Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

166 stemmen
Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

Vorige week blikten we terug op de jaren van Lucas Biglia bij RSC Anderlecht. Bij Royal Antwerp FC moeten ze vanavond ook rekening houden met Stefano Okaka. Hoe verging het hem na Anderlecht?


De Italiaanse aanvaller werd door Anderlecht in de zomer van 2015 voor 3,3 miljoen euro weggehaald bij Sampdoria. Okaka was een risicotransfer, want hij kon de jaren voordien nooit de hoge verwachtingen inlossen in de Serie A. In Brussel toonde hij zich met zijn sterk lichaam, goede techniek en neus voor goals. Met 17 goals en 4 assists in 49 matchen deed hij het goed. Hij werd zelfs Italiaans international in Brussel, maar hij bleef uiteindelijk steken op 5 interlands met daarin 1 doelpunt. Bij RSCA kende hij de beste periode uit zijn carrière inzake statistieken. Toen kwam René Weiler en met de eigenzinnige Zwitser klikte het niet.

Okaka stuurde al snel aan op een vertrek en nadat een Chinese club hem links liet liggen omdat hij een verkeerde houding aannam in een gesprek, werd Mogi Bayat ingeschakeld. Watford betaalde 6 miljoen euro. Dat werd een mislukking met 5 goals en 1 assist in 39 matchen. Okaka werd uitgeleend aan zusterclub Udinese en zij namen hem ook definitief over. Met 18 doelpunten en 5 assists in 75 partijen deed hij het daar degelijk. Een jaar geleden kocht Basaksehir hem voor 1,5 miljoen euro. Zijn eerste seizoen in Turkije was met 12 goals en 3 assists in 32 wedstrijden niet onaardig. Dit jaar is hij gestart met 1 goal uit 6 wedstrijden en er deden geruchten de ronde over een mogelijke overgang naar Adana Demirspor. Eerst nog even schitteren tegen Antwerp?

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

🚀

Gaat Okaka vanavond scoren tegen Antwerp?

Meest recent

Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

6
6
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

9
9
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

161
161
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

264
264
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

88
88
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

65
65
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

332
332
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

304
304
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

340
340
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

115
115
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

146
146
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

599
599
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

75
75
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

136
136
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

263
263
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

300
300
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

289
289
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

296
296
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

116
116
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

296
296
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

471
471
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66

Meer sportnieuws