'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

door
'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

Ondanks sluimerende interesse van verschillende clubs, bleef Hans Vanaken in de voorbije mercato's telkens trouw aan Club Brugge. Maar nu wil de Rode Duivel wel ingaan op de concrete belangstelling van West Ham United. Al zal Blauw-Zwart hem niet zonder slag of stoot laten gaan.


Hoewel hij bij Club niet te klagen heeft, is het niet onlogisch dat Vanaken open staat voor een verhuis naar Londen. In België heeft hij inmiddels alles gewonnen wat er te winnen valt en begint alles stilaan een routine te worden. Al zou dat argument volgens vader Vital Vanaken niet doorslaggevend zijn. De timing dan weer wel. Vanaken viert woensdag zijn 30ste verjaardag en beseft dat dit allicht zijn laatste kans wordt op de stap naar een topcompetitie.

Bovendien wil West Ham hem écht graag hebben. Coach David Moyes had bijvoorbeeld al meermaals telefonisch contact met hem. Maar het wordt voor de Engelsen nu zaak om ook Club Brugge te overtuigen. En daar knelt volgens analist Gert Verheyen het schoentje. "Het probleem voor Hans is dat de waarde die een club nog wil betalen voor iemand van die leeftijd minder groot is dan de waarde die hij heeft voor Club Brugge", klonk het bij Extra Time. "Als West Ham Hans Vanaken echt wil, gaan ze dieper in de buidel moeten tasten."

EIGEN ERVARING
Verheyen spreekt alvast als ervaringsdeskundige. Destijds kreeg hij ook de mogelijkheid om Club op latere leeftijd in te ruilen voor een Engels avontuur. Maar zijn transfer naar Ipswich Town ging toen niet door. "Ipswich wilde toen 3 miljoen euro betalen, op dat moment toch ook veel geld, maar voor dat bedrag haalde Club Brugge geen vervanger voor mij. Was ik teleurgesteld? Die teleurstelling duurde een week of twee, maar achteraf heb ik er geen spijt van."

LEES OOK: Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Vanaken moet meer dan 20 miljoen kosten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

0
0
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

38
38
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

71
71
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

52
52
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

102
102
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

136
136
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

88
88
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

142
142
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

224
224
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

169
169
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

459
459
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

172
172
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

282
282
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

290
290
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

314
314
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

167
167
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

82
82
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

176
176
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1437
1437

Meer sportnieuws