"Of Anderlecht Biglia had moeten terughalen? Gevaarlijk"

142 stemmen

Royal Antwerp FC neemt het vanavond in Turkije op tegen Basaksehir. Bij de Turken spelen er heel wat oude bekenden. Lucas Biglia is er daar één van. Onze redactie polste bij ex-ploegmaats van Anderlecht hoe zij terugkijken op de samenwerking met Biglia en we legden ons oor te luister hoe Biglia in Turkije voor de dag komt.


Anderlecht haalde in 2006 Lucas Biglia weg bij Independiente. Hij kwam als wereldkampioen bij de Argentijnse beloften met de nodige adelbrieven naar Brussel en hij loste die ook helemaal in. Biglia speelde zeven jaar voor RSCA. Hij speelde 304 wedstrijden voor Anderlecht, scoorde 16 keer en deelde 51 assists uit. Biglia, die een eigen lied kreeg van de RSCA-fans, won 4 landstitels, 4 supercups en 1 Beker van België bij RSCA. Na zeven jaar nam Lazio hem voor 8 miljoen euro over, waar hij jarenlang schitterde. Nadien volgden nog passages bij AC Milan (hij speelde 203 matchen in Italiaanse loondienst), Karagümrük en sinds deze zomer speelt hij voor Basaksehir. Biglia was ook 58 keer Argentijns international, waarmee hij drie keer verliezend finalist was op de Copa America (twee keer) en op het WK 2006.

Een carrière om ‘u’ te zeggen. Biglia kreeg in België vreemd genoeg vaak kritiek omwille van het feit dat hij amper scoorde en te vaak ‘breed’ speelde. Als defensieve middenvelder groeide hij echter uit tot één van de besten op zijn positie van de afgelopen 25 jaar bij Anderlecht. Met zijn sierlijkheid, uitmuntende balbeheersing, spelinzicht, werkkracht en leiderschap was hij een speler die helemaal belichaamde waarvoor het RSCA-DNA stond/staat.



HART EN ZIEL VAN DE PLOEG

Biglia kwam als 20-jarige knaap naar Anderlecht. Mark De Man herinnert zich de beginperiode van Biglia bij RSCA nog maar al te goed. "Hij was in het begin een heel timide jongen die niet veel zei in de kleedkamer. Hij heeft door zijn prestaties op het veld echter meer leiderschap verworven, waardoor je hem ook zag groeien in de kleedkamer en hierdoor meer en meer zijn zegje deed”, aldus De Man,die twee jaar met Biglia samenspeelde.

Nemanja Rnic speelde ook even samen met ‘El Principito’, zoals hij werd genoemd door de fans. “Ik herinner me die periode maar al te goed, want we hadden toen een geweldig elftal bij Anderlecht, met dus onder meer Lucas. Hij was het hart en de ziel van de ploeg. Lucas was iemand die altijd bereid was om te helpen en hij maakte zijn ploegmaats beter, op en naast het veld."



VOETBALLEND DE BESTE

Biglia stond altijd zijn mannetje. In de Champions League behoorde hij altijd tot de uitblinkers en het was geen toeval dat RSCA na zijn vertrek grote problemen kende op het middenveld. Rnic en De Man schatten hem zeer hoog in. "Op puur voetballend vlak is Biglia ontegensprekelijk één van de besten waarmee ik ooit heb gespeeld. Je zag vanaf dag één dat hij zo sterk was aan de bal, en het was zeker geen verrassing dat hij nadien nog furore maakte in de Serie A en bij Argentinië."

Rnic gaat akkoord. "Voor mij stak hij er bovenuit inzake leiderschap en intelligentie. Natuurlijk was hij voetballend bijzonder goed, maar om de absolute top te halen heb je die eerste twee zaken nodig. Lucas is zeker een van de beste spelers waarmee ik ooit heb gespeeld. Het was absoluut geen verrassing dat hij zo een mooie carrière uitbouwde, want met zijn geweldige werkethiek, groot hart en zijn voetbalkwaliteiten beschikte hij over heel veel ‘tools’ om het te maken."



NOG STEEDS TOP IN TURKIJE

Biglia is ondertussen 36 jaar en de beste jaren liggen achter hem. Hij liet de Serie A achter zich om in Turkije te gaan spelen. Eerst voor Karagümrük en sinds deze zomer voor Basaksehir. Ondanks zijn gezegende leeftijd is Biglia nog steeds een speler die zeer goed voor de dag komt. Turkije-specialist Kaan Bayazit velt zijn oordeel over de Argentijn.

