Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

door
Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

Vorige week blikten we terug op de jaren van Lucas Biglia bij RSC Anderlecht. Bij Royal Antwerp FC moeten ze vanavond ook rekening houden met Stefano Okaka. Hoe verging het hem na Anderlecht?


De Italiaanse aanvaller werd door Anderlecht in de zomer van 2015 voor 3,3 miljoen euro weggehaald bij Sampdoria. Okaka was een risicotransfer, want hij kon de jaren voordien nooit de hoge verwachtingen inlossen in de Serie A. In Brussel toonde hij zich met zijn sterk lichaam, goede techniek en neus voor goals. Met 17 goals en 4 assists in 49 matchen deed hij het goed. Hij werd zelfs Italiaans international in Brussel, maar hij bleef uiteindelijk steken op 5 interlands met daarin 1 doelpunt. Bij RSCA kende hij de beste periode uit zijn carrière inzake statistieken. Toen kwam René Weiler en met de eigenzinnige Zwitser klikte het niet.

Okaka stuurde al snel aan op een vertrek en nadat een Chinese club hem links liet liggen omdat hij een verkeerde houding aannam in een gesprek, werd Mogi Bayat ingeschakeld. Watford betaalde 6 miljoen euro. Dat werd een mislukking met 5 goals en 1 assist in 39 matchen. Okaka werd uitgeleend aan zusterclub Udinese en zij namen hem ook definitief over. Met 18 doelpunten en 5 assists in 75 partijen deed hij het daar degelijk. Een jaar geleden kocht Basaksehir hem voor 1,5 miljoen euro. Zijn eerste seizoen in Turkije was met 12 goals en 3 assists in 32 wedstrijden niet onaardig. Dit jaar is hij gestart met 1 goal uit 6 wedstrijden en er deden geruchten de ronde over een mogelijke overgang naar Adana Demirspor. Eerst nog even schitteren tegen Antwerp?

LEES OOK: Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Gaat Okaka vanavond scoren tegen Antwerp?

Meest recent

Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

15
15
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

37
37
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

41
41
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

198
198
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

50
50
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

80
80
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

95
95
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

240
240
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

253
253
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

103
103
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

115
115
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

105
105
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

407
407
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

444
444
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

130
130
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

406
406
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

493
493
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

297
297
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

115
115
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

162
162
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

265
265
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

339
339

Meer sportnieuws