'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

420 stemmen
'Vanaken botst op lastig probleem richting transfer'

Ondanks sluimerende interesse van verschillende clubs, bleef Hans Vanaken in de voorbije mercato's telkens trouw aan Club Brugge. Maar nu wil de Rode Duivel wel ingaan op de concrete belangstelling van West Ham United. Al zal Blauw-Zwart hem niet zonder slag of stoot laten gaan.


Hoewel hij bij Club niet te klagen heeft, is het niet onlogisch dat Vanaken open staat voor een verhuis naar Londen. In België heeft hij inmiddels alles gewonnen wat er te winnen valt en begint alles stilaan een routine te worden. Al zou dat argument volgens vader Vital Vanaken niet doorslaggevend zijn. De timing dan weer wel. Vanaken viert woensdag zijn 30ste verjaardag en beseft dat dit allicht zijn laatste kans wordt op de stap naar een topcompetitie.

Bovendien wil West Ham hem écht graag hebben. Coach David Moyes had bijvoorbeeld al meermaals telefonisch contact met hem. Maar het wordt voor de Engelsen nu zaak om ook Club Brugge te overtuigen. En daar knelt volgens analist Gert Verheyen het schoentje. "Het probleem voor Hans is dat de waarde die een club nog wil betalen voor iemand van die leeftijd minder groot is dan de waarde die hij heeft voor Club Brugge", klonk het bij Extra Time. "Als West Ham Hans Vanaken echt wil, gaan ze dieper in de buidel moeten tasten."

EIGEN ERVARING
Verheyen spreekt alvast als ervaringsdeskundige. Destijds kreeg hij ook de mogelijkheid om Club op latere leeftijd in te ruilen voor een Engels avontuur. Maar zijn transfer naar Ipswich Town ging toen niet door. "Ipswich wilde toen 3 miljoen euro betalen, op dat moment toch ook veel geld, maar voor dat bedrag haalde Club Brugge geen vervanger voor mij. Was ik teleurgesteld? Die teleurstelling duurde een week of twee, maar achteraf heb ik er geen spijt van."

LEES OOK: Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

Vanaken moet meer dan 20 miljoen kosten ...

Meest recent

Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

6
6
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

247
247
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

17
17
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

143
143
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

10
10
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

76
76
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

136
136
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

41
41
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

35
35
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

170
170
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

401
401
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

308
308
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

100
100
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

586
586
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

67
67
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

403
403
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

741
741
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

277
277
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

157
157
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

85
85
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

176
176
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

155
155
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

632
632
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

119
119
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

82
82

Meer sportnieuws