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

398
Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

Antwerp FC zal zijn seizoen in eigen land moeten zien te kleuren, de Europese campagne zit er immers al op. De Great Old stond nochtans bijzonder dicht bij de groepfase van de Conference League. Maar in de laatste voorronde verloor RAFC het beslissende thuisduel tegen het Turkse Basaksehir: 1-3.


Antwerp begon nochtans veelbelovend aan de terugmatch. De Great Old was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg, maar met name Ekkelenkamp liet enkele kansen liggen. Maar de thuisploeg werd al snel met de voeten op de grond gezet: na een goede actie van Okaka trapte Özcan de 0-1 hard binnen. Het team van coach Van Bommel had evenwel voldoende tijd om die scheve situatie recht te zetten en ging op zoek naar de gelijkmaker. Een afstandsschot van Nainggolan was echter niet voldoende om de Turken te verontrusten. Ook Frey en Ekkelenkamp lieten de 1-1 liggen.

Na de pauze kreeg Antwerp echter een helpende hand. Na een vreemde fase ging de bal immers op de stip wegens een vermeende fout van de Turkse doelman Babacan, die weliswaar geen tweede gele kaart kreeg. Frey nam het geschenkje gretig in ontvangst. Maar amper enkele minuten later liep het opnieuw fout. Chouiar zorgde voor een uitstekende voorzet en Okaka zette Basaksehir met een subtiele kopbal op 1-2.

COMPLETE ONDERGANG
Die mokerslag zou Antwerp uiteindelijk niet meer te boven komen. Butez stelde de definitieve beslissing nog even uit, maar na defensief geaarzel deed Aleksic de boeken helemaal dicht. Geen Europees najaar dus voor Antwerpenaren, ondanks de investeringen van deze zomer. Alle druk komt dus op de competitie te staan, daarin is plots wel een pak minder marge voor fouten.

LEES OOK: De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

Het gebrek aan Europees voetbal vergroot de titelkansen van Antwerp ...

Meest recent

‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

0
0
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

7
7
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

26
26
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

104
104
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

18
18
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

52
52
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

77
77
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

49
49
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

314
314
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

173
173
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

76
76
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

125
125
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

68
68
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

135
135
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

296
296
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

211
211
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

130
130
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

483
483

Meer sportnieuws