"Zonder Benzema verdiende Courtois de Ballon d'Or"

door

In aanloop naar de het WK zijn verschillende Rode Duivels momenteel niet zeker van een basisplaats bij hun respectievelijke clubs. Over één positie hoeft bondscoach Roberto Martinez zich evenwel geen zorgen te maken. Zo trekken de Rode Duivels naar het WK met één van de beste doelmannen ter wereld.


In zijn eerste seizoen bij Real Madrid kende Thibaut Courtois nog wat aanpassingsproblemen, denk bijvoorbeeld aan zijn veelbesproken wissel tegen Club Brugge. Maar het sluitstuk heeft zelf alle twijfels kunnen doen verstommen. En zeker in de voorbije jaargang was hij outstanding. Voor die prestaties krijgt hij nu ook de nodige erkenning.

Donderdagavond wordt geloot voor de groepsfase van de Champions League, maar voorafgaand worden ook de UEFA Awards uitgereikt. Bij het Spaanse AS kon men evenwel al een technisch rapport inkijken van de Europese voetbalbond. En daarin staat duidelijk vermeld dat Courtois de trofee voor 'Doelman van het Jaar' moet krijgen.

GOUDEN BAL
Die prijs lijkt dus al binnen. En wie weet volgen weldra nog meer individuele onderscheidingen. Analist en Real-fanaticus Tomas Roncero ziet Courtois bijvoorbeeld ook hoog eindigen in het Ballon d'Or-klassement. "Courtois is een kandidaat om de Gouden Bal te winnen. Hij zou het ook verdienen als Benzema er niet was. Casillas heeft een langere carrière gehad bij Real, maar als Courtois zo doordoet gaat hij Iker voorbij steken", aldus Roncero.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

62
62
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

90
90
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

111
111
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

204
204
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

27
27
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

224
224
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

85
85
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

58
58
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

224
224
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

149
149
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

230
230
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

130
130
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

371
371
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

258
258
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

411
411
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

128
128
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

299
299
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

399
399
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

299
299
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

123
123
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

799
799
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

153
153
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

488
488

Meer sportnieuws