'Anderlecht krijgt hoopvol nieuws in dossier-Zirkzee'

344 stemmen
'Anderlecht krijgt hoopvol nieuws in dossier-Zirkzee'

Terwijl Felice Mazzu zijn manschappen momenteel klaar stoomt voor de levensbelangrijke terugmatch tegen Young Boys Bern, is de sportieve leiding van RSC Anderlecht nog in de weer op de zomermercato. Zo hoopt Paars-Wit om te kunnen uitpakken met de definitieve transfer van Joshua Zirkzee. Maar zijn dossier is behoorlijk gecompliceerd.


Met de opbrengsten van de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City, wil de recordkampioen een nieuwe poging ondernemen om Zirkzee terug te halen te halen naar het Lotto Park. De Nederlandse spits groeide vorig seizoen al uit tot één van de smaakmakers toen hij gehuurd werd van Bayern München. Bij gebrek aan een aankoopoptie keerde de aanvaller deze zomer terug naar zijn Duitse moederclub, maar daar komt hij niet in de sportieve plannen voor en dus mag hij alweer beschikken.

Vermits Zirkzee er zijn laatste contractjaar ingegaan is, wil Bayern hem dit keer echter definitief verkopen. Oorspronkelijk leek de Nederlander evenwel te duur voor Paars-Wit. Maar nu de transferdeadline steeds dichter komt, is de Duitse kampioen bereid om zijn voorwaarden te laten zakken. Volgens de laatste berichten zou Bayern een vaste som van 8 à 9 miljoen euro verlangen. Daar komen echter nog de nodige bonussen bovenop én een aantal clausules waardoor Der Rekordmeister ook bij een latere doorverkoop goede zaken zou doen.

GEEN SERIE A
RSCA zal dus diep in de buidel moeten tasten. Bovendien heerst er behoorlijk wat concurrentie. Maar wat dat betreft kreeg Paars-Wit nu hoopvol nieuws. Eerder op de dag raakte immers bekend dat Bologna het verst gevorderd zou zijn in dit dossier. Maar volgens Florian Plettenberg, die de ontwikkelingen rond Zirkzee van dichtbij opvolgt voor Sky Sports, heeft de Nederlander geen trek in een overgang naar de Serie A.

Bij die andere concurrent, VFB Stuttgart, moet men dan weer eerst Sasa Kalajdzic kunne verkopen om Zirkzee te kunnen halen. Indien Anderlecht snel handelt, zou het dus zijn slag kunnen slaan. Al zullen de Brusselaars allicht eerst willen afwachten of ze de poules van de Conference League halen.

LEES OOK: 'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Indien Zirkzee onhaalbaar blijkt, moet RSCA nog een andere spits halen ...

Meest recent

'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

15
15
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

21
21
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

79
79
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

159
159
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

767
767
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

164
164
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

75
75
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

160
160
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

87
87
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

252
252
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

106
106
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

520
520
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

501
501
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

407
407
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

907
907
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

212
212
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

272
272
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

418
418
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

56
56
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

585
585
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

228
228
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

184
184
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

101
101
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

78
78

Meer sportnieuws