'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

420 stemmen
'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

Ondanks sluimerende interesse van verschillende clubs, bleef Hans Vanaken in de voorbije mercato's telkens trouw aan Club Brugge. Maar nu wil de Rode Duivel wel ingaan op de concrete belangstelling van West Ham United. Al zal Blauw-Zwart hem niet zonder slag of stoot laten gaan.


Hoewel hij bij Club niet te klagen heeft, is het niet onlogisch dat Vanaken open staat voor een verhuis naar Londen. In België heeft hij inmiddels alles gewonnen wat er te winnen valt en begint alles stilaan een routine te worden. Al zou dat argument volgens vader Vital Vanaken niet doorslaggevend zijn. De timing dan weer wel. Vanaken viert woensdag zijn 30ste verjaardag en beseft dat dit allicht zijn laatste kans wordt op de stap naar een topcompetitie.

Bovendien wil West Ham hem écht graag hebben. Coach David Moyes had bijvoorbeeld al meermaals telefonisch contact met hem. Maar het wordt voor de Engelsen nu zaak om ook Club Brugge te overtuigen. En daar knelt volgens analist Gert Verheyen het schoentje. "Het probleem voor Hans is dat de waarde die een club nog wil betalen voor iemand van die leeftijd minder groot is dan de waarde die hij heeft voor Club Brugge", klonk het bij Extra Time. "Als West Ham Hans Vanaken echt wil, gaan ze dieper in de buidel moeten tasten."

EIGEN ERVARING
Verheyen spreekt alvast als ervaringsdeskundige. Destijds kreeg hij ook de mogelijkheid om Club op latere leeftijd in te ruilen voor een Engels avontuur. Maar zijn transfer naar Ipswich Town ging toen niet door. "Ipswich wilde toen 3 miljoen euro betalen, op dat moment toch ook veel geld, maar voor dat bedrag haalde Club Brugge geen vervanger voor mij. Was ik teleurgesteld? Die teleurstelling duurde een week of twee, maar achteraf heb ik er geen spijt van."

LEES OOK: Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

Vanaken moet meer dan 20 miljoen kosten ...

Meest recent

Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

8
8
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

7
7
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

102
102
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

57
57
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

31
31
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

241
241
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

194
194
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

623
623
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

315
315
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

583
583
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

65
65
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

390
390
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

600
600
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

680
680
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

992
992
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

340
340

Meer sportnieuws