Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

door
Geen Europees najaar: Antwerp sneuvelt voor eigen volk

Antwerp FC zal zijn seizoen in eigen land moeten zien te kleuren, de Europese campagne zit er immers al op. De Great Old stond nochtans bijzonder dicht bij de groepfase van de Conference League. Maar in de laatste voorronde verloor RAFC het beslissende thuisduel tegen het Turkse Basaksehir: 1-3.


Antwerp begon nochtans veelbelovend aan de terugmatch. De Great Old was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg, maar met name Ekkelenkamp liet enkele kansen liggen. Maar de thuisploeg werd al snel met de voeten op de grond gezet: na een goede actie van Okaka trapte Özcan de 0-1 hard binnen. Het team van coach Van Bommel had evenwel voldoende tijd om die scheve situatie recht te zetten en ging op zoek naar de gelijkmaker. Een afstandsschot van Nainggolan was echter niet voldoende om de Turken te verontrusten. Ook Frey en Ekkelenkamp lieten de 1-1 liggen.

Na de pauze kreeg Antwerp echter een helpende hand. Na een vreemde fase ging de bal immers op de stip wegens een vermeende fout van de Turkse doelman Babacan, die weliswaar geen tweede gele kaart kreeg. Frey nam het geschenkje gretig in ontvangst. Maar amper enkele minuten later liep het opnieuw fout. Chouiar zorgde voor een uitstekende voorzet en Okaka zette Basaksehir met een subtiele kopbal op 1-2.

COMPLETE ONDERGANG
Die mokerslag zou Antwerp uiteindelijk niet meer te boven komen. Butez stelde de definitieve beslissing nog even uit, maar na defensief geaarzel deed Aleksic de boeken helemaal dicht. Geen Europees najaar dus voor Antwerpenaren, ondanks de investeringen van deze zomer. Alle druk komt dus op de competitie te staan, daarin is plots wel een pak minder marge voor fouten.

LEES OOK: 'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Het gebrek aan Europees voetbal vergroot de titelkansen van Antwerp ...

Meest recent

'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

1
1
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

29
29
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

12
12
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

57
57
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

178
178
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

192
192
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

59
59
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

306
306
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

277
277
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

163
163
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

484
484
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

171
171
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

195
195
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

137
137
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

233
233
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

263
263
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

126
126
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

421
421
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

104
104
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

93
93
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

783
783
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

163
163
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

272
272
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

313
313

Meer sportnieuws