Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

door
Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

Antwerp FC zal zijn seizoen in eigen land moeten zien te kleuren, de Europese campagne zit er immers al op. De Great Old stond nochtans bijzonder dicht bij de groepfase van de Conference League. Maar in de laatste voorronde verloor RAFC het beslissende thuisduel tegen het Turkse Basaksehir: 1-3.


Antwerp begon nochtans veelbelovend aan de terugmatch. De Great Old was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg, maar met name Ekkelenkamp liet enkele kansen liggen. Maar de thuisploeg werd al snel met de voeten op de grond gezet: na een goede actie van Okaka trapte Özcan de 0-1 hard binnen. Het team van coach Van Bommel had evenwel voldoende tijd om die scheve situatie recht te zetten en ging op zoek naar de gelijkmaker. Een afstandsschot van Nainggolan was echter niet voldoende om de Turken te verontrusten. Ook Frey en Ekkelenkamp lieten de 1-1 liggen.

Na de pauze kreeg Antwerp echter een helpende hand. Na een vreemde fase ging de bal immers op de stip wegens een vermeende fout van de Turkse doelman Babacan, die weliswaar geen tweede gele kaart kreeg. Frey nam het geschenkje gretig in ontvangst. Maar amper enkele minuten later liep het opnieuw fout. Chouiar zorgde voor een uitstekende voorzet en Okaka zette Basaksehir met een subtiele kopbal op 1-2.

COMPLETE ONDERGANG
Die mokerslag zou Antwerp uiteindelijk niet meer te boven komen. Butez stelde de definitieve beslissing nog even uit, maar na defensief geaarzel deed Aleksic de boeken helemaal dicht. Geen Europees najaar dus voor Antwerpenaren, ondanks de investeringen van deze zomer. Alle druk komt dus op de competitie te staan, daarin is plots wel een pak minder marge voor fouten.

LEES OOK: Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Het gebrek aan Europees voetbal vergroot de titelkansen van Antwerp ...

Meest recent

Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

7
7
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

13
13
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

39
39
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

81
81
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

56
56
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

86
86
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

35
35
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

354
354
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

147
147
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

92
92
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

231
231
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

313
313
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

278
278
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

99
99
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

476
476
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

98
98
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

289
289
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

255
255
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

94
94
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

235
235
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

523
523
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

130
130
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

67
67
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

607
607
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

435
435

Meer sportnieuws