"Hij speelt al een paar jaar in Turkije en was zeker wel een smaakmaker bij Fatih Karagümrük, maar uiteindelijk was dat natuurlijk wel gewoon een middenmoter. Hij heeft hier en daar fenomenale wedstrijden gespeeld, waar hij echt zijn klasse in liet zien. Je ziet ook aan alles dat het een geweldige voetballer is, maar natuurlijk merk je bij momenten wel dat je naar een bijna 37-jarige voetballer aan het kijken bent. Op technisch vlak is nog altijd één van de allerbesten in Turkije en hij doet mij een beetje denken aan de Pirlo van zijn einddagen”, vertelt hij.



TERUGKEER ANDERLECHT

"Biglia is momenteel wellicht geen absolute topspeler meer in Turkije, maar het is wel iemand die nog altijd zou mee kunnen draaien bij een Turkse topclub. Hij staat fysiek nog zeer scherp en zorgt goed voor zijn lichaam. Als hij 4 of 5 jaar jonger was geweest, dan was hij zeker nog één van de beste spelers in de Turkse competitie geweest."

Biglia was in de zomer van 2020 een vrije speler en de fans van Anderlecht hoopten op een terugkeer van hun voormalige held. Dat gebeurde echter niet, ook al hadden de jonkies van RSCA bijzonder veel kunnen leren van hem. Een gemiste kans is het niet volgens De Man. Het terughalen van een icoon is altijd gevaarlijk. "Of het een gemiste kans was om hem niet terug te halen? God zal het weten, maar ik ben niet altijd voorstander om spelers terug te halen. Dat loopt vaak af op een sisser. Er is dan immers te vaak een te hoog verwachtingspatroon, dus ik denk dat het daarom niet echt een gemiste kans is." De fans van RSCA kunnen via het scherm alvast nog eens genieten van 'El Principito'.

In onderstaande beelden kan je Lucas Biglia nog eens aan het werk zien tijdens zijn jaren bij Anderlecht.

Claudio Reulens

   

LEES OOK: Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

Had RSCA Biglia twee jaar geleden moeten terughalen?

Meest recent

Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

11
11
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

520
520
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

24
24
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

47
47
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

86
86
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

175
175
De Bruyne stuurt duidelijk signaal na woelig seizoen

Kevin De Bruyne blijft één van de absolute smaakmakers van het Belgische voetbal. Na ...

30
30
Trossard moet debuut om bizarre reden uitstellen

Leandro Trossard was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel ...

32
32
Union ontdekt 'transfer': "Hij lijkt wel nieuwe speler"

De eerste twee wedstrijden van Union dit seizoen hebben nog geen zege opgeleverd, maar wel gemengde ...

70
70
'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

108
108
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

490
490
Antwerp strikt eindelijk langverwachte spits

Het heeft heel lang geduurd eer de zomermercato van Antwerp op gang kwam, maar de laatste weken is ...

130
130
'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

519
519
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

432
432
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

75
75
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

240
240
Blunder van Club Brugge? "Kijk naar Gift Orban"

Club Brugge verkocht al voor héél veel geld. Als ze willen kunnen daar nog tientallen ...

1128
1128
SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

45
45
Jonge Duivel Nonge versiert transfer naar Ligue 1

Er zit nog heel wat Belgisch talent aan te komen, al hebben niet alle veelbelovende spelers het even ...

39
39
Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

128
128
Coucke legt immens fortuin neer voor nieuwe aanwinst

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de supporters van Anderlecht hopen eindelijk nog eens een ...

680
680
'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Arsenal kampte jarenlang met een complex omdat het na de titel in 2004 er maar niet in slaagde om ...

77
77
AA Gent slikt nieuwe domper voor Europese clash

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt, maar eerst komen enkele ...

240
240
Westerlo volgt transfervoorbeeld van Bayern München

Westerlo beleeft een zeer drukke transferzomer. Er vond immers een heuse leegloop plaats in 't ...

47
47
'Real heeft eindelijk beet: waanzinnige transfersom bekend'

Real Madrid toont zich deze zomer zeer bedrijvig op de transfermarkt, nadat het vorig seizoen al ...

155
155

Meer sportnieuws