Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

door
Zo verging het Okaka na zijn vertrek bij Anderlecht

Vorige week blikten we terug op de jaren van Lucas Biglia bij RSC Anderlecht. Bij Royal Antwerp FC moeten ze vanavond ook rekening houden met Stefano Okaka. Hoe verging het hem na Anderlecht?


De Italiaanse aanvaller werd door Anderlecht in de zomer van 2015 voor 3,3 miljoen euro weggehaald bij Sampdoria. Okaka was een risicotransfer, want hij kon de jaren voordien nooit de hoge verwachtingen inlossen in de Serie A. In Brussel toonde hij zich met zijn sterk lichaam, goede techniek en neus voor goals. Met 17 goals en 4 assists in 49 matchen deed hij het goed. Hij werd zelfs Italiaans international in Brussel, maar hij bleef uiteindelijk steken op 5 interlands met daarin 1 doelpunt. Bij RSCA kende hij de beste periode uit zijn carrière inzake statistieken. Toen kwam René Weiler en met de eigenzinnige Zwitser klikte het niet.

Okaka stuurde al snel aan op een vertrek en nadat een Chinese club hem links liet liggen omdat hij een verkeerde houding aannam in een gesprek, werd Mogi Bayat ingeschakeld. Watford betaalde 6 miljoen euro. Dat werd een mislukking met 5 goals en 1 assist in 39 matchen. Okaka werd uitgeleend aan zusterclub Udinese en zij namen hem ook definitief over. Met 18 doelpunten en 5 assists in 75 partijen deed hij het daar degelijk. Een jaar geleden kocht Basaksehir hem voor 1,5 miljoen euro. Zijn eerste seizoen in Turkije was met 12 goals en 3 assists in 32 wedstrijden niet onaardig. Dit jaar is hij gestart met 1 goal uit 6 wedstrijden en er deden geruchten de ronde over een mogelijke overgang naar Adana Demirspor. Eerst nog even schitteren tegen Antwerp?

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Gaat Okaka vanavond scoren tegen Antwerp?

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

7
7
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

17
17
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

104
104
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

38
38
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

169
169
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

75
75
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

483
483
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

310
310
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

88
88
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

426
426
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

470
470
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

768
768
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

161
161
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

245
245
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

549
549
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

945
945
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws