Champions League: megablunder kost PSV groepsfase

298 stemmen
Champions League: megablunder kost PSV groepsfase

Woensdagavond werden ook de laatste tickets voor het hoofdtornooi van de Champions League uitgedeeld. En net als België zal ook Nederland het met slechts één deelnemer moeten doen in de groepsfase. Zo sneuvelde PSV in eigen huis tegen Glashow Rangers na een gigantische blunder van verdediger André Ramalho: 0-1.


Nadat de heenmatch op 2-2 was geëindigd, had PSV voldoende aan een nipte winst op eigen veld om zich te plaatsen. Maar in de eerste periode kwamen de Eindhovenaren erg matig voor de dag. Pas vlak voor rust volgden enkele goede kansen voor de thuisploeg. Maar met name Cody Gakpo had zijn vizier niet op scherp staan. Rangers zette daar weinig tegenover, maar hield de linies goed gesloten en toonde wel de juiste mentaliteit.

Na de pauze kwamen Schotten wel beter voor de dag. Eerst belandde de openingstreffer nog op de lat, maar niet veel later was het toch raak. Na een bijzonder pijnlijke uitschuiver van Ramalho kon Antonio Colak één van de meest gemakkelijke goals uit zijn carrière maken. Die klap kwam PSV niet meer te boven. En dus moeten de Eindhovenaren vrede nemen met de Europa League, terwijl Rangers door de grote poort terugkeert naar het kampioenenbal.

OOK KOPENHAGEN ERBIJ
Voorts wist ook het FC Kopenhagen van coach Jess Thorup zich te kwalificeren. De Denen haalden het in de heenmatch met 1-2 van Trabzonspor en dat bleek ook voldoende. De return in Turkije eindigde immers op 0-0. In Dinamo Zagreb-Bodo/Glimt trok de thuisploeg uiteindelijk aan het langste einde na verlengingen: 4-1.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

10
10
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

122
122
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

53
53
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

236
236
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

157
157
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

207
207
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

701
701
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

446
446
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

282
282
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

254
254
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

113
113
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

148
148
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

588
588
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

301
301
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

88
88
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

224
224
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

119
119
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

403
403
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

93
93
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

44
44
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

641
641
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

672
672
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

134
134
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20

Meer sportnieuws