'Kompany haalt nu ook Jonge Duivel naar Burnley'

door
'Kompany haalt nu ook Jonge Duivel naar Burnley'

Vincent Kompany keerde deze zomer terug naar Engeland om bij Burnley een nieuwe ploeg te bouwen na de degradatie uit de Premier League. Dat verloopt voorlopig met vallen en opstaan, want de nog altijd maar 36-jarige coach begon met slechts zes op vijftien aan het seizoen in de Championship. De vele aanwinsten hebben duidelijk tijd nodig om zich aan te passen en veel van die nieuwe jongens komen uit België.


De voorbije maanden wist Kompany al Josh Cullen (Anderlecht), Samuel Bastien (Standard), Vitinho (Cercle Brugge) en Manuel Benson (Antwerp) naar Burnley te lokken en we lijken de komende dagen nog Belgische versterking te mogen verwachten. Zo weet Sacha Tavolieri te melden dat ook Anass Zaroury weldra zal neerstrijken in Engeland.

Burnley zou al in vergevorderde onderhandelingen zijn met Charleroi en de speler zelf zou alvast zijn zinnen op een transfer gezet hebben. Zaroury werd eerder deze zomer ook al aan Club Brugge gelinkt, maar die interesse werd nooit concreet. De 21-jarige flankaanvaller kiest nu dus voor een eerste buitenlands avontuur.

JONGE DUIVELS
Zaroury legde de voorbije jaren een atypisch parcours af. Hij kreeg zijn opleiding bij Zulte Waregem, maar kreeg daar geen kans in de A-kern en brak pas door toen hij een stap terugzette naar Lommel. Daar wist hij zich in de kijker te spelen van Charleroi, dat in januari 2021 150.000 euro op tafel legde om hem zes maanden later naar Mambourg te halen. Ook daar groeide Zaroury snel uit tot een revelatie en was hij goed voor zeven goals en één assist in 44 wedstrijden. Hij groeide zo ook uit tot een vaste waarde in de selectie van de Jonge Duivels, voor wie hij al vijf caps wist te verzamelen.


Goede aanwinst voor Kompany?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

43
43
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

120
120
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

65
65
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

61
61
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

108
108
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

158
158
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

78
78
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

76
76
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

81
81
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

545
545
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

29
29
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

64
64
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

199
199
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

78
78
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

254
254
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

208
208
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

308
308
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

500
500
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

210
210
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

602
602
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws