Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

166
Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

Vorige week blikten we terug op de jaren van Lucas Biglia bij RSC Anderlecht. Bij Royal Antwerp FC moeten ze vanavond ook rekening houden met Stefano Okaka. Hoe verging het hem na Anderlecht?


De Italiaanse aanvaller werd door Anderlecht in de zomer van 2015 voor 3,3 miljoen euro weggehaald bij Sampdoria. Okaka was een risicotransfer, want hij kon de jaren voordien nooit de hoge verwachtingen inlossen in de Serie A. In Brussel toonde hij zich met zijn sterk lichaam, goede techniek en neus voor goals. Met 17 goals en 4 assists in 49 matchen deed hij het goed. Hij werd zelfs Italiaans international in Brussel, maar hij bleef uiteindelijk steken op 5 interlands met daarin 1 doelpunt. Bij RSCA kende hij de beste periode uit zijn carrière inzake statistieken. Toen kwam René Weiler en met de eigenzinnige Zwitser klikte het niet.

Okaka stuurde al snel aan op een vertrek en nadat een Chinese club hem links liet liggen omdat hij een verkeerde houding aannam in een gesprek, werd Mogi Bayat ingeschakeld. Watford betaalde 6 miljoen euro. Dat werd een mislukking met 5 goals en 1 assist in 39 matchen. Okaka werd uitgeleend aan zusterclub Udinese en zij namen hem ook definitief over. Met 18 doelpunten en 5 assists in 75 partijen deed hij het daar degelijk. Een jaar geleden kocht Basaksehir hem voor 1,5 miljoen euro. Zijn eerste seizoen in Turkije was met 12 goals en 3 assists in 32 wedstrijden niet onaardig. Dit jaar is hij gestart met 1 goal uit 6 wedstrijden en er deden geruchten de ronde over een mogelijke overgang naar Adana Demirspor. Eerst nog even schitteren tegen Antwerp?

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Gaat Okaka vanavond scoren tegen Antwerp?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

4
4
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

5
5
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

8
8
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

23
23
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

156
156
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

50
50
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

56
56
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

115
115
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

233
233
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

270
270
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

121
121
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

49
49
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

78
78
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

188
188
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws